NOVINKA
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3
Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3

Sada sněžnic s velkým rámem 2.28 HIKE a hliníkových holí HIKE 3

4 299 Kč

8782824

Sněžnice a hole pro pravidelné turisty, aby se nebořili do sněhu nebo neklouzali. Sněžnice značky TSL vyrobené ve Francii nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Jednoduché, odolné a s vynikající přilnavostí.Vhodné na začátky s chůzí na sněžnicích v nenáročném terénu. Kompletní sada obsahující sněžnice, transportní obal a turistické hole.

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

1 přední drapák a 6 hrotů.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Velikost M: 60,5 cm × 21 cm; nosnost: 50–120 kg, vel. 39–47.

DRŽENÍ NA TĚLE

Utažení kotníku pomocí ráčnové přezky na nártu.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Rychlé nastavení velikosti pomocí posunutí paty vázání.

SNADNÉ POUŽITÍ

Ocelová podpatěnka pomáhá při výstupu.

Technické informace

Jak správně používat sněžnice?

Před nazutím: sněžnice je jedna levá a jedna pravá, ujistěte se, že si je nasazujete správně. Navede vás piktogram na rámu sněžnice. Nastavení: správné nastavení a utažení sněžnic je důležité pro bezpečnou chůzi. 1) Noha musí doléhat k zarážce (přední i zadní), aby bylo zaručené optimální zpevnění. 2) Popruhy nebo přezky (v závislosti na modelu) musejí být maximálně utažené.

Výběr sněžnic dle vaší hmotnosti

Sněžnice se standardně vybírají dle váhy uživatele (ke které příp. připočtěte i váhu batohu). Jedině tak se nebudete propadat příliš hluboko. Jedná se o tzv. vztlak, příp. nadnášivost. Sněžnice se vyrábí v několika velikostech a provedeních, aby co nejlépe odpovídaly různým požadavkům jejich uživatelů. Naše doporučení:
hmotnost 15–50 kg: dětský model; 40–80 kg: malý až střední rám; 60–120 kg: velký rám.

Podpatěnka pro snazší chůzi

Doporučujeme si pořídit sněžnice s podpatěnkou, která výrazně usnadňuje stoupání a chůze je tak mnohem pohodlnější. Podpatěnka je pohyblivá a slouží ke zvýšení opory pro patu. Používá se při stoupáních a na příkrých svazích, kde vlastně zmenší sklon, proto je chůze méně namáhavá a tedy energeticky méně náročná.

Hole pro větší stabilitu

Pro větší stabilitu doporučujeme při chůzi na sněžnicích používat hole. Zejména pokud plánujete túru do zvlněného terénu (stoupání, klesání...) nebo v prašanu, ve kterém je chůze obecně mnohem náročnější. Pokud máte na výběr mezi několika velikostmi talířků, zvolte určitě tu větší, hole se pak nebudou zapichovat tak hluboko do sněhu.

Na sněžnice zvolte prodyšné oblečení

Často máme tendenci se na turistiku zasněženým terénem obléci moc, protože se bojíme, že nám bude zima. Navíc na sněžnicích se člověk rychle zpotí. Ale vyzkoušejte raději pravidlo 3 vrstev. Díky vrstvení oblečení se pak dá lépe regulovat hřejivost dle aktuální námahy: když je vám teplo, nějakou vrstvu si sundejte, a znovu oblékněte, až když se udělá chladněji nebo si uděláte pauzu. Když je vám moc teplo, potíte se příliš a oblečení vlhne a rychleji se pak ochladí, jakmile se námaha sníží.

Pravidlo 3 vrstev oblečení

Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:

1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.

Jak se na sněžnice obout?

Na sněžnice potřebujete vyšší hřejivou obuv, která je zároveň nepromokavá i prodyšná. Upřednostněte také boty s přilnavou podrážkou, která se hodí na úseky, po kterých nemůžete jít na sněžnicích (např. po parkovišti, pokud je málo sněhu apod.).

Nezapomínejte na BEZPEČNOST!

Pokud se vydáváte do volného terénu, pořiďte si mapy, kompas a/nebo GPS a také nezapomeňte na lavinový vyhledávač, lopatu a lavinovou sondu. Tato „svatá trojice“ vám může zachránit život v případě zavalení lavinou, příp. můžete vy někomu zachránit život tím, že jej rychle z laviny vyhrabete. Nezapomeňte si před odchodem také zopakovat zásady bezpečného pohybu v horách.

Oprava a servis

Jako vývojáři a milovníci přírody klademe důraz na to, aby naše výrobky byly produkovány udržitelným způsobem. Proto jsou navrženy tak, aby je bylo možné opravit.
Náhradní díly (hroty, přezky...) jsou k dostání v servisech na prodejnách Decathlon. Pokud budete mít se sněžnicemi nějaký problém, nechte si je na prodejně zkontrolovat.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Hmotnost

2.575 kg

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Po použití opláchněte, ukládejte na suchém místě.

Pokyny pro uživatele

Nejsou určeny na alpinismus a na ledovcové túry.

Pokyny k údržbě

Po použití opláchněte čistou vodou.. Sušte na suchém a odvětraném místě.

Hodnocení zákazníků

Načítání