5
výrobek výrobků v kategorii

Pádla ke kajakům a nafukovacím lodím

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Pádla na kajak: pevná, skládací nebo nastavitelná?

Pádlo je při plavbě na kajaku naprosto nepostradatelným doplňkem pro pohyb kupředu. Existují různé typy pádel, každý z nich má jiné výhody a hodí se pro jiné použití. V prodejnách Decathlon nabízíme: nastavitelná pádla: Kajakové pádlo, které můžete přizpůsobit velikosti uživatele. To může být praktické, například když na rodinné výpravě chcete v příhodné chvíli své pádlo půjčit dětem; skládací pádla: Pádlo ze dvou dílů poskytuje vynikající kompromis mezi odolností a skladností. Pádlo, které lze rozložit na 4 díly, je maximálně skladné a snadno lze uložit například do batohu k nafukovacímu kajaku; pevná pádla: Odolná pádla z jednoho dílu. Vzhledem ke své pevnosti se hodí ke sportovním kajakům 100 a 500.

Výška uživatele: základní kritérium pro výběr kajakového pádla

Ať se chcete vydat na plavbu na pevném nebo nafukovacím kajaku, pádlo na kajak si musíte vybírat vždy podle své výšky. Pro určení správné velikosti pádla existuje jednoduchá pomůcka: stačí natáhnout paži nad hlavu a pádlo by mělo dosahovat do úrovně zdviženého zápěstí. Důležité upozornění: při výběru pádla k nafukovacímu kajaku připočítejte k této délce ještě 10 cm!

Jaký je rozdíl mezi pádly na příležitostné a pravidelné použití?

Vybrali jste pádlo na kajak podle své výšky a pokročilosti, ale stále váháte, protože chcete vzít v úvahu i podobu svých aktivit na kajaku. A máte pravdu! Stejně jako ostatní příslušenství ke kajakům, i pádlo je třeba vybírat podle kontextu jeho budoucího použití. V tomto okamžiku se musíte zaměřit na materiál, z něhož jsou pádla vyrobena: pádla na příležitostné použití jsou vyrobena z hliníku. Díky tomu jsou cenově dostupná a dobře odolávají nárazům. Pádla na pravidelné použití jsou vyrobena tak, aby byla výkonnější. Proto je jejich materiálem buď skelné vlákno, které zajišťuje skvělý kompromis mezi hmotností a cenou, anebo karbon, který zaručuje minimální hmotnost a maximální odolnost a pevnost. Ať zvolíte pádlo jakékoli, nezapomeňte si k němu pořídit také leash pro jeho uchycení ke kajaku anebo leash pro uchycení pádla ke kajaku i k pádlující osobě, abyste jej měli stále na dosah ruky!