Spací pytle

Výběr spacího pytle není radno podceňovat, protože spolu s vhodnou karimatkou zaručí, že se v létě i v zimě skvěle vyspíte a budete připraveni na každé dobrodružství. Existuje velké množství nejrůznějších typů spacáků lišících se tepelnými izolačními vlastnostmi, tvarem, nebo třeba materiálem použitým k výrobě obalu nebo výplně. Některé modely se dají spojit zipem, takže vytvoří pohodlný prostor pro noc strávenou s vaším partnerem. Spacáky pro dospělé jsou dostupné v různých velikostech, spacáky pro děti se dají díky speciálním systémům prodloužit nebo zkrátit a přizpůsobit výšce dítěte. Pro dosažení těch nejlepších izolačních vlastností je dobré kvalitní spacák doplnit o dobrou izolační vrstvu a pravidelně o něj pečovat. Abyste se co nejlépe vyspali, můžete si pořídit také polštář, příjemnou vložku do spacáku, nebo pohodlné spodní oblečení.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
žena ve spacáku
SPACÍ PYTEL MT 500 0 °C 1 999 Kč | Pohodlný spacák typu mumie.
Muž a žena ve spacáku na karimatce.
JAK VYBRAT SPACÁK Správně vybraný spacák může rozhodnout o celkovém pocitu ze spaní v přírodě. Pokud si vyberete špatně,...
2ND LIFE
949 Kč -9%
859 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
1 499 Kč -20%
1 199 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
699 Kč -14%
599 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
1 199 Kč -8%
1 099 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
699 Kč -21%
549 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
699 Kč -7%
649 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
449 Kč -33%
299 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
1 999 Kč -10%
1 799 Kč
*Od 22. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
2 299 Kč -13%
1 999 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
4.6/5 podle 3777 Hodnocení z webu a z prodejen

SPACÍ PYTLE PRO DOSPĚLÉ

Správný spacák může znamenat obrovský rozdíl v tom, jak se vyspíte. Časy, kdy s sebou trampové vozili staré deky nebo podomácku vyrobené péřové „dekáče“, odzvonilo. Vyznavači kempování, trekingu, bikepackingu i bivakování v horách mohou vybírat z nepřeberného množství nejrůznějších modelů spacích pytlů. Potřebujete celorozepínací dekový spacák na chatu, mumii vhodnou i do teplot pod nulou, nebo spacák, který budete moci sepnout s jiným a vytvořit tak pohodlné místo na spaní pro sebe a svého partnera? Vybírejte pečlivě, přesně podle svých potřeb a požadavků. Se správným spacákem a kvalitní karimatkou nebo matrací se vyspíte jako v tom nejluxusnějším hotelu.
Kromě toho, že se spacáky liší svým tvarem, k jejich výrobě se používají rozdílné materiály. Spacáky mohou mít bavlněný nebo syntetický povrch a plnění z peří nebo dutého vlákna. Každý model je vhodný pro specifické využití. Horolezec na expedici v horách ocení péřový spacák s kapucí a límcem kolem ramen, při letní rodinné dovolené v kempu vám ale lépe poslouží příjemný bavlněný spacák, který se díky zipu po celé délce dá použít jako lehká přikrývka.

SPACÁKY PRO DĚTI

Dětské spacáky lze přizpůsobit vzrůstu dítěte. To je důležité obzvláště v chladnějším počasí. Udržování tepla ve spacáku totiž závisí na tom, jak je spací pytel velký. Příliš malý spacák může znamenat, že se do něj pořádně nevejdete, tlačí vás a může být na některých místech příliš napnutý. Ve velkém spacáku je příliš mnoho volného místa, které v noci nezvládnete vyhřát svým tělesným teplem. Spacáky pro děti jsou proto dostupné s nejrůznějšími mechanismy, díky nimž mohou růst společně s dětmi. Některé modely jsou vybaveny vnitřním systémem Pull & Fit, jiné lze zkrátit prostým přeložením a pomocí kolíků a oček je zafixovat v požadované velikosti. Nápadité barevné kombinace a zábavné motivy zaručí, že si svůj spacák vybere každý malý táborník.

KOMFORTNÍ, LIMITNÍ A EXTRÉMNÍ TEPLOTA

Na spacácích se většinou uvádí 3 různé teplotní údaje. Ty značí komfortní, limitní a extrémní teplotu. Testování tepelných izolačních vlastností probíhá v souladu s evropskou normou EN 23537-4.3.3. Jako komfortní teplota je uváděna ta, při které uživateli, který má na sobě jednu vrstvu oblečení, v leže na zádech není zima. V limitní teplotě není zima člověku, který je ve spacáku ve schoulené pozici. Extrémní teplotu na výrobcích značek Forclaz a Quechua neuvádíme, jedná se totiž o hodnotu, která je hraniční a spacák v ní slouží pouze jako prostředek pro ochranu před poškozením organismu chladem.

Jak vybrat spacák

Výběr správného spacáku pro vaše potřeby může být složitý proces. Je třeba zvážit několik faktorů, jako je teplota, velikost a hmotnost.

Teplota: Spacáky se liší v teplotním rozmezí, které jsou schopny udržet. Spacáky s nižším teplotním rozmezím jsou vhodnější pro chladnější podmínky, zatímco spacáky s vyšším teplotním rozmezím jsou vhodnější pro teplejší podmínky. Je důležité si uvědomit, že teplotní rozmezí spacáku se může lišit v závislosti na osobní citlivosti a oblečení, které nosíte.
Velikost: Spacáky se liší v délce a šířce. Je důležité zvolit správnou velikost podle vaší výšky, aby byl spacák pohodlný, ale zároveň ne příliš velký, což by mohlo snížit tepelnou účinnost. Pro dospělé jsou na výběr spacáky velikost M, L a XL, pro dětské turisty máme dětské spací pytle.
Hmotnost: Spacáky se liší v hmotnosti, což je důležité zvažovat, pokud plánujete přenášet spacák mezi nocovišti. Lehčí spacáky jsou vhodnější pro pohyb po horách nebo pro dlouhé túry, ale mohou být dražší. Těžší spacáky jsou vhodnější pro kempování na jednom místě nebo pro použití v autě.

dárkovou kartou