Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*
Eko produkty Decathlon

Ekologická výroba v Decathlonu

Naším posláním je udržitelným způsobem zpřístupnit radost ze sportu co nejvíce lidem

 

V Decathlonu nám záleží na tom, jak bude v budoucnu vypadat naše planeta. Protože všichni ovlivňujeme podobu světa kolem nás, zapojili jsme se i my do boje proti znečišťování životního prostředí.

Již při navrhování výrobků myslíme na to, aby byl jejich dopad na životní prostředí co nejmenší, a to během celého životního cyklu výrobku. Nejde jen o použité materiály, ale i o výrobní procesy, které snižují ekologickou stopu. Příkladem může být třeba „dope dye“, metoda barvení látek. Při klasickém barvení se barví již upletená tkanina, což s sebou nese obrovskou spotřebu vody. „Dope dye“ technika přidává barvu rovnou do granulátu na výrobu vláken a tudíž není nutné látku tolik proplachovat.

Udržitelný design a výroba je tedy soubor postupů a technologií, které umožňují navrhovat, vyvíjet a vyrábět produkty s minimálním dopadem na životní prostředí.

Příklady ekologicky udržitelných výrobků

 

FLEECOVÁ MIKINA MH100 QUECHUA

Tato fleecová mikina byla vyrobena z recyklovaných plastových lahví.

Získáváme z nich speciální vlákno, které zaručuje technické vlastnosti výrobku.

Za rok recyklujeme přes 30 milionů plastových lahví, ze kterých poté vznikají fleecové mikiny.

Podívejte se na video

BEZBATERIOVÁ BĚŽECKÁ BLIKAČKA KALENJI MOTION LIGHT

Světlo nepohání baterie, ale samotný běžec – funguje totiž na principu dynama. Při každém vašem kroku se magnet vsune do cívky a vytvoří elektřinu, která napájí 4 červená LED světýlka.

Vytvořili jsme tak inovativní světlo, které nepotřebuje žádné baterky a i tak jej uvidíte na vzdálenost až 100 metrů.

PODLOŽKA NA JÓGU DOMYOS

Tato jógamatka je vyrobena z přírodní pryže a juty. Respektuje tak životní prostředí, navíc je velmi přilnavá a příjemná na dotek.

K jógamatce si můžete pořídit kompletní outfit na jógu z biobavlny. Při pěstování biobavlny se nepoužívají žádné chemické látky. Biobavlna tak zachovává biodiverzitu a úrodnost půdy a také snižuje riziko znečištění podzemních vod.