PONGORI

Dvoudílné poolové tágo BC 500 dělené v 1/2 s kůží 13 mm

949 Kč
Kód : 8640833

Toto tágo je ideální na příležitostné a pravidelné hraní amerického poolu. Je vhodné na důraznou, útočnou hru.

Standardní tágo na pool. Na délku měří 145 cm, má lepenou kůži o průměru 13 mm, místo pro připojení nástavce a je vybavené rychlozávitem.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +94 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  PŘESNOST

  Přesnější hra díky lepené kůži o průměru 13 mm a hmotnosti tága 570 g.

  SNADNÝ PŘENOS

  Lze přenášet rozdělené na dvě části díky ocelovému závitu v polovině tága.

  SNADNÁ MONTÁŽ / DEMONTÁŽ

  Díky rychlozávitu je složení tága velmi rychlé, stačí 4 otočení.

  KOMBINOVATELNOST

  Tágo umožňuje připevnění nástavce.

  ODOLNOST

  Z odolného javorového dřeva. Plastová objímka 2 cm. Kovový spoj 1,2 cm.

  Technické informace

  Hmotnost tága:

  Toto tágo váží 570 g (tedy 20 oz). Jeho hmotnost však nemůžeme zaručit s absolutní přesností. Hmotnost se může lišit až o 10 %, protože hustota dřeva se může lišit i v rámci stejné dřeviny podle lesa původu, vystavení slunečnímu svitu i podle části stromu, z níž daný kus dřeva pochází (kmen, koruna, vršek).

  Délka tága:

  Tágo BC 500 měří 145 cm (57 palců),jde o standardní délku kulečníkových tág. Díky této délce můžete při hře zaujímat správný postoj. Na hraní vzdálenějších koulí můžete k tágu připojit nástavec, který ho prodlouží o 10 cm. Díky němu bude tágo okamžitě dlouhé celých 155 cm.

  Vyvážení:

  Tágo je vyvážené na 43 cm, to znamená, že bod vyvážení se nachází 43 cm od paty tága. Pokud tágo podpíráte otevřenou dlaní, musí být bod vyvážení před rukou držící tágo, jinak vám bude tágo nahoře vyklouzávat. Bod vyvážení většinou nehraje velkou roli, pokud nejde o zvláštní osobní preference. Bude-li těžiště posunuto dozadu, budete mít dojem, že je tágo těžké; naopak při posunutí dopředu vznikne dojem lehčího tága.

  Proč nemůžeme zaručit přímost našich tág?

  Všechna naše tága jsou vyráběna průmyslově. Přímost každého tága je kontrolována kus po kusu ihned po vyrobení. Nicméně během převozu a skladování mohou být tága vystavena změnám teplot a vlhkosti, které mohou časem přímost tága narušit. Tento problém ohledně stability se týká všech tág vyrobených ze dřeva (javor, jasan, topol, ramin).

  Javorové dřevo

  Javorové dřevo je velmi pevné a odolné a snadno se průmyslově opracovává. Díky tomu je možné z něj vyrábět kónické tyče na kulečníková tága (na pool a karambol). Poolová tága se historicky vyráběla z javorového dřeva, protože tato dřevina byla (a stále je) v Kanadě hojně rozšířená. Tato volba dostupného základního materiálu byla při výrobě tág na pool zachována.

  Fyzikální a technické vlastnosti javorového dřeva

  Javor je vzhledem k hustotě 0,64 a tvrdosti Monnin >4,7 klasifikován jako polotvrdé dřevo. Tato dřevina má odolnost proti zlomení při stlačení 55 MPa a při statickém ohýbání 100 MPa. Její modul dlouhodobé pružnosti je 13 000 MPa. Jde o průměrné hodnoty, které lze dohledat například na webu CIRAD.
  Javorové dřevo je pevné a odolné a díky svým vlastnostem se výborně hodí na výrobu kulečníkových tág.

  Jak se starat o kulečníkové tágo?

  Toto dřevěné tágo doporučujeme skladovat na místě, kde není vystavené vlhkosti a změnám teplot. Po partii nenechávejte tágo opřené o zeď, protože by se mohlo zdeformovat. Vhodné je tágo skladovat položené naplocho v obalu nebo pouzdru. Případně umístit je co nejvíce vertikálně, například do stojanu na tága: tam si udrží svou přímost a nezdeformuje se.

  Praktický tip:– jak se starat o kůži na tágu?

  Když se odlepí kůže na špici tága, nedělejte si starosti. Je to běžné. Po úderech do koulí se kůže tága opotřebuje.
  Kůži tága je tedy nutné čas od času vyměnit. Je to snadné:
  1) Pečlivě odstraňte starou či poškozenou kůži.
  2) Před nanesením lepidla kůži obruste, aby byl povrch rovný. 3) Naneste přiměřené množství lepidla, přilepte kůži k tágu a přitlačte na ni po dobu dvou minut. 4) Obruste nalepenou kůži smirkovým papírem do požadovaného tvaru.

  Proč tágo dělené v polovině?

  Pro snazší přenos lze tágo rozšroubovat na dvě části. Ocelový závit poskytuje kvalitní utažení, takže při hře téměř nemáte pocit, že hrajete s děleným tágem. Navíc díky rychlozávitu můžete tágo sešroubovat a rozšroubovat během pár okamžiků.

  K čemu slouží guma na patici tága?

  Nejspodnější část tága se nazývá patice a je opatřena gumovou zátkou. Při partiích, když čekáte, až budete na řadě, nejspíše tágo pokládáte na zem. Díky gumové zátce při těchto pauzách nemůže dojít k poškození tága ani vaší podlahy!

  Tipy našeho vývojového týmu: jak zaujmout správný postoj při kulečníku?

  Dávejte pozor, abyste stáli ve vhodné vzdálenosti od stolu. Pokud jste pravák, stoupněte si pravou nohou tak, aby byla pod vaší pravou rukou. Díky rozkročeným nohám budete při hře stabilnější. Dejte také pozor, aby byla paže, která drží tágo, kolmo k zemi. Pokud je dlaň druhé ruky příliš blízko, bude se vám špatně hrát.

  Co je pool?

  Pool se od ostatních kulečníkových her liší poměrně velkým stolem (9 ft), širokými kapsami a velkými koulemi (průměr 57,5 mm), které jsou očíslované a mají různé barvy. V poolu se rozlišují 4 hlavní disciplíny: osmička (8-ball), devítka (9-ball), desítka (10-ball) a 14.1 nekonečná.
  Pool je známý jako útočná a riskantní hra.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Špička tága 100% Dřevo Rukojeť 100% Dřevo Bumper 100% Syntetický kaučuk Kroužek 100% Akrylonitril butadien styren Špička 100% Kůže

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Tágo skladujte položené v obalu nebo pouzdru. Případně uložené vertikálně ve stojanu na tága.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi