Všechny prodejny jsou otevřeny pouze pro výdej internetových objednávek
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat
SWIX
  • XC-SKIING SKI POLES & ACCESSORIES Běžecké lyžování - VOSK CH 7 FIALOVÝ -8/-2 180 g SWIX - Vybavení na běžky
Kód : 8400759
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
XC-SKIING SKI POLES & ACCESSORIES

SKLUZNÝ VOSK CH 7 FIALOVÝ -8/-2 180 g SWIX

SWIX
Decathlon
  • Doručení na prodejnu Odhadované datum doručení 18/01/2021 Zdarma
  • Odběrné místo Odhadované datum doručení 20/01/2021 69
  • Doručení domů Odhadované datum doručení 20/01/2021 89
Skluzný vosk SWIX udržuje skluznici v dobré kondici a zlepšuje skluz. Ideální do teplot od -2 °C do -8 °C. CH znamená hydrokarbon, neobsahuje žádný fluorovaný uhlovodík. Jedná se o velice účinné parafíny se 100% obsahem hydrokarbonu.

Klíčové vlastnosti

Kvalita skluzu Zlepší skluz a dobře připraví skluznici.
Snadné použití Teplota nanášení: 140 °C.

Technický popis

Proč běžky voskovat?

Při běhu na lyžích se pohybujete skluzem a pouze po skluznici, proto je naprosto zásadně důležité skluznici lyží dobře udržovat, jedině tak si vždy budete moci užít tu nejlepší jízdu. Vosk snižuje odpor (tření) a zlepšuje skluz, tím se zvyšuje kompatibilita skluznice s aktuálními sněhovými vlastnostmi (teplota vzduchu, struktura sněhu...). Běžky si můžete navoskovat sami, případně můžete navoskování přenechat profesionálům v některém z lyžařských servisů.

Kdy je potřeba běžky navoskovat?

Po koupi doporučujeme lyže dobře namazat, aby měly optimální skluz. Doporučujeme lyže navoskovat několikrát, aby mohla skluznice vosk dobře „nasát“.
Pak je třeba běžky pravidelně mazat v závislosti na četnosti tréninků a jejich intenzitě či abrazivitě sněhu při posledním výjezdu. S dalším navoskováním rozhodně nečekejte, až se vaše skluznice zabarví do běla!

Jak vybrat správný vosk?

Tajemství správného navoskování spočívá ve výběru produktů, které jsou nejvhodnější pro aktuální meteorologické podmínky. Výdrž navoskování se odvíjí od trvání a četnosti vašich vyjížděk, ale také na kvalitě a struktuře sněhu a teplotě vzduchu. Přičemž referenční hodnotou je právě teplota vzduchu, podle té vybíráte tu správnou „barvu“ vosku. Každá „barva“ odpovídá jiné ideální teplotě vzduchu.

Jaký je rozdíl mezi vosky s označením CH, LH a HF?

CH = tradiční vosky na bázi hydrokarbonu.
Doporučeno na: údržbu, pravidelné použití. ----
LH a HF = nová, výkonnější, generace vosků. Odpuzují vodu díky hydrofobní fluorové příměsi. LF – nízký obsah fluoru: vhodný na tréninky a delší či celodenní výjezdy. HF – vysoký obsah fluoru. Vysoce výkonný vosk ideální na závodní použití.

Jak běžky mazat?

Před voskováním skluznici očistěte bronzovým kartáčem.
Poté v souvislé vrstvě a za pomoci žehličky aplikujte vosk na část skluznice určenou pro skluz (u běžek na klasiku špička a patka, u běžek na bruslení celá délka skluznice). Přebytečný vosk z vodicího žlábku a zbytku skluznice stáhněte pomocí plastové škrabky. Nakonec skluznici začistěte nylonovým kartáčem.
=> Video návody můžete najít na našem YouTube kanále Inovik.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Rady pro skladování Na konci sezóny je třeba běžky navoskovat, nikoliv vosk odstraňovat. Jen tak zůstane skluznice chráněna po celou dobu skladování.
Omezení v používání Teplota uvedená u vosků SWIX = teplota vzduchu.

Naše závazky

Záruka 1 rok

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa