PONGORI

Poolové tágo BC 900 dvoudílné se závitem v 1/2 a kůží 13 mm

1 499 Kč
Kód : 8640834

Sháníte kvalitní tágo na pool? Toto tágo je určené na pravidelné až intenzivní použití.

Můžete se pustit do útoku! Tágo má lepenou kůži o průměru 13 mm, nástavec a zesílený spoj s rychlozávitem.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +149 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  PŘESNOST

  Přesnější hra díky lepené kůži o průměru 13 mm a hmotnosti tága 540 g.

  SNADNÝ PŘENOS

  Díky ocelovému závitu lze tágo přenášet rozdělené v polovině na dvě části.

  SNADNÁ MONTÁŽ / DEMONTÁŽ

  Díky rychlozávitu je složení tága velmi rychlé, stačí 2 otočení.

  KOMBINOVATELNOST

  Tágo je vybavené nástavcem, rychle tak můžete jeho délku změnit ze 145 na 155 cm.

  ODOLNOST

  Javorové dřevo. Spoj zesílený vláknem 2 cm. Kovový závit 2 cm.

  Technické informace

  Hmotnost tága

  Toto tágo váží 540 g (tedy 19 oz). Jeho hmotnost však nemůžeme zaručit s absolutní přesností.
  Hmotnost se může lišit až o 10 %, protože hustota dřeva se může lišit i v rámci stejné dřeviny podle lesa původu, vystavení slunečnímu svitu i podle části stromu, z níž daný kus dřeva pochází (kmen, koruna, vršek).

  Rozměry tága

  Tágo BC 900 měří 145 cm (57 palců): jde o standardní délku kulečníkových tág. Díky této délce můžete při hře zaujímat správný postoj. Na hraní vzdálenějších koulí můžete k tágu připojit nástavec, který je prodlouží o 10 cm. Díky němu bude tágo za několik vteřin dlouhé místo 145 cm celých 155 cm.

  Vyvážení

  Tágo je vyvážené na 51 cm, to znamená, že bod vyvážení se nachází 51 cm od paty tága. Pokud tágo podpíráte otevřenou dlaní, musí být bod vyvážení před rukou držící tágo, jinak vám bude tágo nahoře vyklouzávat. Bod vyvážení většinou nehraje velkou roli, pokud nejde o zvláštní osobní preference. Bude-li těžiště posunuto dozadu, budete mít dojem, že je tágo těžké; naopak při posunutí dopředu vznikne dojem lehčího tága.

  Proč není možné zaručit přímost tága?

  Všechna naše tága jsou vyráběna průmyslově. Jejich přímost je kontrolována při výstupu z továrny, u každého kusu zvlášť. Při přepravě a skladování však může dojít k velkým změnám teplot a vlhkosti, což může dlouhodobě přímost tága poškodit. Tyto potíže se stabilitou se týkají všech dřevěných tág na trhu (z javoru, jasanu, topolu, raminu).

  Javorové dřevo

  Javorové dřevo je velmi pevné a odolné a snadno se průmyslově opracovává. Díky tomu je možné z něj vyrábět kónické tyče na kulečníková tága (na pool a karambol). Poolová tága se historicky vyráběla z javorového dřeva, protože tato dřevina byla (a stále je) v Kanadě hojně rozšířená. Tato volba dostupného základního materiálu byla při výrobě tág na pool zachována.

  Fyzikální a technické vlastnosti javorového dřeva

  Javor je vzhledem k hustotě 0,64 a tvrdosti Monnin >4,7 klasifikován jako polotvrdé dřevo. Tato dřevina má odolnost proti zlomení při stlačení 55 MPa a při statickém ohýbání 100 MPa. Její modul dlouhodobé pružnosti je 13 000 MPa. Jde o průměrné hodnoty, které lze dohledat například na webu CIRAD.
  Javorové dřevo je pevné a odolné a díky svým vlastnostem se výborně hodí na výrobu kulečníkových tág.

  Jak skladovat kulečníkové tágo?

  Aby byla kvalita a přímost dřevěného tága dlouhodobě zachována, doporučujeme je skladovat na bezpečném místě v ochranném obalu nebo speciálním pouzdru. Můžete je také skladovat vertikálně ve stojanu na tága. Každopádně je však nenechávejte opřené o zeď, protože by se mohlo zdeformovat. Toto tágo je vyrobené ze dřeva, takže je citlivé na změny teplot a vlhkost.

  Praktický tip– jak se starat o kůži na tágu?

  Časem se stane, že se kůže na špici tága odlepí. Není třeba si dělat starosti, dochází k tomu vlivem opakovaných nárazů o koule při hře. Pak je třeba kůži vyměnit. Je to snadné:
  1/ Odstraňte poškozenou kůži. 2/ Vyhlaďte novou kůži skelným papírem.
  3/ Přilepte novou kůži. 4/ Opracujte novou kůži.
  Tipy našeho produktového manažera > https://support.decathlon.fr/changer-un-procede-comment-reparer-une-queue-de-billard

  Proč tágo dělené v polovině?

  Pro snazší přenos lze tágo rozšroubovat na dvě části. Ocelový závit poskytuje kvalitní utažení, takže při hře téměř nemáte pocit, že hrajete s děleným tágem. Navíc díky rychlozávitu můžete tágo sešroubovat a rozšroubovat během pár okamžiků.

  K čemu slouží guma na patici tága?

  Patice tága (část, kterou se tágo opírá o zem) je opatřena gumovou záslepkou. Díky tomu při čekání mezi strk nehrozí poškození tága ani poškrábání podlahy!

  Proč je objímka vyztužena skelným vláknem?

  Objímka, válcovitý díl na špici tága, chrání před opakovanými nárazy a poškozením tága. Slouží také jako rozhraní mezi špicí a kůží tága. Nejčastěji je vyrobena z bílého plastu, mosazi a vzácně může být též z oceli nebo jiných materiálů, například titanu. My jsme zvolili provedení ze skelného vlákna, které je odolnější. Objímka ze sklolaminátu navíc snižuje vychýlení (narušení trajektorie bílé koule).

  Tip vývojového týmu: jak správně mířit?

  Představte si, do jakého místa se chcete trefit na první kouli (bílé) a druhé kouli (té, na kterou míříte), potom se soustřeďte na tuto linii. Při míření (pohybu tága dopředu a dozadu) sledujte špici tága, abyste měli jistotu, že trefíte přesně ten bod, který chcete. Váš pohled by měl směřovat od první ke druhé kouli a poté zpět k první. Pro větší přesnost můžete hlavu sklonit těsně nad tágo, abyste lépe viděli, kam tágo míří.

  Jaký je rozdíl mezi poolem a blackballem?

  Blackball se hraje s menšími žlutými a červenými koulemi, zatímco pool se hraje s většími barevnými a číslovanými koulemi. Stůl na blackball je menší a má užší kapsy než poolový stůl. A konečně, blackball je spíše obranná hra, zatímco pool je útočnější. Více o rozdílech mezi oběma disciplínami se dozvíte zde: https://conseilsport.decathlon.fr/billard-anglais-billard-americain-on-fait-le-point (ve francouzštině).

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Shaft 100% Dřevo Špička tága 100% Dřevo Bumper 100% Syntetický kaučuk Kroužek 100% Skelné vlákno Špička 100% Kůže

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi