Prut na kaprařinu Xtrem-1 360

749 Kč
8383947

Prut pro kapraře na začátky s lovem malých ryb.

Prut Xtrem 1 se semiparabolickou akcí usnadňuje náhozy a díky své pružnosti snižuje riziko vyproštění ryby.

Otázky a odpovědi

Velikost:

průvodce velikostí
3,6 M
Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

AKCE PRUTU

Semiparabolická akce zajišťuje ohebnost prutu a usnadňuje náhozy.

VZDÁLENOST

Výkon 2,75 lb umožňuje odhozy olůvek o hmotnosti až 95 g na střední vzdálenost.

VÝKON

100% sklolaminát je určen na lov středně velkých ryb.

Technické informace

Délka prutu

Velikost 12 stop (3,60 m): pruty o délkách od 11 do 13 stop jsou určeny na lov kaprů ze břehu.
Díky své délce jsou schopny dosáhnout i velmi vzdálených míst. Složený prut dosahuje délky jen 1,88 cm. Počet dílů: 2. Hmotnost: 530 g. Prut je vybaven fixním a kovovým sedlem navijáku. Naviják se upevňuje pomocí objímky.

Poddajný prut

Pružné pruty s semiparabolickou akcí jsou určeny pro začátečníky, jelikož usnadňují náhozy. Poskytují skvělý kompromis mezi poddajností (při souboji s rybou) a délkou náhozu.
Díky semiparabolické akci se prut ohýbá uprostřed. Spoj: na trn. Upozornění: před odhozem zkontrolujte spojku prutu. Nesprávně propojený spoj na trn je hlavní příčinou prasklého prutu.

Velikost a uchycení oček

Je vybaven trojpatkovými očky, která jsou pevná a odolají i prudkým odhozům. Velikost oček: očka 40 mm, 30 mm, 20 mm, 16 mm a 12 mm ve špičce.

Odhozová zátěž

Odhozová zátěž prutu se určuje na základě 2 kritérií: jeho schopnosti odolat tlaku, např. při souboji s rybou, schopnosti odhozu určité zátěže na určitou vzdálenost. Odhozová zátěž 2,75 lb umožňuje nához až 95 g na vzdálenost 90 až 100 m a zajišťuje pokoření středně velkých ryb. Prut je tedy ideální pro začátečníky na rybolov ve stojatých vodách.

Výběr prutu na základě velikosti

Říká se, že s dlouhým prutem odhodíte zátěž daleko. Skutečnou roli při náhozu však hraje vaše postava (a vaše těžiště). Například pokud měříte 170 cm, bude pro vás obtížnější rybařit s 13palcovým prutem než s 12palcovým. Prut totiž přemisťuje pozici vašeho těžiště. S delším prutem tak budete muset vyvinout větší námahu.

Blank prutu

Blank označuje hlavní část rybářského prutu, který je vyroben z karbonu či ze sklolaminátu. U některých modelů z nabídky naleznete termín karbon HM (Haut Module). Tuny uváděné u modulu karbonu představují poměr mezi pevností a hmotností. Čím je hodnota vyšší, tím je blank lehčí a odolnější.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Konstrukce 100% Skelné vlákno

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením se ujistěte, že je prut zcela suchý. Životnost prutu prodloužíte tím, že před uložením do pouzdra z prutu odstraníte olůvka.

Pokyny pro uživatele

Nepoužívejte v blízkosti elektrického vedení a za bouřky.

TESTY

Pruty procházejí laboratorními testy i testy v praxi, aby byla zajištěna jejich spolehlivost i funkční vlastnosti. Každý díl je pečlivě vybrán tak, aby vyhověl technickým požadavkům testujících osob.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi