Pánský krátký neopren 900 bez zipu s krátkým rukávem černý

1 799 Kč
8504171

Krátký neopren bez zipu až na tříhodinové surfování a bodyboarding v teplých vodách (22 až 25 °C).

Krátký neopren s optimální tepelnou ochranou až na tříhodinový pobyt ve vodě při surfování. Konstrukce bez zipu přináší mnohem větší volnost pohybu.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černošedá / Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VOLNOST POHYBU

Výjimečně pružný neopren bez zipu na hrudníku.

SNADNÉ OBLÉKÁNÍ/NAZOUVÁNÍ/UMÍSTĚNÍ

Zapínání na hrudníku na légu bez zipu.

NIŽŠÍ PODRÁŽDĚNÍ POKOŽKY

Díly v podpaží zabraňují podráždění.

Technické informace

Výběr neoprenu (1. část)

Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto se vždy přesvědčte, že teplota vody v místě surfování odpovídá jedné z následujících hodnot: teplá voda nad 20 °C, vlažná voda od 17 do 22 °C, studená voda od 12 do 17 °C, velmi studená voda od 7 do 12 °C. Pro zjištění těchto hodnot se podívejte na stránky seatemperature.org.

Výběr neoprenu (2. část)

Druhým kritériem je délka pobytu ve vodě. Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Pokud ve vodě strávíte 2 hodiny, zvolte řadu 500, a pokud až 3 hodiny, vyberte si kombinézu řady 900. Na rozdíl od modelů základní řady 100 jsou kombinézy řady 500 hřejivější (a více nepropustné), zabraňují únavě (jsou pohodlnější) a zabraňují podráždění pokožky. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se navíc snadno oblékají.

Jak správně vybrat velikost

Neméně důležitým faktorem je výběr správné velikosti. Neopren na surfování musí těsně přiléhat k tělu a nikde by se neměl shrnovat. Je běžné, že je vám na souši kombinéza nepohodlná, tento pocit zmizí při jejím namočení. Při výběru příliš velké velikosti vám bude neopren volný, bude se shrnovat, dráždit pokožku a nebude tepelně izolovat.

Vrácení výrobku

Nejste si při objednávání jisti velikostí kombinézy? Pokud je nákup zaregistrován na vašem účtu Decathlon, můžete výrobek zdarma vrátit či vyměnit po dobu 90 dní od data nákupu. Zároveň můžete kombinézu zaslat poštou či zásilkovou službou po vytištění formuláře pro navrácení zboží na decathlon.cz, záložka: Mé nákupy. V tomto případě si náklady za zaslání hradíte sami.

Materiály

Krátký neopren Olaian 900 je složený ze 100% ultra pružného neoprenu pro pohodlnější surfování. K odolnosti neoprenu přispívá podšívka ze syntetiky. Síla neoprenu: 1,5 mm. Neopren tvoří elastomerová pěna, která má izolační vlastnosti. Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy. Poddajnost celé řady 900 je zajištěna extra pružnou pěnou a textilií.

Límec

Provedení u krku bylo vymyšleno tak, aby nedocházelo k podráždění pokožky. Pod neopren si můžete obléknout tričko s UV ochranou, které omezuje dráždění pokožky. Při dlouhém nošení neoprenu se také doporučuje místa, kde dochází k největšímu tření (krk, podpaží), namazat mastným krémem (nebo např. vazelínou).

Maximální volnost pohybu

Střih a materiál pánských neoprenů 900 Olaian usnadňuje pádlování a pohyb při vodních sportech. Z velmi pružného neoprenu. Všechny švy jsou pružné.

Zapínání

Zapínání bez zipu na hrudníku je pohodlnější a méně propustné než klasické provedení se zapínáním na zádech. Zapínání upravíte stahovací šňůrkou.

Držení ve vlnách

Aby neopren při sportu co nejlépe držel, jsou konce rukávů a nohavic opatřeny silikonovými pásky.

Zůstaňte déle v teple díky termoizolačním výrobkům! Nabízíme příslušenství do vod s různou teplotou

Při pobytu ve vodě ztrácíme více než polovinu tělesného tepla přes končetiny a hlavu. Proto doporučujeme doplnit surfařskou kombinézu o následující prvky: v teplých a vlažných vodách (> 17 °C): nízké neoprenové ponožky. Ve studených vodách (12 až 17 °C): rukavice a vyšší boty. Ve velmi studených vodách (7 až 12 °C): vysoké boty, rukavice, top i kuklu. Více na decathlon.cz.

Víceúčelová kombinéza

Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy používat i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, aktivní chůzi či SUP).

Kapsa na klíče

Na předním díle pod zipem se nachází kapsička na klíče.

Naše snahy o snížení dopadu na životní prostředí

Kombinézy řady 900 jsou vyrobeny z neoprenu Limestone na bázi vápence. Černou barvu (Eco carbon black) neopren získal z recyklovaných použitých pneumatik. Použité lepidlo ke slepení textilních a neoprenových dílů se nazývá Aquaglue, a jak již název napovídá, je na bázi vody a neobsahuje rozpouštědla. Způsob barvení Dope dyed, tzv. obarvení ve hmotě, šetří vodu a je šetrné k životnímu prostředí.

Máte roztrženou či děravou kombinézu? Nezahazujte ji

V rámci prodloužení životnosti neoprenů a z důvodu snížení dopadu na životní prostředí se Decathlon zaručuje, že jsou všechny kombinézy opravitelné a po opravě v bezchybném stavu. Opravnou sadu naleznete pod odkazem: https://www.decathlon.cz/p/sada-na-opravu-neoprenu-scd-se-zaplatami-3-a-5-mm/_/R-p-301623?mc=8501856. Pokyny k opravě naleznete na: https://support.decathlon.fr/combinaison-de-surf-decathlon-sav.

Co je Olaian?

Olaian se sídlem v Hendaye na jihozápadě Francie je značka Decathlonu vyrábějící vybavení na surf a bodyboarding. V našem vývojovém středisku kousek od moře můžeme v jednom dni plavky nebo kombinézu navrhnout a hned je přímo otestovat, a ověřit tak jejich odolnost ve vlnách.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Kaučuk - Chloropren (CR) Hlavní materiál 84% Polyamid , 16% Elastan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Ukládejte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku. Neperte v pračce.

Pokyny pro uživatele

Do vod o teplotě 20 až 25 °C. Pro pobyt ve vodě až 3 hodiny.

TESTY

Vyvinuto a testováno naším návrhářským týmem ve francouzském Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Pánský krátký neopren 900 bez zipu s krátkým rukávem černý
Pánský krátký neopren 900 bez zipu s krátkým rukávem černý
Pánský krátký neopren 900 bez zipu s krátkým rukávem černý
Pánský krátký neopren 900 bez zipu s krátkým rukávem černý
Pánský krátký neopren 900 bez zipu s krátkým rukávem černý

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi