QUECHUA

Pohodlná kožená obuv s vysokým svrškem.

 • Turistika a kemping Turistika - PÁNSKÉ BOTY SH500 U-WARM HIGH QUECHUA - Turistická obuv
 • Turistika a kemping Turistika - PÁNSKÉ BOTY SH500 U-WARM HIGH QUECHUA - Turistická obuv
 • Turistika a kemping Turistika - PÁNSKÉ BOTY SH500 U-WARM HIGH QUECHUA - Turistická obuv
 • Turistika a kemping Turistika - PÁNSKÉ BOTY SH500 U-WARM HIGH QUECHUA - Turistická obuv
 • Turistika a kemping Turistika - PÁNSKÉ BOTY SH500 U-WARM HIGH QUECHUA - Turistická obuv
 • Turistika a kemping Turistika - PÁNSKÉ BOTY SH500 U-WARM HIGH QUECHUA - Turistická obuv
Kód : 8550501
Turistika a kemping

Pánské vysoké turistické zimní boty SH500 U-Warm béžové QUECHUA

QUECHUA

Barva : Lískooříšková

Nepromokavé a hřejivé kožené boty s vysokým svrškem, do kterého se nedostane sníh. Zaručují optimální přilnavost v zasněženém terénu. Ultra hřejivé pohodlné boty na zimní turistiku. Nepromokavá obuv zaručující vynikající zpevnění a přilnavost na všech typech sněhu. Vydejte se na zimní túru!

Tento výrobek je bohužel vyprodaný

Detail výrobku

TECHNICKÝ POPIS

Obuv inspirovaná přírodou: rys – král pohybu na sněhu

Příroda zvířata vybavila tak, aby byla schopná se adaptovat na své přirozené prostředí. Peří či kožešina zadržují vzduch, který pak skvěle funguje jako izolace i před chladem. Tlapky jsou uzpůsobené pro pohyb v různých typech náročného a proměnlivého terénu. My jsme se při navrhování této obuvi nechali inspirovat králem sněhu: rysem. Ten má velké tlapky, chráněné a izolované od chladu, se speciálními polštářky, díky kterým se může po sněhu pohybovat velmi snadno a rychle.

Jsou tyto boty dostatečně hřejivé na zimní vycházky?

Do obuvi jsme zvolili podešev z ultra hřejivých materiálů, které dobře izolují, a také jsme nechali více prostoru uvnitř. Obuv tak účinně chrání před chladem. Obuv prošla jak laboratorními testy, tak testováním v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Ověřovali jsme, do jaké teploty boty zůstávají pohodlné, když zrovna stojíte, a poté za chůze, protože obě teploty se velmi liší: -11 °C v klidu, -20 °C v pohybu. Rovněž jsme vzali v potaz rozdílné pociťování chladu u mužů a žen.

Jak mě boty ochrání před vlhkostí?

Tato obuv byla navržena z kůže a s membránou, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven. Vysoký svršek s integrovaným pružným návlekem zaručuje vynikající ochranu nejen před chladem, ale také před vnikáním sněhu, a mezipodešev zaručuje perfektní izolaci. Udrží nohy v teple a v suchu.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 2 000 kroků (přibližně 4 km chůze), 4 000 kroků (přibližně 8 km chůze) a 8 000 kroků (přibližně 16 km chůze). Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti 4 000 kroků, tedy přibližně 8 km chůze.

Prodyšná obuv pro optimální tepelný komfort

Tepelný komfort je v podstatě rovnováha mezi hřejivostí boty a její schopností nechat nohu dýchat. V příliš hřejivé nebo málo prodyšné botě se kumuluje vlhkost, která může zapříčinit prochladnutí. Tuto obuv jsme navrhovali přímo na turistiku v zasněženém terénu, pravidelnou a často velmi fyzicky náročnou, a zvolili jsme pro ni technologii membrány, která na jedné straně zamezuje prosakování vody dovnitř, a na druhé straně umožňuje odvod přebytečné vlhkosti z boty ven.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Přilnavost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Protiskluzové vlastnosti se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Přilnavost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Protiskluzové vlastnosti zabraňují sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Je obuv přilnavá? Jaké má protiskluzové vlastnosti?

Podešve Snow Contact byly navrženy tak, aby přinášely maximální pohodlí, co se týče přilnavosti při došlapu a protiskluzových vlastností na sněhu. Uspořádání a hloubka výstupků (5 mm) byly inspirovány tlapkami rysů a byly strategicky zvoleny tak, aby zaručovaly co nejlepší přilnavost v kopcovitém zasněženém terénu. Povrch a dezén vzorku byly pečlivě navrženy tak, aby co nejlépe přilnuly k tvrdému sněhu a rychle odvedly přebytečnou vodu, aby nedošlo k podklouznutí.

Co přináší technologie podešví Snow Contact?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek. Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snowcontact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Proč je důležité, aby boty nohy dobře zpevnily?

Zpevnění nohy uvnitř obuvi je zásadní pro pohodlí během chůze. Dobré zpevnění napomáhá správně našlapovat v nerovném terénu (stoupání, klesání) a nohy uvnitř bot nekloužou sem a tam, což snižuje riziko vzniku puchýřů. Přenos energie do boty je efektivnější, takže dochází k menším energetickým ztrátám a únava se dostaví později. Ještě důležitější je pak dobré zpevnění při chůzi na sněžnicích.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Proč zvolit kožené zimní boty?

Kůže je velice hřejivý materiál, který je zároveň extrémně odolný (a přitom přírodní), poddajný a maximálně pohodlný.
Zahřeje v zimě, nepřehřeje v mezisezóně, kůže má vynikající přirozenou vlastnost termoregulace. Údržba: Obuv doporučujeme pravidelně kartáčovat (jemným kartáčem). Kartáčování i prodlužuje životnost kůže.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady – Hřejivost: nezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny). Prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost. Výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda stéká po látce dolů a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivosti se dosáhne speciální úpravou svrchní strany materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Porovnání dopadu jednotlivých výrobků na životní prostředí

Dopady výrobku na životní prostředí jsou stanoveny pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňují celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků. Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací: http://developpement-durable.decathlon.com/

Zobrazit více Zobrazit méně
Jak byl výrobek vytvořen?

SLOŽENÍ/RADY

Složení
Podešev:
60.00% pryž, 40.00% polyuretan
Svršek:
10.00% termoplastický polyuretan, 60.00% telecí nubuk, 30.00% polyester
Podšívka:
100.00% polyester
Hřejivá podšívka
100.00% polyester
Rady k údržbě Sušte na suchém a odvětraném místě.. Po použití opláchněte v čisté vodě.
Rady pro skladování Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

NAŠE ZÁVAZKY

Záruka 2 roky

VAŠE HODNOCENÍ

HODNOCENÍ NAŠICH TÝMŮ

OTÁZKY & ODPOVĚDI