Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*

Stájové, výběhové deky pro koně

29 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

V této kategorii objevte deky na koně s různými druhy funkcí jako například do deště nebo do stáje. Také by vás mohla zaujmout naše nabídka bederních dek.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Vyberte si deku pro vašeho koně


Koňská srst přirozeně udržuje koně při správné tělesné teplotě. Existují však nepříznivé přírodní vlivy, které vyžadují lepší ochranu. A přesně v těchto případech se hodí deka, která pokrývá celé tělo koně a někdy i krk. Jsou vyrobené z různých materiálů a plní pak různé funkce. Oblíbené jsou deky na podzim a zimu. Jejich úkolem je chránit koně před nízkými teplotami. Další deky jsou vyrobeny z prodyšných a síťovaných materiálů a jejich úkolem je chránit zvíře před hmyzem. Další variantou jsou chladící deky pro horké letní dny, nebo naopak voděodolné proti dešti.

V nabídce Decathlonu najdete také deky do výběhu nebo na zimní procházky. Koni tak deka umožní jít ven bez většího výkyvu teplot. Nezapomeňte však, že tělo koně se velmi rychle přizpůsobuje změnám. Pravidelné dekování tak může jeho přizpůsobivost teplotám otupovat. Výběhové deky mohou mít různou tloušťku a výplň, což vám umožní vybírat pro vašeho koně tu nejvhodnější.

Další často používaná deka je stájová. Je měkčí a tenčí než deka na výběh a je vyrobena z prodyšných materiálů. Dále najdete v nabídce tréninkové deky, které jsou vhodné na nošení na tréninky během chladnějších dní.

Při výběru dbejte na správnou velikost deky. Neměla by být příliš malá, protože by neposkytovala koni vhodnou ochranu a způsobovala by nepohodlí. Velká deka pak koni sklouzává a zabraňuje mu ve volném pohybu. Při výběru zvažte také koupi bederní deky.