OLAIAN

Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou

5 999 Kč
Kód : 8504155

Neoprenová kombinéza na minimálně dvouhodinové surfování a bodyboarding ve studených vodách (7 °C až 12 °C).

Nejhřejivější a nejvíce funkční neopren s kuklou ve své řadě, do kterého nevniká voda. Hřejivý, pohodlný, odolný a rychleschnoucí!

Barva: Černá / Černá / Čokoládová

 • XS undefined
 • S undefined
 • M undefined
 • MT undefined
 • L undefined
 • LT undefined
 • XL undefined

Získejte +599 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  VOLNOST POHYBU

  Vysoce roztažitelný neopren. Ergonomický střih. Zip na hrudi uvolňuje záda.

  VODĚODOLNOST

  Neopren o síle 5 mm a 4 mm. Lepené a šité švy. Přiléhavý.

  NIŽŠÍ PODRÁŽDĚNÍ POKOŽKY

  Díly v podpaží omezují tření. Výztuhy na kolenou.

  RYCHLÉ SCHNUTÍ

  Rychleschnoucí podšívka.

  SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

  Manžety na zápěstí a kotnících usnadňují oblékání.

  Technické informace

  Výběr neoprenu (1. část)

  Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto se vždy přesvědčte, že teplota vody v místě surfování odpovídá jedné z následujících hodnot: teplá voda nad 20 °C, vlažná voda od 17 do 22 °C, studená voda od 12 do 17 °C, velmi studená voda od 7 do 12 °C. Pro zjištění těchto hodnot se podívejte na stránky seatemperature.org.

  Výběr neoprenu (2. část)

  Druhým kritériem je délka pobytu ve vodě. Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Pokud ve vodě strávíte 2 hodiny, zvolte řadu 500, a pokud až 3 hodiny, vyberte si kombinézu řady 900. Na rozdíl od modelů základní řady 100 jsou kombinézy řady 500 hřejivější (a více nepropustné), zabraňují únavě (jsou pohodlnější) a zabraňují podráždění pokožky. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se navíc snadno oblékají.

  Jak správně vybrat velikost

  Neméně důležitým faktorem je výběr správné velikosti. Neopren na surfování musí těsně přiléhat k tělu a nikde by se neměl shrnovat. Je běžné, že je vám na souši kombinéza nepohodlná, tento pocit zmizí při jejím namočení. Při výběru příliš velké velikosti vám bude neopren volný, bude se shrnovat, dráždit pokožku a nebude tepelně izolovat.

  Vrácení výrobku

  Nejste si při objednávání jisti velikostí kombinézy? Pokud je nákup zaregistrován na vašem účtu Decathlon, můžete výrobek zdarma vrátit či vyměnit po dobu 90 dní od data nákupu. Zároveň můžete kombinézu zaslat poštou či zásilkovou službou po vytištění formuláře pro navrácení zboží na decathlon.cz, záložka: Mé nákupy. V tomto případě si náklady za zaslání hradíte sami.

  Materiály

  Kombinézy Olaian 900 jsou vyrobeny ze 100% ultra roztažitelného neoprenu, který výborně tepelně izoluje a je nesmírně pružný. Neopren je potažený syntetickou textilií odolnou vůči roztrhnutí a prodření. 5mm neopren na trupu, 4mm neopren na pažích a nohou. Poddajnost řady 900 je způsobena výjimečnou roztažitelností pěny a textilní složky.

  Límec kukly

  Provedení u krku bylo vymyšleno tak, aby nedocházelo k podráždění pokožky. Pod neopren si můžete obléknout tričko s UV ochranou, které omezuje dráždění pokožky. Při delším nošení doporučujeme citlivá místa (krk, podpaží a kolena) namazat mastným krémem či vazelínou.

  Volnost pohybu

  Střih a materiál pánských neoprenů 900 Olaian usnadňuje pádlování a pohyb při vodních sportech. Z velmi pružného neoprenu. Všechny švy jsou pružné. Zip na prsou při pohybu neomezuje, volná záda.

  Zapínání a integrovaná kukla

  Neopren 900 5/4 mm je vybavený kuklou. Díky tomu minimalizuje pronikání vody i při dlouhém pobytu ve studených vodách. Zapínání na zip na prsou nabízí volnější pohyb i lepší nepropustnost než klasický zip na zádech. Nerezový jezdec je odolný vůči působení slané vody.

