Repelenty

Repelent vás ochrání před dotěrným hmyzem při turistice, kempování i dalších outdoorových aktivitách. Pokud potřebujete rychle ulevit od nateklého a svědivého štípance, doporučujeme mít v záloze zklidňující přípravky, které vám uleví od svědění a urychlí proces hojení. Chybět by vám neměla ani pinzeta na vyndavání klíšťat. Pro klidný spánek v přírodě nebo tropických oblastech si pořiďte moskytiéru.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
99 Kč -20%
79 Kč
*Od 25. 5. 2023 až do vyčerpání zásob 5 266,67 Kč/L
99 Kč -30%
69 Kč
*Od 8. 10. 2021 až do vyčerpání zásob
PINZETA NA KLÍŠŤATA
CARE PLUS

PINZETA NA KLÍŠŤATA

(6)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
119 Kč
Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml
PREDATOR

Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 504 Hodnocení z webu a z prodejen

REPELENT, ZÁKLADNÍ OCHRANA PROTI HMYZU

Repelent proti hmyzu je látka, která se aplikuje na kůži, outdoorové oblečení, ale i stan nebo spacák, a slouží k odpuzování hmyzu při turistice a dalších venkovních aktivitách. Existují různé druhy repelentů, které se liší účinností a složením. Nejběžnější repelenty obsahují DEET nebo picaridin. DEET je účinný proti komárům a jinému hmyzu a má specifický zápach. Picaridin je novější látka, která má podobné účinky jako DEET, ale nevyznačuje se tak silným zápachem. Existují také přírodní repelenty, které obsahují éterické oleje jako citronela nebo eukalyptus. Ty mohou být skvělou volbou pro osoby s citlivou pokožkou. Jejich účinnost je ovšem nižší než u syntetických repelentů.
Je důležité aplikovat repelent na kůži a oblečení podle návodu na obalu a udržovat ho aplikovaný po celou dobu, kdy jste hmyzu vystaveni. Je také důležité vyhnout se aplikaci repelentu na sliznice (oči nebo ústa). Bohužel žádný repelent není 100% účinný proti všem druhům hmyzu, a tak i při jeho použití můžete skončit se štípancem.

OŠETŘENÍ HMYZÍHO ŠTÍPNUTÍ

Štípnutí hmyzem může způsobit mírné až středně silné bolestivé otoky doprovázené zarudnutím. Jak zmírnit doprovázející svědění a štípnutí ošetřit? Ochlaďte místo pomocí studeného obkladu, to zmírní bolest i otok. Na postižené místo aplikujte gel obsahující aloe vera, mentol či jinou zklidňující látku. Místo bodnutí udržujte čisté a suché, aby se zabránilo infekci.V případě alergické reakce, pokud se objeví vyrážka, dýchací potíže nebo jiné příznaky alergické reakce, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Alergická reakce na štípnutí hmyzem může být velmi nebezpečná a v krajních případech i život ohrožující.

I OBLEČENÍ VÁS OCHRÁNÍ

Pokud vyrážíte na expedici do tropických oblastí, pouhý repelent pro vás nebude dostatečný. Vlhké prostředí je pro komáry ideální, a jsou tak doslova na každém kroku. Proto jsou na trhu dostupné speciální oděvy vyrobené z lehkých materiálů. Ty jsou hustě tkané, takže skrz ně komáři neproletí. Zároveň jsou ale velmi lehké a prodyšné, abyste se i v tropických podmínkách džungle cítili co nejvíce příjemně. Kromě bundy a kalhot se na cestu vybavte dalšími doplňky, jako kloboukem s moskytiérou nebo moskytiérou pro vaše lůžko.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu