Jak složit samorozkládací stan 2 Seconds

Složit samorozkládací stan je pro některé naše zákazníky trochu oříšek. Občas se nám stává, že nám volají a prosí o radu, jak dostat stan do původního obalu. I když se to zdá na první pohled složité, jedná se jen o pár snadných pohybů, díky nimž se stan velice jednoduše složí. Pro názornost jsem pro vás připravil video, kde je krásně vidět, co je potřeba udělat. Skládání stanu tak pro vás bude hračka.

Lukáš Kušička
17/03/2020
Rada

JAK SLOŽIT STAN 2 SECONDS

Krok 1 – Vyndejte všechny věci ze stanu. I když se vám to může zdát úsměvné, nevěřili byste, jak často se stane, že začnete skládat stan s mikinou uvnitř. Bohužel si to většinou uvědomíte až v pokročilé fázi skládání.

Krok 2 – Oranžová oka. Vlezte do stanu a najděte oranžová očka. Uvnitř ve stanu naproti vchodu jsou jasně viditelná. Stačí jedno z nich uchopit a přirozeně vylézt ze stanu.

Krok 3 – Přezky. Stan se začíná pomalu sám skládat do velkého kola. Nyní je potřeba zapnout přezky. Na velkém kole byste měli snadno nalézt dvě oranžové a dvě žluté. Stačí je jen zacvaknout.

Krok 4 – Osmička. Nyní uchopte oranžový řemen za oko na jeho konci a stan za něj zvedněte do kolmé polohy. Pak ho dole lehce přišlápněte nohou. Nyní stačí už jen držet řemen napnutý a druhou rukou tlačit pruty dolů. Nebojte se v této fázi skládání použít trochu síly. Pokud stlačíte pruty až dolů, měla by se vám ze stanu pomalu stát jakási osmička Tu si v jejím středu přiklekněte kolenem, aby vám stan nevystřelil.

Krok 5 – Malé kolo. V této fázi je potřeba naši osmičku přehnout na půl a vytvořit tak kolo o finální velikosti. Opět se nebojte trochu zabrat. V případě, že uslyšíte křupání, neděste se, není to na závadu a rozhodně nic nepraská. To jen přeskakují pruty v místě, kde je více prutů u sebe. Jakmile osmičku přehnete, dejte si stan mezi nohy tak, aby se vám nerozevřel, a zajistěte ho žlutým bezpečnostním popruhem.

Krok 6 – Obal. Nechte si zajištěný stan stále mezi koleny a začněte na něj navlékat obal . Neměl by zde být žádný problém, stan se příjemně vejde do obalu. Když je stan uvnitř, často je díky vzduchu poměrně neskladný. Nyní na něj stačí kleknout a rukama vymačkat vzduch.

A je to!