Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*
BTWIN
  • DĚTSKÁ KOLA  1–4 ROKY - RUNRIDE 500 ORANŽOVO-ČERNÉ BTWIN
Kód : 8576515
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
DĚTSKÁ KOLA 1–4 ROKY

Dětské odrážedlo 10 " RUNRIDE 500 oranžovo-černé BTWIN

BTWIN
Dětské 10" odrážedlo s brzdou určené pro děti ve věku 2– 4,5 let (vysoké 85–105 cm). Ideální společník na první výlety, na nácvik rovnováhy a brzdění! Má nízký rám pro snadné nasedání, brzdu Stop Easy přizpůsobenou dětským rukám, kuličková ložiska zajišťující účinný pohyb vpřed a opěrky na nohy, aby se každý mohl učit svým tempem.

Klíčové vlastnosti

Snadné učení Nízká hmotnost (3,4 kg), nízký rám pro snadné nasedání, opěrky na nohy.
Kontrola brzdění Snadné a přesné brzdění: V-brake brzda, páčka stop easy.
Jízdní vlastnosti Kuličková ložiska pro delší dojezd při každém odrazu.
Anatomická přizpůsobivost Široké rozpětí nastavení výšky sedla (11 cm). Nastavitelná výška řídítek.
Snadné použití Plná pěnová neprorazitelná kola. Nastavení sedla bez nářadí (rychloupínák).

Technický popis

Jak přispívá odrážedlo k psychomotorickému vývoji dítěte?

Pohyb, učení a hraní jsou základní předpoklady správného psychomotorického vývoje dítěte. Při jízdě na odrážedle díte rozvíjí svou rovnováhu, orientaci v prostoru a koordinaci pohybů, a navíc si užije spoustu zábavy.

Náš hlavní cíl: snadné začátky

Každý díl tohoto odrážedla navrhnul tým značky B'TWIN.
Nízký rám usnadňuje dítěti nasedání a sesedání a navíc mu usnadňuje překonávání překážek (obrubníků apod.). Opěrky na nohy vyzývají dítě ke zvednutí nohou ze země, a tím pomáhají rozvíjet jeho rovnováhu. Jsou umístěné na stejném místě jako šlapky na kole, aby si dítě osvojilo správnou polohu nohou pro budoucí šlapání. Sedlo je vzadu mírně zvednuté, aby se dítě mohlo při jízdě pořádně opřít a účinně se dorážet.

Dají se řídítka protáčet?

Rozhodli jsme se ponechat úhel otáčení řídítek dostatečně velký na to, aby bylo možné s nimi pořádně manévrovat. Nicméně přední kolo se při přílišném otočení řídítek zastaví o rám, takže je není možné úplně protočit. Díky tomu má dítě možnost bezpečně rozvíjet své ovládání kola.

Hravý design

Chtěli jsme potěšit oči dětí i rodičů, proto odrážedlo nabízíme v několika barevných kombinacích vycházejících z městského a sportovního stylu. Všimli jste si obrázků na rámu? Každý model je ozdoben jinými symboly, které jistě přitáhnou pozornost malých objevitelů. Víme, že v tomto věku jsou všechny detaily důležité!

Hmotnost

Odrážedlo Runride 500 váží 3,4 kg. Je o něco těžší než model Runride 100, protože má brzdu a jeho kola jsou opatřená ložisky.

Inovace Stop Easy: patentovaný systém brzd vyvinutý pro děti

Hlavní výhodou našich brzdových páček „Stop Easy“ je jejich tvar přizpůsobený dětským rukám, díky němuž se dětem snadno používají. Brzdění probíhá přirozeným pohybem, protože stisk páček probíhá rovnoběžně s řídítky. Tyto inovativní páčky umožňují postupné brzdění, ale při stejném stisku také o 30 % účinnější brzdění než klasické páčky. Tato inovace značky Btwin už potěšila mnoho dětí i jejich rodičů.

Brzda

Odrážedlo jsme vybavili V-brake brzdou s malými hliníkovými čelistmi. Přizpůsobili jsme ji pro použití na odrážedle, takže jsme šroub posunuli dozadu, aby se nemohl dostat do kontaktu s nohama dítěte. Špalíky mají rýhy, které zapadají do drážek v plastovém ráfku, což zaručuje optimální úroveň brzdění. Mírný hluk při tření špalíků o ráfek svědčí o účinném brzdění.

10palcová kola

Kola mají velikost 10 ", mají plastové ráfky a plné pláště z EVA pěny „hybridního“ typu (na všechny cesty).

Proč jsou důležitá ložiska v kolech?

Princip odrážedla spočívá v tom, že se dítě odráží nohama a pak při jízdě udržuje rovnováhu. Důležitou roli hrají kvalitní ložiska v kolech, protože díky nim se může odrážedlo více rozjet a dítě může zvednout nohy ze země a vyvažovat rovnováhu. Pro nejnižší model z řady jsme se rozhodli zvolit jednoduché řešení s kovovou osou umístěnou přímo v plastovém ráfku kola.

Důležitý detail: možnost nastavení výšky sedla a řídítek

Aby dítě na odrážedle mohlo jezdit delší dobu ve vyhovujících podmínkách, udělali jsme vše pro to, aby bylo možné výšku sedla nastavit v co nejvyšším možném rozpětí: 11 cm. Minimální výška sedla: 30,2 cm. Maximální výška sedla: 41,2 cm.
Děti, které s jízdou na odrážedle začínají, by měly mít sedlo zhruba ve výšce rozkroku, aby bezpečně dosáhly nohama na zem. Výšku řídítek je také možné zvýšit až o 8 cm.
Minimální výška řídítek: 43,5 cm.
Maximální výška řídítek: 51,5 cm.

Technický popis materiálů

Rám: ocel. Řídítka: ocel, délka 390 mm, průměr 19 mm.
Gripy: polymer SEBS, délka 90 mm.
Sedlovka: ocel, délka 218 mm, průměr 22,2 mm. Sedlo: polypropylenová pěna, délka 195 mm, šířka 124 mm.
Ráfky: plast. Pláště: EVA pěna, velikost 10 ".
Ložiska: kuličková ložiska. Brzda: páčka Stop Easy, čelisťová V-brake.

Montáž s nářadím nebo bez nářadí?

Mysleli jsme i na rodiče. Velikost sedla se snadno nastaví bez nářadí díky rychloupínacímu systému. Výška řídítek se nastavuje pomocí imbusového klíče č. 5.
Kola je možné odmontovat pomocí dvou imbusů č. 5.
Tyto klíče jsou v balení s odrážedlem.

Jak odrážedla testujeme?

Všechny modely našich odrážedel testujeme v laboratoři. Provádíme testy v souladu s požadavky normy pro hračky EN-71, ale také testy ověřující odolnost výrobku a účinnost brzdění. Následně odrážedla testujeme i při praktickém použití v terénu, abychom se ujistili, že odpovídají zadávacím podmínkám a všemu, co od nich očekávají děti... a rodiče!

Obsah balení

Balení obsahuje rozložené odrážedlo (rám, kola, řídítka a sedlo) a nářadí nezbytné k montáži a nastavení velikosti. Součástí je také návod, v němž je postup montáže podrobně vysvětlený. Postačí chvilka a váš malý jezdec bude moci vyrazit!

Bezpečná jízda

Dopravní předpisy zakazují používání hraček na veřejných komunikacích. Začínající cyklisté proto musejí jezdit po chodnících. Pro jejich bezpečnost také důrazně doporučujeme používání ochranných doplňků (helmy a chráničů)!

Údržba a oprava odrážedla

Abyste odrážedlo mohli využívat co nejdéle, nabízíme kompletní sadu náhradních dílů k jeho opravě či údržbě.

Země výroby

Odrážedlo Runride 500 bylo vyrobené v Itálii.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Rám
100% Ocel
Rady pro skladování Skladujte na suchém místě mimo dosah slunečního záření.
Omezení v používání Nepoužívejte na veřejných komunikacích.

Naše závazky

Záruka Doživotní záruka na rám, představec a řídítka. Náhradní díly v prodeji 2 roky.

Objednejte kolo online bez obav

Věděli jste, že kola zakoupená online vám doručíme domů již předsložená? Takové kolo jen vybalíte z krabice a pomocí našeho návodu připravíte k vyjížďce během pár minut. Jak jednoduché!

Naši zákazníci také zakoupili…

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi