ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6

Balabán holub 3D 500

149 Kč
8602880

Plný balabán v HD rozlišení s věrohodnou povrchovou úpravou k ještě lepšímu přilákání hřivnáčů.

S věrohodným balabánem reálného objemu v čistých barvách připravíte kompletní připevnění hřivnáčů. 2 možné polohy, dřík součástí balení.

Otázky a odpovědi
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Vizuální účinnost

Věrohodný HD vzhled díky kvalitním barvám.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Kvalitní barvy, vysoce odolné proti slunečnímu záření, dešti i oděru.

ECODESIGN

Plastový balabán vyrobený ze 100% recyklovaného vysokohustotního polyetylenu.

UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

Dřík v balení umožňuje nastavení 2 poloh (zobající a stojící holub).

Technické informace

Věrohodný balabán holuba zvyšuje šance hřivnáče přilákat

První plastový balabán. Skořepina naší provenience. Cílem firmy Solognac je usnadnit pozorovateli při odchytu ptactva navázání kontaktu s hřivnáčem. Proto se snažíme zkracovat vzdálenost mezi ornitologem a ptákem. Věrohodnost barev, objem a posed hrají v přivábení holubů zásadní roli.

Jednotlivé etapy navrhování prvního balabánu holuba Solognac

Vývoj balabána si vyžádal měsíce práce. Na základě dřevěné formy nejprve vznikl první prototyp. Následně probíhalo 3D modelování a upravování objemu a přirozeného postoje, aby vypadal balabán věrohodněji. Výsledkem jednotlivých fází barvení a 3D textury evokující peří ověřovaných zkouškami v přírodním prostředí byl nakonec tento věrohodný plastový balabán.

Věrohodný tvar: základní vlastnost vyžadovaná každým ornitologem při odchytu ptactva

Při odchytu hřivnáče v letu je zásadní způsob připevnění, které musí být pevné, kompletní a co nejvěrohodnější, aby holuba přilákalo. Balíček tvořený balabánem (zejména pokud balabán umístíte zobáčkem po větru) zvyšuje šanci, že u vás hřivnáči přistanou. Použitá barva co nejlépe napodobuje zbarvení ptáka, odolá poškození slunečním zářením, deštěm, pískem i oděrem ostatními balabány, například při přepravě.

Vysoce kvalitní odolná barva: velké plus tohoto balabánu

V pšeničném, kukuřičném nebo řepkovém poli je tento „němý“ pomocník nezpochybnitelně účinný. A díky čemu? Zejména díky vysoké kvalitě a technologii nanášení použitých barev, které prodlužují životnost výrobku. Víme, že stejné balabány často používáte několik sezón, chtěli jsme proto nabídnout výrobek s odolnou povrchovou úpravou, který dokáže čelit klimatickým výkyvům a podmínkám při přepravě a skladování.

Všestranný balabán: dřík na klips umožňuje nastavit dvě polohy

Když vyrazíte na stanoviště pěšky, nesete sebou často brokovnici, zástěnu, přepravní brašnu atd. Při odchytu hřivnáčů není vzácné nést i 15, 20, 30 a víc balabánů. Hřbet nového modelu jsme opatřili 2 otvory: použitím dříku, který je součástí balení, si vyberete, jestli bude hřivnáč zobat nebo stát. Dřík je přichycený klipsem na spodní stranu balabánu (nemusíte ho přepravovat samostatně a riskovat jeho ztrátu).

A co dopad na životní prostředí?

A to není všechno! V průběhu navrhování balabánu jsme bedlivě sledovali i jeho environmentální dopad. Místo klasického plastu návrháři použili materiál s nižším dopadem na životní prostředí. Jak? Použili 100% recyklovaný polyetylen.

Jak balabány rozmístit?

Doporučujeme neinstalovat balabány náhodně. Zohlednit by se měly 3 zásadní prvky: směr větru, směr příletu hřivnáčů a umístění vašeho stanoviště. Za ideálních podmínek (tj. vítr v zádech a holubi přilétají zepředu) můžete balabány připnout několika způsoby, rozmístíte je například ve vzdálenosti 20–25 m od stanoviště a na zemi vytvoříte široké „U“, aby mohli holubi dosedat doprostřed.

Zvyšte své šance a přilákejte holuby drobnými vychytávkami

Pokud chcete věrohodnost připevnění zvýšit, doporučujeme doplnit skořepinu novými plnými balabány 100 a dále mobilními balabány umístěnými po větru (jako balabán s tlukoucími nebo otáčivými křídly, které umožňují pohyb). Oblečte se do maskovacího a nezanedbejte ani zástěnu. Podívejte se například na naši zástěnu se smyčkami. Díky těmto vychytávkám zaměříte hřivnáče na dálku, uvidíte je zpomalovat, plachtit i dosedat na zem.

Rozměry a hmotnost

Délka: 32 cm.
Šířka: 17,5 cm. Hmotnost: 220 g.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní část 100% POLYETHYLEN Rukojeť 100% AKRYLONITRIL BUTADIEN STYREN

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Neukládejte ve vlhku ani na slunci. Prach, písek a nečistoty otřete vlhkou utěrkou. Při čištění nepoužívejte abrazivní houbičku.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce.

Obrázky

Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500
Balabán holub 3D 500

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi