YONEX

Badmintonová raketa Yonex Astrox Nextage černo-zelená

3 299 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8817633

Razantní raketa na časté tréninky badmintonu.

Raketa s vyvážením do hlavy vhodná pro ofenzivní hráče. Hmotnost 83 g zaručuje pohodlí a odpalům dobrou razanci. Polotuhá hřídelka nabízí optimální kompromis mezi délkou a přesností.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +329 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

VÝKON

Vyvážení do hlavy, wolfram a NANOMESH NEO pro maximální razanci

KONTROLA

Střední hřídelka zaručuje přesné odpaly s dobrou délkou.

POHODLÍ

Vibration Dumpening Mesh redukuje vibrace rámu

Ovladatelnost

Díky váze 83 g si raketa udržuje dobrou rychlost.

Technické informace

Modely ASTROX

Razantní rakety ASTROX (nahrazují řadu VOLTRIC) jsou určené pro ofenzivní hráče, kteří rádi hrají agresivně. Mají vyvážení do hlavy, takže pomohou s razancí útoků a nechytatelnými smečemi.

Hmotnost

83 g - 4U (80–84 g).
Hmotnost uvádíme v gramech. Hmotnost rakety se pohybuje mezi 60 a 100 i více gramy. Podle hmotnosti se rakety rozdělují do váhových kategorií vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější, hra je pohodlnější a méně se namáhají ruce. Odpaly budou rychlejší, ale méně razantní. Čím více raketa váží, tím razantnější budou odpaly, ale hra bude méně pohodlná.

Tuhost

Středně tuhá raketa.
Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím pružnější je hřídelka, tím bude raketa tolerantnější a míček doletí dál, ale bude mu chybět rychlost. A naopak čím tužší hřídelka, tím rychlejší míček, ale raketa bude méně tolerantní a bude vyžadovat rychlejší pohyb ruky.

Vyvážení

do hlavy.
Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Materiály

Grafit.
Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka

675 mm, 10 mm delší.
Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Delší či kratší je ve skutečnosti pouze hřídelka. Čím je hřídelka kratší, tím je raketa ovladatelnější. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Velikost gripu

G5 = small (80–84 mm).
Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a jsou rozdělení do kategorií označené jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Yonex s průměrem struny 0,70 mm, který na trhu není běžně dostupný. Pouze ty nejvyšší modely raket made in Japan mají originální výplet BG 65 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní a doporučené napětí výpletu

Napětí 8–10 kg.
Napětí doporučené výrobcem 8–12 kg.
Rakety, které se prodávají s výpletem, mají napětí 8–10 kg, podle toho, kolik napětí bylo ztraceno při transportu. Každý výrobce uvádí doporučené napětí výpletu, nejčastěji je to 8–12 kg. Napětí se uvádí proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny. Některé rakety s vyztuženými rámy snesou napětí výpletu až na 16 kg.

Výpletový vzorec: svislé*příčné, Instrukce k vyplétání na 80 průchodek. D = dolní, H = horní

22*21. Instrukce k výpletu: 4 uzle. Svisle: začněte nahoře uprostřed a vplétejte až po D10 (přeskočte průchodky D9, H8 H10 a H12). Přes D14 se přesuňte k H15, pak se vraťte k H13 a následně přejděte k D12 a uzel udělejte na průchodce D8. (stejně na druhé straně)
Příčně:Udělejte uzlík na D6 a začněte u průchodky D9. S příčnými pokračujte až k H8 (přeskočte D10, D12, H11, H9 a H7) a závěrečný uzlík udělejte u H5.

VDM (Vibration dumpening mesh)

Vlákna snižující vibrace rámu pro pohodlnější hru.

Wolfram

Materiál, díky kterému má raketa vyvážení do hlavy a odpaly jsou razantnější.

Rotational Generator System

Využívá teorie protiváhy, kdy je hmotnost při švihu přechází z rukojeti do hlavy rakety a tím zajišťuje maximální kontrolu. Přechod na další odpal je pak plynulý, pohyby na sebe rychle navazují.

NANOMESH NEO

První generace s grafitovým rámem, který je odolnější a zároveň pružnější. Pružnější hřídelka dodává odpalům maximální razanci a po odpalu se okamžitě vrací do původní pozice.

Aero+Box Frame

Rám má přední profil aerodynamický a zadní profil extra tuhý, což umožňuje rychlejší švih a větší stabilitu při dopadu míčku.

Isometric

Technologie ISOMETRIC zvětšuje sweetspot o 7 %*. V porovnání s konvenčním rámem vytváří čtvercový tvar ISOMETRIC větší sweetspot, neboť optimalizuje křížení hlavních vertikálních a horizontálních strun.

Energy Boost Cap Plus

Nový top cap maximalizuje výkon hřídelky. Přední část se dokáže ohnout a znásobit tak svůj efekt. Zakřivení ve tvaru oblouku stabilizuje rám rakety, protože zabraňuje torzi hřídelky.

Slim Shaft

Užší hřídelka lépe klouže vzduchem, odpaly jsou razantnější a rychlejší.

Built-in T-Joint

Integrovaný T-spoj zvyšuje odolnost spojení mezi hřídelkou a rámem a výrazně snižuje torzi a podporuje kontrolu odpalu.

Kód a barva

AXNT Black / green

Číslo dodavatele

231-AXNT-530

Země původu

Taiwan

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků