Žaket na potápění s přístrojem SCD 500

5 499 Kč
8484468

Přilnavý žaket Subea s odepínacími kapsami na zátěže pro pokročilé potápěče.

Potápěčský vyvažovací žaket je vhodný pro muže i ženy na podmořský rybolov. Zajišťuje velkou volnost pohybu!

Otázky a odpovědi
Barva: Černá / Zářivě žlutá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

KOMBINOVATELNOST

5 upínacích kroužků, 2 velké postranní kapsy a kapsy na zátěž.

NADNÁŠENÍ

Lepší vztlak: M = 120 N (15l ocelová láhev).

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Materiál: polyamid 400 D dobby. Materiál vzduchové komory: vrstvený polyamid.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Patentovaná ramínka ve tvaru V vyhovují mužům i ženám.

HMOTNOST

3,24 kg ve velikosti M.

Technické informace

Typ žaketu (Stab/BCD)

Potápěčský žaket (stab/BCD) SCD 500 od značky Subea je velmi přilnavý: objem vzduchu v žaketu je rovnoměrně rozprostřen po celé jeho ploše, což zlepšuje jeho nadnášivost. Po vynoření tak poskytuje větší pohodlí. Žaket SCD 500 se snadno používá díky širokému bedernímu pásu, hrudnímu pásu a patentovaným ramínkům.

Potápěčský žaket s patentovanými ramínky ve tvaru V: technologie Rgomoove

Ramenní popruhy díky svému exkluzivnímu tvaru nebrání pohybu paží a zároveň dobře drží vestu na trupu. Tvar ramínek snižuje tlak na hrudník, a proto je žaket vhodný pro muže i ženy.
Přezky na ramenních popruzích umožňují snadné a přesné nastavení dle postavy. Pro snazší utažení doporučujeme zatáhnout za popruhy na ramenních popruzích směrem k bokům a ne přímo dolů.

Snadné použití

Šňůrky ventilů jsou posunuty dopředu (u horního ventilu na hrudník a u spodního ventilu na břicho pod pravou kapsu). Tvar a fluorescenční žlutá barva usnadňují jejich uchopení. Otvory postranních kapes jsou sníženy pro snadnější přístup. Dvě poutka jsou určena na upevnění manometru či octopusu.

Pohodlnější přenos

Pro větší pohodlí potápěče vývojové týmy značky Subea vestu vybavily zesílením zádovým polstrováním, které tlumí tlak vyvíjený na záda láhví. Výztuže na ramínkách zajišťují vyšší pohodlí v oblasti ramen. Hrudní popruh s elastickými díly umožňuje perfektně dotáhnout žaket na zádech a bocích.

Snadné uchycení příslušenství pro větší bezpečnost

5 upínacích kroužků: 1 3D eloxovaný kroužek na každém rameni. 2 3D eloxované kroužky na bocích. 1 kroužek z PVC v kapse. 2 kapsy na zátěž s nosností 3 kg/kapsa. Hrudní popruh je vybaven záchrannou píšťalkou. Dvě poutka jsou určena na upevnění manometru či octopusu.

Nadnášivost

Nové modely SCD 500 Subea se vyznačují vyšším vztlakem. S=90 N (15l ocelová láhev).
M=120 N (15l ocelová láhev).
L=150 N (15l ocelová láhev).
XL=150 N (15l ocelová láhev). Žakety Subea jsou v souladu s normou EN 1809: 2014 (v posledním znění). Certifikaci získaly v laboratoři DGUV-BG Bau, jež se nachází v německém městě Hans (European Notified Body n° 0299).

Složení

Tento potápěčský žaket značky Tribord je vyroben z vysoce kvalitních materiálů testovaných v mořské vodě i v bazénu. Materiál látky: polyamid 400 D dobby.
Materiál komory: polyamid PA 210 s laminací z PU.
Na límci žaketu se nachází cedulka s velikostí. Potápěčské školy mají možnost vepsat velikost na levé rameno a kapsy. Balení obsahuje hadici direct system.

Doporučená údržba

1/ Žaket pečlivě opláchněte čistou vodou. Zatáhněte za ventily inflátoru. 2/ Vylijte ze žaketu vodu zatáhnutím za šňůrku spodního ventilu. Ve vzduchové komoře nesmí zůstat žádná voda.
3/ Sušte na širokém ramínku na stinném místě.
Jednou ročně žaket prohlédněte a zjistěte, zda není opotřebený. Nafoukněte ústy vzduchovou komoru, počkejte 12 hodin a zkontrolujte, zda se nevyfoukla.

Kontrola potápěčských žaketů

Alespoň jednou za dva roky doporučujeme provést kontrolu potápěčského žaketu v autorizovaném servisu Subea a nebo častěji, pokud se potápíte často.

Skladování

Veškeré potápěčské vybavení je třeba skladovat mimo dosah zdrojů ozonu (elektrické motory, sporáky, atd.) a chránit před ultrafialovým zářením. V opačném případě se může zkracovat životnost spojů a dojít k ohrožení vašeho zdraví a správné funkčnosti regulátoru tlaku. Skladujte na suchém místě mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního záření.

Záruka

Dostupnost nezbytných náhradních součástek: 10 let.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% POLYAMID

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Potápěčskou výbavu uchovávejte mimo dosah zdrojů ozonu. Skladujte na suchém místě mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního záření.

TESTY

Naším technickým partnerem je centrum Planet Ocean (pětihvězdičkové potápěčské centrum Padi), které bylo Decathlonem založeno v Centru vodních sportů ve francouzském městě Hendaye. Centrum celoročně používá vybavení Subea.
Jeho instruktoři se podílejí na vývoji potápěčských výrobků Subea: společně s našimi designéry, produktovými manažery a inženýry výrobky vytvářejí a za pomoci potápěčů v centru (od začátečníků až po instruktory) celoročně testují jejich životnost.

Schváleno

Všechny potápěčské žakety rovněž nezávisle na značce Subea testovala v praxi (při statických, dynamických a biomechanických pokusech) organizace DAN Europe.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je mezinárodní nezisková zdravotnická a výzkumná organizace pečující o bezpečí a zdraví potápěčů.

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Návod k použití

Více informací o tomto výrobku naleznete ZDE

Obrázky

Žaket na potápění s přístrojem SCD 500
Žaket na potápění s přístrojem SCD 500
Žaket na potápění s přístrojem SCD 500

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi