KIPRUN: BĚŽCI VYVÍJEJÍ PRODUKTY PRO BĚŽCE

Název KIPRUN dokonale vystihuje poslání značky. Je to zkráceně „KEEP ON RUNNING“, mantra, kterou si běžci často opakují zejména při závěrečných kilometrech závodů. Tato mantra povzbudí a dodá sílu. Ve značce pracujeme každý den na tom, abychom splnili vaše očekávání a vy jste měli stále motivaci běhat a nepřestávali. Chceme vás provázet při trénincích i závodech a chceme zajistit, abyste se mohli plně soustředit na radost z běhu.

HISTORIE ZNAČKY KIPRUN

HISTORIE ZNAČKY KIPRUN


Poprvé bylo použito označení Kiprun v roce 2010 u výkonnostního modelu běžeckých bot tehdejší značky Decathonu pro běh –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kalenji.

V roce 2018 se Kiprun zaměřuje především na výkonnostní silniční běžce a v od roku 2021 se stává značkou pro výkonnostní běh. Postupem času došlo k další změně a Kiprun se stal jedinou běžeckou značkou Decathlonu a pokrývá všechny produkty od těch pro začátečníky po zkušené běžce včetně těch trailových.

Běh je nejdostupnější výkonnostní sport. Dává každému možnost posouvat si svůj limit a přispívá k tomu, abychom se na světě cítili lépe. Běh spojuje, ale zároveň respektuje cíle jednotlivce. Jaký je náš sen? Aby se každý na světě jednoho dne dostal do cíle svého vysněného závodu a byl hrdý na to, čeho dosáhl.

42 HOUSE: VÍCE NEŽ TRÉNINKOVÉ CENTRUM


42 HOUSE v keňském Itenu otevřel své brány v listopadu 2023 pro sportovce značky KIPRUN. Je to projekt, který vyznává jedinečný soubor hodnot a poskytuje prostor pro trénink a osobní podporu sportovcům značky KIPRUN.

Jak sportovec, tak samotná osobnost se díky sportu stávají lepšími. To je ambice 42 HOUSE: pomáhat sportovcům vítězit a zlepšovat se, ale také je podporovat a pomáhat jim růst. V tom tkví jedinečnost tohoto projektu.

V Keni měl možnost trénovat i náš český ambasador a o své zkušenosti a dojem se podělil. Přečtěte si jeho článek: Cesta na Pražský půlmaraton.

42 HOUSE: VÍCE NEŽ TRÉNINKOVÉ CENTRUM
ZÁVODNÍCI ZNAČKY KIPRUN

ZÁVODNÍCI ZNAČKY KIPRUN


Závodníci značky KIPRUN patří mezi světovou špičku. Jsou to olympíjští účastníci a medailisté, světoví či evropští šampioni a šampionky.

Mají bohaté zkušenosti, kterými přispívají při vývoji produktů. Právě díky nim se značka KIPRUN neustále posouvá a může nabízet špičkové produkty a zařadit se tak mezi zavedené značky.

Mezi naše závodníky patří hvězdný Paul Chelimo, Yoann Kowal nebo vynikající trailová běžkyně Blandine L´Hirondel. V České republice patří mezi elitní závodníky Matěj Zima.

AKCE V ČESKÉ REPUBLICE

Značka KIPRUN je vidět na mnoha evropských závodech, maraton v Paříži či Londýně, na závodech pod hlavičkou UTMB...

Jak je tomu v České republice? Na jakých akcích se tu můžeme potkat? V roce 2024 jsme poprvé vystavovali na Marathon Expu v Praze. Bylo zde možné otestovat vybrané modely našich silničních i trailových bot, včetně nového modelu karbonových závodních bot, ochutnat naše iontové nápoje, energetické gely a želé či proteinové tyčinky a v neposlední řadě také zakoupit závodní oblečení, ponožky a další doplňky.

AKCE V ČESKÉ REPUBLICE