Dne 28. 9. jsou všechny naše prodejny zavřené

Jezdecká sedla pro koně a pony

18 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

V této kategorii najdete naši nabídku sedel na koně. Prohlédněte si taky nabídku dalších nezbytných doplňků k sedlu na koně a podsedlové dečky.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Nakupte sedla pro vašeho koně na našem e-shopu


Špatně vybrané sedlo pro koně ho omezuje v pohybu a může mu dokonce způsobovat bolest. To samé platí i pro jezdce. Pokud vám sedlo nevyhovuje, promítne se to i do vašich pocitů z jízdy. Jezdectví vám nebude dělat radost a pravděpodobně ani na závodech nebudete mít dobré výsledky. Sedlo je prvek, který vás spojuje s koněm. Při vyběru sedla dbejte na to, aby vašemu koni sedlo správně sedělo, zejména okolo kohoutku a zádi. Kůň může mít nadstandartně vysoký kohoutek nebo nemusí mít téměř žádný. A to byste měli při výběru zvážit.

Sedlo by mělo vyhovovat nejen vašemu koni, ale i vám. Při výběru zvažte, jaké bude mít sedlo využití.

Pokud se specializujete na určitou disciplínu, vyberte si sedlo, které zajistí maximální pohodlí vaše i zvířete. Skokové sedlo má obvykle ploché posedlí a vyšší kolenní opěrky. To umožňuje dobrou přilnavost k sedlu při parkurech. Drezúrní sedlo má naopak hluboké posedlí s dlouhými bočnicemi. Díky tomu může jezdec správně přiložit nohu a dát koni přesnější pobídky.

Pokud se nespecializujete na žádnou disciplínu, vyberte si univerzální sedlo, které vám umožní skákat jak parkury, tak základní drezúru.

Sedlo vašemu koni také dobře padne, pokud ho doplníte o podsedlovou dečku .