ARTENGO
  • TENISOVÉ VÝPLETY RAKETOVÉ SPORTY - VÝPLET TA500 CONFORT 1,24 MM ARTENGO - Tenis
  • TENISOVÉ VÝPLETY RAKETOVÉ SPORTY - VÝPLET TA500 CONFORT 1,24 MM ARTENGO - Tenis
Kód : 8542243
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
TENISOVÉ VÝPLETY

MULTIFILAMENTOVÝ VÝPLET TA 500 CONFORT A SENSATION 1,24 MM ARTENGO

ARTENGO
3.9/5
3.9/5
Decathlon
zkušené hráče, jimž výplet praská pouze výjimečně. Výplet poskytuje pohodlí při hře. Multifilamentový výplet TA 500 Confort 1,24 mm zaručuje maximální sílu, kontrolu a pohodlí při úderu díky polyetherketonu (PEEK).

Klíčové vlastnosti

Razance Ze směsi polyuretanu, polyamidu a PEEK (polyetherketonu) pro optimální výkon.
Kontrola trajektorie Úzká struna 1,24 mm pro dobrou kontroly nad míčkem.
Technické údery Dobrá kontrola odpalu díky struně o průměru 1,24 mm a pružnosti výpletu.
Odolnost vůči odření Odolný výplet pro hráče, kteří nepotřebují výplet měnit až tak často.

Technický popis

Jaké napětí?

Střední napětí (18–23 kg) nabízí větší pohodlí, účinnost a razanci. Naopak ale budete mít méně kontroly nad míčkem a údery nebudou tak přesné. Vysoké napětí (>23 kg) nabízí více kontroly a přesnosti. Pozor na případná zranění (tenisový loket). Údery budou navíc méně účinné a méně razantní.

Monofilament?

Pro výplety monofilament Decathlon doporučuje napětí 19 až 22 kg. Výplety monofilament nedoporučujeme pro děti mladší 15 let (aby se předešlo zranění). Tento výplet je určen hráčům, kteří mění výplet už po 10 hodinách hry, neboť rychle ztrácí napětí (20% ztráta po 3 hodinách hry).

Multifilament?

Pro výplety multifilament Decathlon doporučuje napětí max. 25 kg! Tento výplet se doporučuje osobám náchylným na svalové poranění, mladým hráčům a hráčům, kteří nepotřebují měnit výplet tak často. Multifilamentové výplety si napětí i dynamiku uchovávají dlouho.

Kdy je třeba výplet vyměnit?

Výkon vaší rakety závisí z 50 % na rámu rakety a z 50 % na výpletu! Dbejte proto na to, aby byl výplet vždy jako nový. Pro ty, kteří výplet mění často: výměnu výpletu po každém prasknutí.
Těm, kterým výplet skoro nikdy nepraskne, Decathlon doporučuje výměnu podle toho, kolikrát týdně hrajete. Například: Hraji jednou týdně, výplet tak vyměním jednou za rok. Pokud hrajete třikrát týdně, výplet vyměňte třikrát ročně.

Doporučení Decathlonu

Výplet není dobré přepínat, ovlivní to chování při odpalu. Méně napnutý výplet umožní hráči hrát uvolněněji, nehrát tolik silou a mít víc razance. Výplety se standardně při hře opotřebovávají. Ztrácí svoji elasticitu a své původní vlastnosti. Struna (její průměr) ovlivňuje také pocit hráče při hře. Čím tenčí struna, tím více razance a účinnější odpal. Čím je struna silnější, tím bude výplet odolnější.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Struna
23% Polyuretan, 9% Polyether blokový amid, 67% Polyamid 6
Rady pro skladování Nevystavujte prudkým změnám teplot. Nenechávejte svoji raketu v kufru auta, teploty v něm mohou výrazně stoupat i klesat!
Omezení v používání Tenčí struny nejsou vhodné pro ty, kterým výplet často praská.

Naše závazky

Schváleno Naši techničtí partneři: Steve Darcis č. 38 ATP v r. 2017, Nicolas Escudé č. 16 ATP v r. 2001.
Testování výrobku Naše testování v laboratoři:
Test Odolnost vůči prasknutí provádí přístroj Canon Ball, který dokáže ověřit životnost každého výpletu.
Test Síla výpletu se provádí v laboratoři tzv. Charpyho kladivem, které ověří obnovení energie a schopnost předat přijatou rychlost (energii) míčku.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi