Pánské lyžařské boty 580 Flex 100

4 399 Kč

Pro pokročilé lyžaře, kteří hledají pohodlné boty s dobrým zpevněním a kteří mají chuť se dále zlepšovat.

Díky nastavitelné flexi jsou boty 580 ideální jak na poklidné sjíždění, tak sportovněji laděnou jízdu. Objem bot a jejich konstrukce vám poskytnou pohodlí a přesnost.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Střední: flex 90 až 100. Lze volit mezi větší tolerancí, nebo přesností.

Držení na noze

102 mm: Středně široká chodidla. Skvěle obepínají holeň.

Anatomická přizpůsobivost

Botička a stélka jsou tvarované, botičku lze tepelně vytvarovat na kotníku.

Možnost nastavení

4 mikrometrické přezky, 2 nastavitelné ozubené pásky, nastavitelná tuhost

Snadné použití

Snadné nazouvání díky konstrukci usnadňující otevření boty.

Hřejivost

Vložka na spodku skeletu, vnitřní stélka a hřejivá botička.

Technické informace

Určení

Lyžařské boty 580 jsou ideální pro všechny pokročilé lyžaře. Nastavitelná flexe umožňuje mít buď botu tolerantní (dlouho jste nelyžovali, jezdíte s dětmi...), nebo sportovní (reaktivnější, přesnější...). Střední objem vyhovuje naprosté většině chodidel a zároveň je dobrým kompromisem mezi pohodlím a zpevněním. Skelet (vyšší než u klasických bot) skvěle obepíná holeň a rovnoměrně rozprostírá vyvíjený tlak. Je jen na vás, co zvolíte!

Flex

Nastavení flexe u bot 580: pomocí klíče přejděte z pozice Softer (měkčí, tedy tolerantnější) na pozici Stiffer (tužší, tedy přesnější a reaktivnější). Například: pokud jedete na lyže, začněte na pozici Softer, než si lyžování a lyžařské pohyby zase trochu osvěžíte, a jakmile se budete cítit na sportovnější jízdu, přepněte do pozice Stiffer a užijte si zbytek pobytu na horách ve sportovnějším duchu. Ideální boty pokud si chcete zlepšovat techniku.

Nastavení přezek

Lyžařské boty 580 mají 4 mikrometrické hliníkové přezky pro pevné a přesné utažení celé boty. Délku přezky lze upravovat otáčením, utažení lze tak nastavit s maximální přesností. 2 horní přezky mají 3 pozice, aby se boty přizpůsobily všem velikostem lýtek (o jednu pozici lze přezku posunout bez nářadí). Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

Co je to flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

Botičku bot 580 ze tepelně vytvarovat kolem kotníku. Tepelné tvarování však není podmínkou, slouží jen ke zvýšení pohodlí v případě diskomfortu. To znamená, že pěna, ze které jsou vyrobeny, se může na těchto místech zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 100% Polypropylen Podšívka 100% Polyester Podešev 100% Termoplastický polyuretan Hřejivá podšívka 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny pro uživatele

Nesušte na radiátoru.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Usušte po každém použití.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi