ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10

Dámská lyžařská bunda 100 modrá

999 Kč
8641856

Lyžařská bunda, ve které se budete cítit pohodlně i v nepříznivém počasí. Bunda byla navržena tak, aby byl její dopad na životní prostředí co nejmenší.

Splývavý střih a nepromokavé funkční materiály, díky kterým se bunda stane každodenním parťákem na zimní radovánky.

Otázky a odpovědi

Barva:

Tmavě modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Izolační výplň z recyklované vaty, zesílená, vhodná až do -8 °C.

VODĚODOLNOST

Zůstaňte v suchu, i když sněží, díky membráně s 10 000 mm vodního sloupce.

ECODESIGN

Dopad na životní prostředí snižujeme hromadným barvením vláken.

SNADNÉ POUŽITÍ

Nastavitelné manžety na rukávech a sněhový pás proti vnikání sněhu.

Kapsy

Kapsa na skipas, 2 zapínací kapsy na ruce. 1 vnitřní kapsa.

Technické informace

Hřejivost

Jako tepelně izolační materiál jsme zvolili recyklovanou vatu (100 g/m² na pažích, 150 g/m² na trupu). Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet, a tím lépe chrání před chladem.
Komfortní teplota dle našich laboratorních testů je -8 °C. U kalhot se měří bez spodních kalhot, u bund pak s termotričkem a fleecovou mikinou.

Vyrobeno ekologicky

Při výrobě bundy používáme několik postupů ekologické výroby: recyklovaný polyester, barvení Dope Dyed, optimalizovaná výroba pro minimalizaci odstřižků při stříhání látek.
Letos vám také nabízíme možnost pořídit si recyklovatelnou bundu (modrá barva).

Naše první recyklovatelná bunda (modrá barva

Jedním z řešení, jak minimalizovat naši uhlíkovou stopu je recyklace. Ta je ale zrovna u lyžařské bundy poměrně složitá, protože bunda se skládá z mnoha různých materiálů. My jsme ale našli způsob: sešít jednotlivé díly bundy speciální nití, která se při určité míře zahřátí roztaví a materiály tak od sebe jdou snadno oddělit (včetně zipů, gumiček…). Tuto technologii zatím využíváme u modrého provedení, ale doufáme, že se nám brzy podaří ji rozšířit i na ostatní barvy.

Proč používáme polyesterovou membránu?

Membrány materiálů se zátěrem jsou typicky z polyuretanu, kvůli kterému není možné výrobek recyklovat a znovu použít jako zdroj. Proto jsme se rozhodli vyvinout naši vlastní membránu z polyesteru. A protože pak je výrobek z jednoho materiálu, je možné jej recyklovat. Stačí se pouze zbavit kovových částí a zipů, které jde ale také následně recyklovat. Polyester se přetaví na jinou formu polymeru, ze které vzniknou nové výrobky.

Jak bundu recyklovat?

Až vám bunda doslouží, naskenujte QR kód, který najdete uvnitř bundy a pošlete ji na recyklaci. Tak dáte své bundě druhý život.

Jaký má bunda 100 střih?

Široký střihBunda má rovně střižené boční švy, které volně splývají na boky. Střih tedy není vypasovaný ani nekopíruje křivky vašeho trupu. Uvnitř je bunda dostatečně prostorná na to, abyste si pod ni mohli vzít jak první, tak druhou vrstvu funkčního oblečení.

Informace k udržitelnosti: snižování množství odpadů

Stříhání látky pro výrobu oděvů nezbytně zanechává nějaký odpad, protože jednotlivé díly do sebe nepasují přesně.
U tohoto výrobku jsme se rozhodli jít cestou Minimal Waste, při které se jednotlivé díly na látku nekreslí za sebe, ale skládají se do sebe jako puzzle. Díky tomu se množství odpadu sníží až o 42 %. S hrdostí vám tak dnes představujeme vůbec první bundu, která touto metodou vznikla.

Informace k udržitelnosti: Recyklovaný polyester a barvení Dope Dyed

Recyklací plastových láhví pro výrobu polyesteru snižujeme spotřebu nových materiálů z ropy, přičemž funkční vlastnosti materiálu (prodyšnost) se nijak nemění. Při barvení látek se spotřebovává obrovské množství vody, která se ale zároveň už nedá nijak dále využít. Abychom snížili tento negativní dopad na životní prostředí, rozhodli jsme se naše látky barvit postupem hromadného barvení (Dope Dye), které barví vlákno budoucí látky již při jeho výrobě.

Jak bunda chrání před nepříznivým počasím?

Materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Následně byla ověřována za nejrůznějších podmínek přímo na sjezdovce a to po několik dní.

Pomoc s vybíráním velkosti

Model/ka na fotkách měří 175 cm a má na sobě vel. M. Míry: Obvod pasu: 67 cm. Obvod boků: 99 cm. Obvod pasu: 90 cm.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Vložka 100% Polyester Výplň 100% Polyester Druhá podšívka 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené. Neskládejte, mohlo by dojít k poškození materiálu. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách, se kterými se na svahu můžete setkat i vy (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů testováním ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi