Na prodejnách je nyní možné pouze vyzvednutí internetových objednávek
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat
QUECHUA
  • DÁMSKÉ NEPROMOKAVÉ BUNDY Turistika - PLÁŠTĚNKA NH100 Raincut  QUECHUA - Turistické oblečení
  • DÁMSKÉ NEPROMOKAVÉ BUNDY Turistika - PLÁŠTĚNKA NH100 Raincut  QUECHUA - Turistické oblečení
Kód : 8545827
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
DÁMSKÉ NEPROMOKAVÉ BUNDY

DÁMSKÁ TURISTICKÁ NEPROMOKAVÁ BUNDA NH 100 RAINCUT VÍNOVÁ QUECHUA

QUECHUA
4.3/5
4.3/5

Barva : Vínová

Nepromokavá bunda NH100 se zipem u krku vhodná na příležitostnou turistiku nenáročným terénem. Spolehlivý parťák do deště! Nepromokavá bunda za nejnižší cenu! Lehká, skladná, nepromokavá a prodyšná bunda na ochranu před deštěm, kterou lze složit do vlastní kapsy.

Klíčové vlastnosti

Nepromokavost Nepromokavý zátěr 2 000 mm. Hlavní švy jsou nepromokavé. Kapuce.
Snadný přenos Kapsa na zip. Bunda se skládá do své pravé kapsy.
Ekologická výroba Nepromokavá bunda vyrobená z recyklovaného polyesteru.
Prodyšnost Hydrofilní zátěr RET = 12: omezuje srážení vlhkosti pod oblečením.
Snadné použití Poutka na zipech usnadňují rozepnutí s rukavicemi.
Nízká hmotnost Lehká a skladná pláštěnka. Hmotnost: 175 g ve velikosti S/M.

Technický popis

Nepromokavost

Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 1 hodiny. Tento test simuluje podmínky průměrného deště. Materiál této bundy je vodoodpudivý, tzn. že po něm kapky vody stékají a nevsakují se. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu.
Hlavní švy, které jsou nejvíce vystaveny dešti, jsou nepropustné.

Jak udržet nepromokavé vlastnosti bundy

Pro udržení nepromokavých vlastností po co nejdelší dobu vám doporučujeme pravidelně obnovovat vodoodpudivost materiálu. A to ideálně po každém třetím praní nebo po každých cca deseti použitích v dešti. Obnovení vodoodpudivosti se nejjednodušeji dosáhne pomocí tepla – buď v sušičce prádla, nebo například pomocí fénu na vlasy, ale po zkrácenou dobu. Pokud výrobek perete v pračce, je zásadní jej nechat důkladně vymáchat.

Míra nepromokavosti vyjádřená v mm

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s nepromokavostí 2 000 mm odolná tlaku 2 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor kladený materiálem vůči průniku par (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota nižší, tím lépe materiál odvádí tělesnou vlhkost, a je tudíž prodyšnější. RET < 9 = mimořádně prodyšný materiál. 9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál. 12 < RET < 20 = prodyšný materiál. RET > 20 = materiál je málo prodyšný nebo neprodyšný.

Jak si vybrat nepromokavou bundu podle náročnosti aktivity

Během sportování se člověk více či méně zpotí, záleží na intenzitě a délce aktivity. Pokud prodyšnost oblečení není přizpůsobena dané aktivitě, vlhkost se sráží na vnitřní straně látky. Pak je spodní oblečení mokré. Ale ne proto, že by dešťové kapky prosákly látkou, je to vysrážená tělesná vlhkost, kterou materiál nestihl odvést pryč. Je tedy zapotřebí zvolit bundu do deště podle typu aktivity. Tato nepromokavá bunda je navržena na turistiku trvající dvě hodiny při chůzi o rychlosti max. 5 km/h.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Na stupnici A až E tento výrobek obdržel známku B.
Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně připojil k inicitaivě uvádění informace o dopadu výrobků na životní prostředí.

Věříme v materiály šetrné k životnímu prostředí

Pečujeme o naši planetu, protože chceme ochránit přirozený stav přírody a přispět k radosti z turistiky. Právě proto jsme u tohoto modelu tyrkysové barvy zvolili materiál, který je zcela vyroben z recyklovaných polyesterových vláken. Tím jsme snížili množství vyprodukovaného CO₂.

Další doporučené výrobky

Doporučujeme používat nepromokavé svrchní kalhoty NH 500, které ochrání spodní část těla. Společně s bundou tak tvoří praktický komplet na ochranu před deštěm a větrem. A především: od roku 2019 zavádíme nový, ekologicky šetrnější způsob barvení i u těchto kalhot.

Záruka

Na naše turistické bundy poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet vám výrobky s dlouhou životností, které by se pro vás staly spolehlivým společníkem na výletech do přírody. Nic nám totiž neudělá větší radost než to, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství!

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Hlavní materiál
100% polyester
Zátěr
100% polyuretan
Rady k údržbě Perte se zapnutým zipem. Nepoužívejte aviváž.
Doporučení pro praní
Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup
Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup
Nebělte bělicími prostředky
Nebělte bělicími prostředky
Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě
Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě
Nežehlete
Nežehlete
Nečistěte chemicky
Nečistěte chemicky
Rady pro skladování Před skladováním se vždy ujistěte, že je pláštěnka zcela suchá.

Naše závazky

Testování výrobku Všechny naše výrobky testuje v reálných podmínkách reprezentativní vzorek uživatelů. Domníváme se totiž, že pouze testování v reálných podmínkách umožňuje vyvinout jedinečné funkční a stylové výrobky Quechua.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi