Prodejny fungují pouze jako výdejní místa internetových objednávek.
FORCLAZ
Kód : 8355380
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán

TREKOVÁ HŮL ARPENAZ 100

4/5
4/5
Turistická hůl za příznivou cenu na příležitostné vycházky v přírodě. Jednoduchý ale účinný systém Push Pin. Jeden stisk tlačítka a můžete vyrazit.

Klíčové vlastnosti

Ergonomický tvar Netvarov. rukojeť z měkké pěny. Rozšířený vrch rukojeti. Provázek kolem zápěstí.
Možnost nastavení Jednoduchý a spolehlivý systém nastavení Push Pin. 105/110/115/120 cm.
Hmotnost 200 g/hůl.
Skladnost 3 teleskopické díly. Délka složené hole: 55 cm. Šířka složené hole: cca 5 cm.
Odolnost Hliník 6061-T6.
Průměry trubek 20/18/16 mm. Ocelový hrot.
Kompatibilita Talířek nelze sundat. Hrot nelze vyměnit.

Technický popis

Jak tato hůl vznikla?

Navrženo a testováno naším vlastním týmem. Proč jsme zvolili systém Push Pin? Část našich zákazníků si nechce komplikovat život věčným přenastavováním délky hole. A ohlasy z praxe ukázaly, že tento systém je jednoduchý, spolehlivý, snadný na ovládání a také levný. Proč naddimenzované trubky? Tento model je určen chodcům, kteří potřebují opravdu spolehlivou oporu. Proč rovná pěnová rukojeť? Testování v terénu ukázalo, že netvarovaná pěnová rukojeť je pohodlnější než plastová.

Jak hole nastavit na správnou délku?

Předloktí ruky, kterou hůl držíte, musí svírat pravý úhel s tělem. Pro nastavení délky zatlačte na výstupek, uvolněte jej z dírky a posouvejte hůl tak dlouho, než se dostane k požadované dírce a zablokuje se. Při nastavování se můžete řídit čárou zvýrazněnou na spodní trubce. Nikdy nepřekračujte značku „STOP“. Hůl by se pak mohla při používání zlomit.

Návod k použití

Turistické hole jsou určeny k tomu, aby pomáhaly držet rovnováhu, usnadnily chůzi a celková námaha se rozdělila mezi paže a nohy. Aby byla při používání holí zajištěna vaše maximální bezpečnost, před každou túrou (i při ní v pravidelných intervalech) kontrolujte dotažení/zablokování všech částí a do holí se pořádně opřete. Za bouřky nenoste na batohu.

Údržba

Správná údržba holí je zárukou jejich optimálního fungování a zároveň prodlouží jejich životnost. Pokud se při používání mohla do holí dostat voda, rozmontujte je před uložením na jednotlivé díly a nechte zcela vyschnout. Prach, bláto a jiné znečištění omývejte vodou nebo na sucho jemným kartáčem nebo štětcem. Jakmile budou hole zcela suché, jednotlivé díly můžete opět smontovat a hole uložit. Nedoporučujeme hole olejovat ani jinak promašťovat.

Proč se hole prodávají po jedné?

Rozhodli jsme se prodávat turistické/trekové hole po 1 kusu. Na jedné straně proto, že se tak i používají. Ano, někteří lidé používají při turistice pouze jednu hůl. Je tak pro ně výhodnější mít možnost koupit si pouze jednu. Na druhé straně je to praktičtější i v případě, že se jedna hůl zlomí nebo poškodí. Můžete si pak koupit pouze jednu hůl a nemusíte kupovat celý pár.

Doplňky, které se prodávají zvlášť

Měkké koncovky: kód: 8503858.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Hřídel/rukojeť
100% hliník
Rukojeť
100% polyuretan
Rady pro skladování Před uskladněním hole povolte, prodloužíte tak jejich životnost. Skladujte na suchém místě.

Naše závazky

Schváleno Testování v terénu. Kromě laboratorních testů také každý model prochází testováním v terénu, to má na starosti Théo, náš inženýr pro testování výrobků. Testy v terénu umožňují ověřit některé deklarované vlastnosti např. pohodlí, snadnost sestavení, míru vibrací atd. Životnost holí je pak ověřována speciálním testem, při kterém se hole testují na vzdálenost 500 km.
Testování výrobku Abychom správně stanovili zátěžové limity, změřili jsme, jaká síla a tlak jsou na hole vyvíjeny v těch nejnáročnějších situacích. Během vývoje musel každý model projít laboratorními testy, které simulovaly zátěž hole při chůzi (tlak, prohnutí ve třech bodech...), dokud se nezlomila. Testuje se i každá část zvlášť (jak dobře drží jednotlivé díly u sebe atp.). Během výroby pak celé toto testování pravidelně opakujeme, abychom si byli jistí, že kvalita holí je stále stejná.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi