Sada hřejivých polštářků 2 × 2 (ruce, nohy)

49 Kč
12,25 Kč/unit

Polštářky, které vás zahřejí, abyste si mohli zimní sportovní aktivity užívat v teple a pohodlí.

Hledáte zdroj tepla na zahřátí při zimních aktivitách? Tyto hřejivé polštářky hřejí přibližně 5 až 6 hodin.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí
JEDNA VELIKOST
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Dlouhotrvající efekt

Polštářky vkládejte do bot až když jsou pořádně teplé, pak vydrží hřát 5 hodin.

Rychlost akce

Otevřete sáček, promněte, počkejte 10 minut. Aktivujte v pokojové teplotě.

Snadné použití

Připraveno k použití. Aktivuje se kontaktem se vzduchem.Lepicí.

Hřejivost

Zahřejí ruce a chodidla po dobu 5–6 hodin. Pouze na jedno použití.

Technické informace

Upozornění

Děti, starší a zdravotně postižené osoby by měly používat polštářky se zvýšenou opatrností a pod dohledem. Trpíte-li cukrovkou, zvýšenou citlivostí pokožky, problémy oběhového systému, artrózou, revmatem, při těhotenství či v případě jakýchkoliv pochybností konzultujte použití s lékařem. Nepoužívejte na omrzliny a citlivou pokožku. Nepoužívejte ve spánku.
Nepoužívejte s dalšími hřejivými pomůckami a analgetiky k nanášení na kůži.

Jak to funguje

Podobně jako u klasického ohně i zde je potřeba palivo (směs železného prachu s aktivním uhlím) a oxidační prostředek (kyslík ze vzduchu). Tepelná reakce ustane, když dojde aktivní uhlí (ke kompletním spotřebování dojde po asi 5 hodinách), nebo v hermeticky uzavřeném místě, kam neproudí vzduch (v gumových botách nebo např. v botách s neoprenovým návlekem). V druhém případě je pozastavení reakce dočasné, pokud se k polštářku opět dostane vzduch, tepelná reakce se obnoví.

Tipy

Aby vám tyto polštářky posloužily co nejlépe, je dobré vědět, že k exotermické reakci dochází již při výrobě, kde probíhá kontrola, že se aktivuje 100 % směsi, na konci výroby se pak polštářek uzavře do plastového sáčku, což celou reakci i produkci tepla zastaví. Reakce se pak obnoví po otevření sáčku, kdy se k polštářku ze vzduchu dostane kyslík a vlhkost.

Návod k použití / Zahřívání


1. Vytáhněte pytlíček z plastového obalu a promněte jej, aby se ke směsi dostaly vzduch a vlhkost a polštářek začal hřát.
2. Počkejte 10 minut, než se polštářek zahřeje. Polštářek musí být před vložením do obuvi pořádně rozehřátý. 3. Polštářek aktivujte ideálně v prostředí, kde je 20 °C (doma, v autě...),
4. Je možné jej aktivovat i při 0 °C, ale pak trvá déle, než se polštářek pořádně rozehřeje.

Co dělat, když polštářek přestane po hodině hřát? Nebo když hřeje málo?

Pokud k polštářku neproudí vzduch, reakce ustane a polštářek přestane hřát. V tom případě polštářek vytáhněte na vzduch, znovu promněte mezi prsty a do boty jej vraťte až tehdy, kdy bude opět pořádně teplý. Bylo by frustrující mít při sportování celou dobu studené nohy a až doma pak přijít na to, že stačilo polštářek na chvilku z bot vyndat a zase by začal hřát.

Pozor na riziko popálení (1/2)

V žádném případě:
1. Polštářky nikdy nelepte na pokožku. 2. Nenechávejte si polštářky na nohou, pokud v autě pustíte topení nebo si doma sednete k topení/krbu. Polštářky dodávají teplo navíc.Čím je okolí teplejší, tím je teplejší i polštářek… a v horkém prostředí se může zahřát až tak, že by mohl kůži popálit.

Pozor na riziko popálení (2/2)

3. Nepoužívejte polštářky na velmi namáhavé činnosti (běžecké lyžování, krasobruslení,… pot by směs v polštářku mohl příliš namočit a nebezpečně tak ovlivnit chemickou reakci. Upozornění: děti se na rukou a nohou potí při stejně namáhavé aktivitě 2–3krát více než dospělí. 4. Polštářky nelepte na nárt. Na nártu většinou leží tkaničky (nebo vytvářejí tlak), zvýšené tření v těchto místech by mohlo reakci urychlit. Polštářky lepte pouze do blízkosti prstů.

Kdy polštářek nemusí fungovat

_ když nemá dostatečný přísun vzduchu, např. když je zavřený v gumové botě nebo v botě, přes kterou je neoprenový návlek _ v extrémních podmínkách, tj. ve velkých mrazech. Polštářky dokáží zahřát a poskytnout teplo navíc, ale pokud jsou teploty opravdu hluboko pod bodem mrazu, nebudou fungovat tak dobře. _ ve vysoké nadmořské výšce, tj. cca od 3000 m. n. m. výš, kde je méně kyslíku a tepelná reakce je tak horší.

Pouze na jedno použití.

Exotermická reakce spotřebovává aktivní uhlí a oxiduje železo. Po spotřebování tohoto paliva je reakce dokončena a prášek ztvrdne.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Formula 55% Železný prášek, 18% Voda, 15% Aktivní uhlí, 9% Vermikulit, 3% Chlorid sodný

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na tmavém a větraném místě.

Pokyny pro uživatele

Od 3 let. Nelepte přímo na pokožku.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi