YONEX

Badmintonová raketa Yonex Astrox 77 Play

1 299 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8880469

Pohodlná razantní raketa na pravidelné tréninky badmintonu.

Raketa s vyvážením do hlavy vhodná pro ofenzivní hráče. Hmotnost 83 g zaručuje rychlost a kontrolu odpalu. Velmi pružná hřídelka poskytuje při hře pohodlí a míčky mají delší dolet.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +129 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

VÝKON

Vyvážení do hlavy pro maximální razanci.

POHODLÍ

Pružná hřídelka a rám ISOMETRIC, aby míček letěl daleko i při špatném odpalu

Ovladatelnost

Hmotnost 83 g zlepšuje rychlost rakety.

Technické informace

Modely ASTROX

Raketa na ofenzivní hru. Razantní rakety ASTROX (nahrazují řadu VOLTRIC) jsou určené pro ofenzivní hráče, kteří rádi hrají agresivně. Vyvážení více méně do hlavy umocňuje útočné odpaly a razantní smeče.

Hmotnost Astrox 77 Play: 83 g – 4U (80–84 g)


Hmotnost uvádíme v gramech. Rakety běžně váží mezi 60 až víc než 100 g. Jsou klasifikovány v hmotnostních třídách vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější a pohodlnější, méně zatěžuje ruku a tím umožňuje rychlejší švih. Naopak čím je raketa těžší, tím jsou odpaly razantnější.

Pružnost Astrox 77 Play: Velmi pružná raketa.


Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím je hřídelka pružnější, tím je raketa tolerantnější, pohodlnější a míčky mají delší dolet. Naopak čím je tužší, tím lepší je odraz a přesnost při rychlém švihu. Tuhá raketa také příliš neodpouští chyby při úderu.

Vyvážení Astrox 77 Play: Do hlavy.


Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Konstrukce Astrox 77 Play: Grafit.


Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka Astrox 77 Play: 675 mm.


Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Délka ovlivňuje její vlastnosti. Čím je raketa kratší, tím je ovladatelnější a hráč ji lépe cítí v ruce. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Velikost gripu Astrox 77 Play: G5 = small (80–84 mm)


Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a je rozdělená do kategorií označovaných jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Původní výplet Astrox 77 Play

Raketa se prodává s multifilamentovým výpletem Yonex se strunami o průměru 0,70 mm.

Původní napětí Astrox 77 Play: 8-9 kg / 17.5-20 lbs

Napětí se vyjadřuje v kilogramech (kg) nebo librách (lbs). Rakety se vyplétají na cca 9 kg (20 lbs), ale hodnota postupně klesá, neboť výplet napětí s postupem času ztrácí.

Doporučené napětí Astrox 77 Play: 9–12,5 kg / 20–28 lbs

Výrobce u každého modelu vždy uvádí doporučené napětí, a to proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny. Některé rakety s vyztuženými rámy snesou napětí výpletu až na 16 kg / 35 lbs.

Výpletový vzor Astrox 77 Play: 22x21

Výpletový vzor se vyjadřuje počtem vertikálních a horizontálních strun. Nebo také říkáme svislých a příčných. Menší výpletový vzor zvyšuje razanci a pohodlí při hře, ale má kratší životnost.

Instrukce k výpletu na 76 průchodek s první příčnou strunou nahoře na H7: D = dolní, H = horní

Nové vypletení se 4 uzly.
Svisle: začněte nahoře uprostřed a vplétejte až po D9 (přeskočte průchodky H7, H9 a H11). Přes D12 se přesuňte k H16, pak se vraťte k H14 a následně přejděte k D10 a uzel udělejte na průchodce D8. (stejně na druhé straně)
Příčně: Udělejte uzlík na D6 a začněte u průchodky D9. S příčnými pokračujte až k H7 (přeskočte H12 a H10) a závěrečný uzlík udělejte u H5.

Technologie rámu Astrox 77 Play

Grafit, AERO+BOX Frame, ISOMETRIC, Rotational Generator System

Konstrukce hřídelky Astrox 77 Play

Grafit, Built-in T-Joint

Aero+Box Frame

Rám má přední profil aerodynamický a zadní profil extra tuhý, což umožňuje rychlejší švih a větší stabilitu při dopadu míčku.

Rotational generator system

Využívá teorie protiváhy, kdy je hmotnost při švihu přechází z rukojeti do hlavy rakety a tím zajišťuje maximální kontrolu. Přechod na další odpal je pak plynulý, pohyby na sebe rychle navazují.

Isometric

Technologie ISOMETRIC zvětšuje sweetspot o 7 %*. V porovnání s konvenčním rámem vytváří čtvercový tvar ISOMETRIC větší sweetspot, neboť optimalizuje křížení hlavních vertikálních a horizontálních strun.

Built-in T-Joint

Integrovaný T-spoj zvyšuje odolnost spojení mezi hřídelkou a rámem a výrazně snižuje torzi a podporuje kontrolu odpalu.

Kód a barva

AX77-PL oranžová

Země původu

Čína

Tip

Pro hráče preferující kontrolu doporučujeme výplet: AEROBITE, pro útočné hráče: EXBOLT 65

Hráči a hráčky hrající s raketou Yonex ASTROX 77

AN SE YOUNG (KOREA), CHEN YU FEI (ČÍNA), FAJAR ALFIAN (INDONÉSIE), MUHAMMAD RIAN ARDIANTO
(INDONÉSIE), HUANG YA QIONG (ČÍNA), HUANG DONG PING( ČÍNA)

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Hmotnost

0.083 kg

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků