Filtrovat výsledky
10
výrobek výrobků v kategorii

Ochrana proti hmyzu pro koně

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Proč koně přitahují mouchy, komáry a další druhy hmyzu?

Koně regulují svoji tělesnou teplotu pocením a právě slaný pot přitahuje hmyz. Jako přirozenou obranu proti hmyzu koně používají hřívu a ohon. Často to ale nestačí, zejména v létě, kdy je větší teplo.


Hmyz jsou paraziti, kteří koně obtěžují ve výběhu, v boxu i při jízdě.

Jedním ze způsobů, jak koně před útoky hmyzu ochránit při jízdě, je přejít s ním do cvalu nebo udělat jiný rychlý pohyb. Hmyz koně nejen obtěžuje, ale může být i přenašečem některých nemocí nebo původcem drobných poranění na kůži koně. Hmyzí bodnutí tak může být příčinou např. piroplazmózy nebo letní vyrážky.


Jak koně před obtížným hmyzem chránit?

Decathlon nabízí širokou škálu repelentů, které koně před mouchami, ovády a dalším hmyzem spolehlivě ochrání. Na letní vyrážku v oblasti hřívy a ohonu nabízíme zklidňující hojivé mléko.
Ve výběhu koně před hmyzem nejlépe ochrání textilie. Nejúčinnějším prostředkem s nejdelším efektem je letní deka proti hmyzu. Na ochranu před hmyzem při vyjížďkách do lesa nabízíme také čelenky proti hmyzu , které lze snadno upevnit na uzdečku.


Doručení

Decathlon nabízí spolehlivé doručení zboží až k vám domů. Nebojte se také vyzkoušet zabezpečenou platbu online a kvalitní poprodejový a záruční servis.