Stany

Hledáte ideální stan do pro vaše pobyty mimo pohodlí domova? Máme pro vás nejen malé stany pro 1 až 3 osoby, ale také velké rodinné stany pro 4 až 8 osob. A pokud je vašim cílem objevovat krásy divočiny s krosnou na zádech, podívejte se na naši nabídku trekových stanů, které vás zaujmou svou skladností a nízkou hmotností.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
nafukovací stan
NAFUKOVACÍ STAN AIR SECONDS 8 499 Kč | Stan s 1 ložnicí pro 4 osoby vybavený technologií Fresh&Black
Postavený stan v přírodě.
JAK VYBRAT STAN Pro mnoho lidí je stanování úžasný způsob, jak opustit svou komfortní zónu...
2 799 Kč -14%
2 399 Kč
*Od 22. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
4.4/5 podle 8992 Hodnocení z webu a z prodejen

Konstrukce stanu

Prutové stany - Prutová konstrukce je klasika. Používá se jak u malých kempingových, tak i u velkých rodinných stanů. Speciální pruty vyrobené z hliníku naleznete také u trekových stanů, kde je kladen velký důraz na nízkou hmotnost a skladnost.


Samorozkládací stany - Tyto stany možná znáte také pod názvy 2 Seconds, PupUp, rozkládací, rychlorozkládací nebo samostavěcí stany. Jedná se o přelomovou konstrukci, kdy stačí stan pouze vyndat z obalu, odstranit bezpečnostní popruh a stan se sám postaví. Vám pak stačí jej pouze přikolíkovat a je hotovo. Problém občas může nastat při skládání. Proto pro vás náš expert Lukáš připravil návod Jak složit stan 2 Seconds.
Nafukovací stany - Tato přelomová konstrukce stanů si získává stále více a více příznivců. Opěrný systém stanu je tvořen nafukovacími tubusy, které jsou odolné vůči zlomení, lépe odolávají silnému větru, ale předevšim se celý stan velmi rychle a jednoduše staví.

Typ stanu

Kempingové stany - Máte rádi prostor a pohodlí? Stany na kempování vám dopřejí dostatek obojího. Velké rodinné stany pro 4 až 8 osob vám dopřejí prostor jako doma,malé stany pro 1 až 3 osoby vás nadchnou nízkou cenou a rychlým stavěním.


Trekové stany - Pokud rádi chodíte po horách s turistickým batohem na zádech, je trekový stan právě pro vás. Jedná se o ultralehké stany, které jsou velice skladné a lehké, takže nezabírají tolik místa v batohu, a zároveň se nepronesou.


Alpinistické stany - Tyto stany jsou také nazývány expediční stany a jsou určeny do opravdu extrémních podmínek. Jsou konstruovány pro boj s neustálým silným větrem a sněhem. Zároveň jsou také vyráběny v reflexních barvách, aby byly na sněhu jasně vidět.


ČLENĚNÍ STANU

V závislosti na typu stanu, může mít jednu nebo více místností.
Jednoduchý stan má obvykle jednu místnost, která slouží jako společný prostor pro spaní a skladování věcí.
Vícemístnosťový stan má více než jednu místnost, které slouží k oddělení spaní a skladování věcí. Tyto stany obvykle mají ložnici a obývací pokoj nebo ložnici a odkládací mistnost.
Stan se středovým sloupem má středový sloup, který odděluje prostor na spaní a obývací pokoj. Tyto stany jsou vhodné pro větší skupiny nebo rodiny, protože poskytují více soukromí.
Stan s předsíní má samostatnou malou předsíň, kde mohou lidé sedět nebo odkládat boty, aniž by museli vstupovat do hlavní místnosti stanu.

Technologie Fresh & Black

Díky převratné technologii Fresh & Black získáváte hned dvě výhody najednou. Stany vyhotovené z tohoto jedinečného materiálu odráží tepelné záření, takže se ve stanu podstatně sníží teplota. Na přímém slunci činí tento rozdíl až 17°C. Stan je také vybaven perfektním systémem odvětrávání a ventilace. Další výhodou je 99% tma bez ohledu na intenzitu slunečního záření. Můžete si tak v klidu pospat i přes to, že slunce už se dávno vyhouplo nad obzor.

JAK PEČOVAT O STAN

Správná péče o stan je důležitá, aby vám mohl doprovodit na co nejvíce dobrodružství. Před rozbalením stanu ho pečlivě prohlédněte a zkontrolujte, zda nenajdete na první pohled viditelné trhliny či poškození. Při rozbalování stanu postupujte podle návodu k obsluze a pečlivě rozložte a roztáhněte stan. Při stavění stanu se ujistěte, že máte správnou orientaci a že stan je rovný. Ujistěte se, že stan je dobře napnutý a že žádné části nevisí volně. Při ukládání stanu se ujistěte, že je stan suchý a čistý. Uložte stan do obalu a ujistěte se, že není příliš těsně, aby nedošlo k poškození. Pravidelně kontrolujte stan na trhliny nebo poškození a opravte je ihned po nalezení.

dárkovou kartou