Servis jízdních kol

"Naše cykloservisy jsou profesionálně vybaveny a naši servisní technici pravidelně školení, tak aby vám poskytli prvotřídní servis kol. Mezi naše partnery například patří Parktool, VARtools, Würth, SRAM, Shimano, Manitou, SR suntour, Rock Shox a další. Na servis kola se není potřeba objednávat, na místě vám bude zdarma vyhotovena diagnostika kola a předběžná cena i doba zpracování servisu."

V našich servisech přijímáme pouze Decathlon značky kol

Nejčastější otázky k servisu jízdních kol

Jak dlouho trvá servis kola?

Pokud máme k dispozici všechny potřebné náhradní díly, servis je vyhotovený v průměru do 3 dnů. Pokud ale jen potřebujete vyměnit duši nebo drobný díl, velice často vám technik pomůže na počkání. Malý tip - o víkendu jsou naše prodejny zpravidla vytíženější, proto doporučujeme servis navštívit v pracovní dny.

Je potřeba se objednat?

Není potřeba, ale pokud potřebujete servis co nejrychleji, doporučujeme se domluvit telefonicky.

Kolik stojí servis kola?

To závisí na stavu a opotřebení kola a jeho komponent. Pokud je kolo v dobrém stavu a potřebuje jen kontrolu a základní seřízení - naše BEZPEČNOSTNÍ PROHLÍDKA stojí 699 Kč.

SERVIS JÍZDNÍCH KOL

Servis kol je klíčovou součástí péče o vaše cyklistické vybavení, která zajišťuje bezpečnost, pohodlí a optimální výkon při každém vašem jízdním zážitku. Profesionální servis kol zahrnuje řadu důkladných úkonů, které mohou výrazně prodloužit životnost a zlepšit funkčnost vašeho kola.

Průběh servisu obvykle začíná pečlivou kontrolou stavu rámu, vidlice a ostatních dílů kola. Technici hledají případné praskliny, deformace nebo jiná poškození, která by mohla ovlivnit bezpečnost jízdy. Následně se zaměřují na kontrolu a nastavení brzd, převodů a řetězu, aby zajišťovaly plynulý chod a účinnost při každém šlapání. Důležitou součástí servisu kol je také kontrola a huštění pneumatik. Správný tlak v pneumatikách má výrazný vliv na pohodlí jízdy, ovladatelnost a odolnost proti defektům. Pneumatiky jsou také pečlivě prohlíženy na případné defekty, opotřebení nebo zpuchření a případně opraveny či vyměněny.

Dalším klíčovým aspektem je mazání a údržba pohyblivých částí, jako jsou převody. Tím se zajišťuje plynulý chod mechanismů a minimalizuje opotřebení. Odborníci na servis kol také provádějí kontrolu, údržbu či výměnu ložisek, aby se zamezilo jejich opotřebení a zajistilo plynulé otáčení kol.Pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí může servis zahrnovat i kontrolu osvětlení, zvonku, blatníků a dalších příslušenství. Technici vám mohou poskytnout také doporučení ohledně výměny komponent, které dosáhly konce své životnosti nebo doporučit a namontovat vhodné příslušenství.

Výhody pravidelného servisu kol jsou zřejmé – nejenže zvyšuje životnost vašeho kola a zlepšuje jeho výkon, ale také zajišťuje bezpečnost a pohodlí během každé jízdy. Dopřejte svému kolu péči, kterou si zaslouží, a užívejte si každou cyklistickou dobrodružnou cestu naplno.