MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
  • SKI TOURING - SET MOVEMENT SESSION 85 MOVEMENT
Kód : 8567953
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
SKI TOURING

SET SKIALPINISTICKÉ LYŽE MOVEMENT SESSION 85 + VÁZÁNÍ + PÁSY MOVEMENT

MOVEMENT
Názory zákazníků
Hodnocení velikosti
Pro tuto velikost zatím není hodnocení
Decathlon
Kompletní set vybavení na skialpinismus v horách. Pro skialpinisty, kteří hledají výkonné lyže a zároveň si chtějí maximálně užívat jízdu dolů. Kompletní set lyže + vázání + pásy, rovnou připraveno k použití. Univerzální lyže do všech podmínek, vynikající ovladatelnost na všech typech sněhu.

Klíčové vlastnosti

Univerzální využití Ideální lyže na delší (celodenní) výšlapy.
Ovladatelnost Šířka patky na konci = 85 mm, dobrá přilnavost na všech typech sněhu.
Nízká hmotnost 1 lyže s vázáním Tour Free: 1815 g ve vel. 169 cm.
Stabilita Vlastnosti lyží z nich dělají super univerzálky na všechny typy sněhu.
Snadné použití Prodáváno s pásy Dynastar značky Pomoca Climb 2.0 a vázáním Tour Free.

Technický popis

Co je skialpinismus v horách?

Skialpinismus v horách znamená vypravit se k vrcholům, ke kterým žádná lanovka nejezdí. Stoupá se volným terénem, trasu si skialpinisté vytyčují sami. Sjíždí se po svazích, kde jsou nejlepší sněhové podmínky a nejmenší lavinové nebezpečí. Je to pravý skialpinistický zážitek uprostřed nedotčené přírody. V divokém prostředí hor je ale třeba chůzi na skialpech výborně ovládat, výstup si dobře naplánovat a umět zacházet s lavinovým vybavením. Do hor se NIKDY nevypravujte sami!

Set lyže + vázání + pásy

Sada obsahuje pár lyží Session 85, vázání Tour Free tracks a stoupací pásy.
Vázání je namontováno na desce, která umožňuje posunout vázání o 50 mm. Je tak vhodné pro naprostou většinou velikostí. Deska se montuje podle velikosti tak, aby splnila požadavky.
Díky tomu můžete své lyže půjčit někomu dalšímu, střídat velikost bot... Zkrátka, přizpůsobitelné vázání je velká výhoda, zejména pokud se skialpinismem teprve začínáte.

Stoupací pás

Stoupací pásy CLIMB 2.0 (Pomoca) v sadě s lyžemi Session 85 jsou tvarované a seříznuté tak, aby odpovídaly délce a šířce lyží.
Jsou ze 70 % vyrobeny z mohéru a ze 30 % ze syntetických materiálů. Poskytují výborný kompromis mezi skluzem (pro snazší stoupání) a přilnavostí (aby lyže při stoupání nepodkluzovaly). Stoupací pásy lze pomocí kovového oka nasadit na špičku většiny lyží, vzadu se pás připevňuje na patky lyží.

Konstrukce

Jádro ze dřeva karuba, skluznice P-tex 4000, Carbon 5 axes.

Co je prohnutí lyže?

Položená lyže se sněhu dotýká ve špičce a patce, zatímco prostřední část (pod vázáním) je mírně nadzvednutá (prohnutí lyže). Čím je prohnutí delší a výraznější, tím je lyže přilnavější a živější. Naopak čím je nižší, tím je lyže lépe ovladatelná a tolerantnější.

Prohnutí

Poměrně velké prohnutí nabízí dobrý kompromis mezi přilnavostí a rychlostí na výjezdu z oblouku.

Co je vykrojení (profilu) lyže?

Vykrojení udává hodnoty šířky lyže ve špičce, středu a v patě lyže. Čím širší je profil špičky, tím snadněji lyže zahajuje oblouk. Čím užší je středová část, tím je lyže přilnavější na tvrdém sněhu. Širší středová část naopak zvyšuje pohodlí a stabilitu při přejezdech na jiný typ sněhu. Čím širší je patka, tím lépe lyže drží v oblouku na hraně. Naopak čím je užší, tím snadněji přejde do smyku.

Vykrojení

116/85/100 ve vel. 169 cm, rádius 18 m ve vel. 169 cm.

Hmotnost (jedné lyže)

Jen lyže = 1260 g ve vel. 169 cm.
1 lyže s vázáním Tour Free: 1815 g ve velikosti 169 cm.

Možnost přizpůsobení vázání

Délka lyže = 161 cm, vázání pro délku bot 257–307 mm. Délka lyže = 169 cm, vázání pro délku bot 267–317 mm. Délka lyže = 177 cm, vázání pro boty 287–337 mm.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Rady pro skladování Pásy nechte po každém použití dobře uschnout. Lyže (skluznici a hrany) nechte po každém použití a před uskladněním dobře oschnout, předejdete tak vzniku rzi na hranách.

Naše závazky

Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Rozšířená nabídka vybavení na lyžování

Nejsou tyto lyže přesně ty, které jste hledali? Objevte naší kompletní nabídku lyží pro dospělé a dětských lyží. Pokud jste si tyto lyže vybrali, je možná čas zvolit i vhodné lyžařské oblečení a doplňky. Na výběr máte z volnějších i přiléhavějších střihů. Důležitými parametry jsou také voděodolnost, hřejivost a prodyšnost materiálu.