Žlutý vosk PS10 0 °C / +10 °C -60 g

199 Kč
3 316,67 Kč/KG

8613400

SWIX vyvinul tento vosk PS10 (aplikuje se za tepla) na ošetření skluznice běžek a pro zlepšení skluzu. Ideální na sníh o teplotě 0 až +10 °C.

Vosky bez fluoru jsou ekologické a biologicky odbouratelné. PS = dříve označení CH. Použití: údržba a údržba skluznice.

Velikost:

průvodce velikostí
60g
Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

KVALITA SKLUZU

Zlepší skluz a dobře připraví skluznici.

SNADNÉ POUŽITÍ

Teplota nanášení: 140 °C.

Technické informace

Proč běžky voskovat?

Při běhu na lyžích se pohybujete skluzem a pouze po skluznici, proto je naprosto zásadně důležité skluznici lyží dobře udržovat, jedině tak si vždy budete moci užít tu nejlepší jízdu. Vosk snižuje odpor (tření) a zlepšuje skluz, tím se zvyšuje kompatibilita skluznice s aktuálními sněhovými vlastnostmi (teplota vzduchu, struktura sněhu...). Běžky si můžete navoskovat sami, případně můžete navoskování přenechat profesionálům v některém z lyžařských servisů.

Kdy je potřeba běžky navoskovat?

Po koupi doporučujeme lyže dobře namazat, aby měly optimální skluz. Doporučujeme lyže navoskovat několikrát, aby mohla skluznice vosk dobře „nasát“.
Pak je třeba běžky pravidelně mazat v závislosti na četnosti tréninků a jejich intenzitě či abrazivitě sněhu při posledním výjezdu. S dalším navoskováním rozhodně nečekejte, až se vaše skluznice zabarví do běla!

Jak vybrat správný vosk?

PS (dříve CH) = tradiční vosky na bázi hydrokarbonu bez fluoru. Doporučené použití: údržba, pravidelné použití. ----
HS (dříve LF) = výkonnější vosky, mají hydrofobní vlastnosti, odpuzují vodní film, který se tvoří mezi skluznicí a sněhem. Lze použít samostatně nebo jako bázi.

Jak běžky mazat?

Před voskováním skluznici očistěte bronzovým kartáčem.
Poté v souvislé vrstvě a za pomoci žehličky aplikujte vosk na část skluznice určenou pro skluz (u běžek na klasiku špička a patka, u běžek na bruslení celá délka skluznice). Přebytečný vosk z vodicího žlábku a zbytku skluznice stáhněte pomocí plastové škrabky. Nakonec skluznici začistěte nylonovým kartáčem.
=> Video návody můžete najít na našem YouTube kanále Inovik.

Hmotnost

0.06 kg

Hodnocení zákazníků

Načítání