Dětské oddělení otevřeno ve všech prodejnách. Ostatní zboží je možné objednat online a poté vyzvednout.
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Inline brusle

17 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

JAK VYBRAT KOLEČKOVÉ BRUSLE?

Výběr fitness bruslí se řídí řadou kritérií, jako je vaše pokročilost nebo druh jízdy, kterému se věnujete. Chcete-li se o fitness bruslích dozvědět více, podívejte se na naše rady, které vám pomohou vybrat ten správný pár.

TECHNICKÉ PARAMETRY BRUSLÍ

Brusle se skládají z koleček, rámu a boty se skeletem. Bota musí odpovídat velikosti nohy. Aby vám bota dokonale padla, je důležité vybrat správnou velikost. Ujistěte se také, že bota dobře zpevňuje kotník pomocí spolehlivého utahovacího systému.
Kdykoli si kupujete nové brusle, vždy si nejprve vyzkoušejte, jak vám sedí. Nejlepší je nechat si je chvíli na nohou a zkusit se v nich projet, aby bylo jisté, že se v daném modelu cítíte pohodlně. Skelet připevněný k botě může mít různou tuhost. Volba se odvíjí od druhu bruslení, kterému se věnujete. Rám může být vyroben z kompozitu, či z hliníku. Jde o část převádějící na zem tlak nohy. Kompozitní materiály jsou měkčí a pohodlnější, ale hůře reagují. Pokud máte zvládnutou techniku, hliník je lepší volba. Zajistí větší citlivost a přesnější jízdu.
Volba koleček závisí na několika faktorech, jako jsou ložiska, tvrdost či průměr. Kvalita ložisek udávající, jak rychle se ložisko točí, se označuje číslem ABEC. Používají se jen lichá čísla. Čím je číslo nižší, tím pomaleji se budou kolečka točit. Co se tvrdosti týče, označuje se písmenem A a číslem od 74 do 100. S rostoucí tvrdostí kolečko lépe reaguje, déle vydrží a rychleji se točí, ale také méně tlumí otřesy a není tak přilnavé.

VÝBĚR KOLEČKOVÝCH BRUSLÍ DLE POKROČILOSTI

Pokud jste začátečníci, doporučujeme model s kompozitním rámem, měkkými kolečky a ložisky ABEC 3. Zaručí vám hladkou a pohodlnou jízdu a pomůže vám udržet rovnováhu.
Pokud umíte zatáčet i brzdit a začínáte brusle dobře ovládat, dejte přednost modelu s větší citlivostí. Zvolte brusle s hliníkovým rámem, tvrdšími kolečky a alespoň s ložisky ABEC 5. Takové brusle vám zaručí přesnější jízdu a zároveň lepší reaktivitu i větší pohodlí. Čím lepší jste, tím by číslo ložisek mělo být vyšší a kolečka tvrdší. Důvod, proč je u vyšších hodnot potřeba být pokročilejší, je ten, že se snižuje přilnavost a roste míra otřesů. Na druhou stranu se zvyšuje přesnost a reaktivita.

VÝBĚR KOLEČKOVÝCH BRUSLÍ DLE TYPU JÍZDY

Kolečkové brusle jsou určeny na velmi konkrétní druh jízdy. Díky čtyřem kolečkům umístěným v řadě a brzdě nejčastěji umístěné vzadu jsou ideální na jízdu po rovném povrchu. Některé modely jsou vhodné i na sjezd, pakliže mají brzdný systém, který se aktivuje předsunutím jedné nohy.
Nezapomeňte používat přilbu, chrániče loktů, kolen a případně zápěstí. Rovněž myslete na to, že existují pánské a dámské brusle přizpůsobené stavbě mužského, nebo naopak ženského těla.