U detailnějšího popisu člunu bych se rád zaměřil na 3 faktory. Jsou to velikost, doplňky a odolnost. Nyní je člun Venus dostupný v délce 230 cm, které budou v příštím roce doprovázet další 3 varianty, konkrétně 180, 270 a 320 cm. To ale není u rybářských člunů nic neobvyklého. Co ale považuji za velmi důležitý bod, který je třeba vyzdvihnout, je celková šířka člunu. Při délce 230 cm je šířka člunu pro mě neuvěřitelných 166 cm s vnitřním prostorem 90 cm. U ostatních rybářských člunů jsem zvyklý na maximální šířku do 150 cm a ani to není vždy pravidlem. Díky takovému užitečnému prostoru je člun nejen extrémně stabilní, ale vejde se do něj velké množství různého příslušenství. A i s plným člunem je zde stále velký prostor k manipulaci.
Jak jsem již v úvodu zmiňoval, člun je osazen velkým množstvím různých úchytů a doplňků. Hliníková pádla a velké sedlo je samozřejmostí. Co je pro mě při používání velkým přínosem, jsou poutka v přední části člunu. Ta slouží k uchycení krabiček, ve kterých mohu mít během zavážení a zdolávání ryb uskladněné doplňky, jako jsou krmné návnady, nové nástrahy i s přichystanými návazci, náhradní olova a mnoho dalších nezbytných propriet.
Další vychytávkou, kterou ocení snad každý kaprař, který kdy zdolával rybu ze člunu, je integrované uchycení podběráku. Vždy mívám podběrák jen tak položený ve člunu, ale nikdy ne tak, aby mi nepřekážel a já se tak mohl po člunu pohybovat bez omezení. Uchycení v suchých zipech, ze kterých mohu snadno podběrák uvolnit, mi nejednou usnadnil manipulaci a ušetřil mnoho nervů.