  Kapsa na klíče

  Na předním díle pod zipem se nachází kapsička na klíče.

  Nepropustné spoje

  Vodotěsnost a odolnost výrobku zajišťují šité a lepené švy. Při prošívání vlákno neprochází skrz celý neopren, takže voda přes švy do neoprenu neproniká. Pro posílení nepropustnosti jsou spoje modelů 900 z rubové strany podlepeny. Neopren je z rubové strany bezešvý a nedráždí pokožku. V namáhaných místech je neopren zesílený, takže je díky tomu nejen pohodlnější, ale také odolnější vůči oděru.

  Zabránění pronikání vody

  Konce rukávů a nohavic jsou opatřeny manžetami zabraňujícími pronikání vody. Přispívají také k lepší přilnavosti při používání rukavic a bot.

  Snadné utažení

  Systém utažení zipu a kukly lze ovládat jednou rukou. Navíc jsou dostatečně široké na to, aby šly používat v neoprenových rukavicích.

  Rychlost schnutí

  Kombinéza Olaian 900 5/4 mm má inovativní provedení podšívky, která má minimální absorpční schopnosti a rychle schne. Můžete jej tedy oblékat několikrát denně.

  Zůstaňte déle v teple díky termoizolačním výrobkům! Nabízíme příslušenství do vod s různou teplotou

  Při pobytu ve vodě dochází k ochlazování těla přes končetiny. Dochází k uvolnění až poloviny tělesného tepla. Proto doporučujeme doplnit surfařskou kombinézu o následující prvky: v teplých a vlažných vodách (> 17 °C): nízké neoprenové ponožky. Ve studených vodách (12 až 17 °C): rukavice a vyšší boty. Ve velmi studených vodách (7 až 12 °C): vysoké boty, rukavice, top i kuklu. Více na decathlon.cz.

  Víceúčelová kombinéza

  Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy používat i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, aktivní chůzi či SUP).

  Naše snahy o snížení dopadu na životní prostředí

  Kombinézy řady 900 jsou vyrobeny z neoprenu Limestone na bázi vápence. Černou barvu (Eco carbon black) neopren získal z recyklovaných použitých pneumatik. Použité lepidlo ke slepení textilních a neoprenových dílů se nazývá Aquaglue, a jak již název napovídá, je na bázi vody a neobsahuje rozpouštědla. Způsob barvení Dope dyed, tzv. obarvení ve hmotě, šetří vodu a je šetrné k životnímu prostředí.

  Máte roztrženou či děravou kombinézu? Nezahazujte ji

  V rámci prodloužení životnosti neoprenů a z důvodu snížení dopadu na životní prostředí se Decathlon zaručuje, že jsou všechny kombinézy opravitelné a po opravě v bezchybném stavu. Opravnou sadu naleznete pod odkazem: https://www.decathlon.cz/p/sada-na-opravu-neoprenu-scd-se-zaplatami-3-a-5-mm/_/R-p-301623?mc=8501856. Pokyny k opravě naleznete na: https://support.decathlon.fr/combinaison-de-surf-decathlon-sav.

  Co je Olaian?

  Olaian se sídlem v Hendaye na jihozápadě Francie je nová značka Decathlonu vyrábějící vybavení na surf a bodyboarding. V našem vývojovém středisku kousek od moře můžeme v jednom dni plavky nebo neopren navrhnout a hned je přímo otestovat, a ověřit tak jejich tepelně izolační vlastnosti.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Pěna 100% Guma Vnější vrstva 84% Polyamid , 16% Elastan Hlavní látka: vnitřní vrstva 51% Polyester , 43% Polyamid , 6% Elastan

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Ukládejte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku. Neperte v pračce.

  Pokyny pro uživatele

  Určen do vod 7 °C až 12 °C. Pro pobyt ve vodě až 3 hodiny.

  TESTY

  Vyvinuto a testováno naším návrhářským týmem ve francouzském Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.

  Pokyny k údržbě

  Perte v ruce

  Nebělte bělicími prostředky

  Nesušte v bubnové sušičce

  Nežehlete

  Nečistěte chemicky

  Obrázky

  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou
  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou
  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou
  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou
  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou
  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou
  Pánský surfařský neopren 900 neopren 5/4 mm s kuklou

  VIDEO

  Hodnocení zákazníků

  Načítání

  Otázky a odpovědi