Do Česka jsem se vrátil tři dny před závodem. To znamená v čas, který se k návratu z velké nadmořské výšky doporučuje k zaručení těch nejlepších možných výkonů v den závodu. Cesta zpátky byla dlouhá, trvala bezmála 30 hodin. Když jsem se ale den před závodem rozcvičoval, cítil jsem se dobře. Plán byl držet tempo 3:08/km a atakovat tak celkový čas 1:06:00.
Samotný závod ale nakonec, bohužel, neproběhl podle představ. Kromě horka mě od startu trápilo píchání v boku, kterého jsem se dokázal zbavit až na šestnáctém kilometru. Tempově jsem rozbíhal podle plánu, samotné píchání mi ale hodně vadilo a zpomalovalo mě. Když ustalo, neměl jsem už síly na zrychlení. Jediné, co šlo podle plánu, bylo občerstvování. Gel jsem si dával na sedmém a čtrnáctém kilometru. Závod měl, jak už to v Praze bývá, super atmosféru, i přes potíže jsem si ho tak moc užil. Mezi českými závodníky jsem v cíli skončil čtvrtý, třetí místo mi uniklo o pouhou jednu sekundu. Čas 1:08:28 nebyl úplný propadák, přišel jsem si ale do Prahy pro lepší výkon. Nezbývá mi tedy nic jiného, než na sobě makat dál a na příští ročník se připravit ještě lépe!