YONEX

Badmintonová raketa Yonex Nanoflare 1000 Play

1 799 Kč
Kód : 8831227

Snadno ovladatelná raketa na pravidelné tréninky badmintonu.

Raketa s vyvážením do ruky vhodná pro defenzivní hráče. Hmotnost 83 g zaručuje pohodlí a odpalům dobrou razanci. Polotuhá hřídelka nabízí optimální kompromis mezi délkou a přesností.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +179 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ovladatelnost

Vyvážení do ruky a rám Aero pro rychlejší pohyb rakety.

KONTROLA

Středně tuhá hřídelka zaručuje přesné odpaly s dobrou délkou.

Rychlost

Sonic Flare System pro vyšší rychlost úderů.

Technické informace

Modely NANOFLARE

Rakety NANOFLARE jsou určené na rychlou hru (nahrazují model NANORAY) a hodí se na defenzivní hru nebo čtyřhru. Mají vyvážení do ruky, což zrychluje švih a zlepšuje ovladatelnost, díky kterým má pak míček větší zrychlení.

Hmotnost

83 g - 4U (80–84 g).
Hmotnost uvádíme v gramech. Hmotnost rakety se pohybuje mezi 60 a 100 i více gramy. Podle hmotnosti se rakety rozdělují do váhových kategorií vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější, hra je pohodlnější a méně se namáhají ruce. Odpaly budou rychlejší, ale méně razantní. Čím více raketa váží, tím razantnější budou odpaly, ale hra bude méně pohodlná.

Tuhost

Středně tuhá raketa.
Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím pružnější je hřídelka, tím bude raketa tolerantnější a míček doletí dál, ale bude mu chybět rychlost. A naopak čím tužší hřídelka, tím rychlejší míček, ale méně tolerantní raketa, která bude vyžadovat rychlejší pohyb ruky.

Vyvážení

Do ruky.
Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Složení

Grafit.
Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka

675 mm.
Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Delší či kratší je ve skutečnosti pouze hřídelka. Čím je hřídelka kratší, tím je raketa ovladatelnější. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Vel. gripu

G5 = small (80–84 mm).
Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a jsou rozdělení do kategorií označené jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Yonex s průměrem struny 0,70 mm, který na trhu není běžně dostupný. Pouze ty nejvyšší modely raket made in Japan mají originální výplet BG 65 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní a doporučené napětí výpletu

Napětí 8–10 kg.
Napětí doporučené výrobcem 8–12 kg.
Rakety, které se prodávají s výpletem, mají napětí 8–10 kg, podle toho, kolik napětí bylo ztraceno při transportu. Každý výrobce uvádí doporučené napětí výpletu, nejčastěji je to 8–12 kg. Napětí se uvádí proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny. Některé rakety s vyztuženými rámy snesou napětí výpletu až na 16 kg.

Výpletový vzorec: svislé*příčné, Výplet pro 72 průchodek: D = dolní, H = horní

22*21. Instrukce k výpletu: 4 uzle. Svisle: začněte nahoře uprostřed a vplétejte až po D9. Přes D12 se přesuňte k H11, pak se vraťte k H10 a následně přejděte k D10 a uzel udělejte na průchodce D8. (stejně na druhé straně)
Příčně: Udělejte uzlík na D6 a začněte u průchodky D9. S příčnými pokračujte k H7 a vše ukončete uzlem na průchodce H5.

Aero Frame

Rám s aerodynamickým profilem na celé hlavě snižuje odpor vzduchu a zrychluje odpaly.

Isometric

Technologie ISOMETRIC zvětšuje sweetspot o 7 %*. V porovnání s konvenčním rámem vytváří čtvercový tvar ISOMETRIC větší sweetspot, neboť optimalizuje křížení hlavních vertikálních a horizontálních strun.

Sonic Flare System

Nový plochý, extra tenký profil rámu, který se deformuje při dopadu míčku, zaručuje odpalu větší rychlost.

Slim Shaft

Užší hřídelka lépe klouže vzduchem, odpaly jsou razantnější a rychlejší.

Kód a barva

NF-1000 Play Lightning Yellow.

Číslo dodavatele

231-NF1000P-824.

Země původu

Čína

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků