HŘEJIVÉ POLŠTÁŘKY 10 KS

189 Kč
18,90 Kč/ks

8373953

Polštářky, které hřejí po dobu 5–6 hodin, vám zpříjemní zimní aktivity.

Samolepicí polštářky se aktivují kontaktem se vzduchem. Zahřejí, ale aktivujte je ideálně ještě před tím, než vám ruce zkřehnou. Aktivaci můžete urychlit tím, že na polštářek budete foukat.

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Polštářek se aktivuje kontaktem s kyslíkem a vzdušnou vlhkostí.

Rychlost akce

Otevřete sáček. Protřepejte. Počkejte 10 min. Aktivujte ideálně v pokojové teplotě.

SNADNÉ POUŽITÍ

Aktivaci můžete urychlit tím, že na polštářek budete foukat, to je vhodné zejména když jej aktivujete v 0 °C nebo v nadmořské výšce přes 2000 m.

DLOUHOTRVAJÍCÍ EFEKT

Příjemně hřejí po dobu 5 až 6 hodin.Pouze na jedno použití.

Technické informace

Návod k použití / Zahřívání


1. Polštářek vytáhněte z obalu a před nalepením jej 5–6× protřepejte. 2. Počkejte 10 minut, polštářek musí být už plně rozehřátý, než jej uložíte do uzavřeného prostoru (kapsa, rukavice...).
3. Polštářky aktivujte pokud možno v teplotě okolo 20 °C (doma, v autě, ... ). 4. Pokud se okolní teplota blíží nule nebo jste ve 2000 m. n. m. a výš, několikrát na polštářek foukněte. Teplo a vlhkost dechu aktivaci chemické reakci ve směsi uspíší.

Jak to funguje

Polštářek obsahuje prachovou směs aktivního uhlí a železa, teplo pak vzniká oxidací železa. Chemická reakce ustává, když: - dojde aktivní uhlí. Po 5 až 6 hodinách polštářek přestane hřát. - v hermeticky uzavřeném prostředí, tedy bez přístupu vzduchu (v gumových botách nebo třeba v botách s neoprenovými návleky).
Jakmile se ke směsi zase dostane vzduch, reakce se obnoví.

Upozornění

Děti, starší a zdravotně postižené osoby by měly používat polštářky se zvýšenou opatrností a pod dohledem. Trpíte-li cukrovkou, zvýšenou citlivostí pokožky, problémy oběhového systému, artrózou, revmatem, při těhotenství či v případě jakýchkoliv pochybností konzultujte použití s lékařem. Nepoužívejte na omrzliny a citlivou pokožku. Nepoužívejte ve spánku.
Nepoužívejte s dalšími hřejivými pomůckami a analgetiky k nanášení na kůži.

Hodí se vědět

Exotermická reakce se spouští již při výrobě. Kontroluje se tak, že se aktivuje 100 % směsi. Po kontrole se polštářek vloží do sáčku a uzavře, což chemickou reakci a tudíž i produkci tepla zastaví. Reakce se pak obnoví po otevření sáčku, kdy se k polštářku ze vzduchu dostane kyslík a vlhkost.

Co dělat, když polštářek přestane po hodině hřát? Nebo když hřeje málo?

Pokud k polštářku neproudí vzduch, reakce ustane a polštářek přestane hřát. Pokud tedy přestane hřát, vyndejte jej z bot, promněte a foukněte na něj, což chemickou reakci obnoví. Pak jej můžete do rukavice/kapsy vrátit.

Kdy polštářek nemusí fungovat

Polštářek nebude fungovat: - když nemá dostatečný přísun vzduchu, např. uvnitř neoprenového návleku.
- v extrémních podmínkách: tj. ve velkých mrazech. Polštářky dokáží zahřát a poskytnout teplo navíc, ale pokud jsou teploty opravdu hluboko pod bodem mrazu, budou hřát jen symbolicky. - ve vysoké nadmořské výšce, cca od 3000 m. n. m. výš, kde je méně kyslíku a tepelná reakce je tak pomalejší.

Pouze na jedno použití.

Exotermická reakce spotřebovává aktivní uhlí a oxiduje železo. Po spotřebování tohoto paliva je reakce dokončena a prášek ztvrdne.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Formula 55% Železo , 18% Voda , 15% Aktivní uhlí , 9% Vermikulit , 3% Soli

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na tmavém a větraném místě.

Pokyny pro uživatele

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi