Vlasec Line Dark Brown na lov kaprů 1000 m

229 Kč
0,23 Kč/M

8355704

Vlasec je určen na rybolov v nezarostlých úsecích s poddajným a nenápadným nylonovým vlascem.

Nylonový vlasec je ideální na lov kaprů. Průtažnost vlasce zabraňuje nechtěnému vyproštění a tlumí záškuby při souboji s rybou.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST VŮČI TAHU

Odolnost v tahu jej předurčuje na lov velkých kaprů.

PRUŽNOST

Průtažnost nylonového vlasce tlumí otřesy a snižuje riziko vyproštění.

DOBRÁ VIDITELNOST

Díky tmavě hnědé barvě je velmi nenápadný.

VZDÁLENOST

Hladký povrch umožňuje daleký nához.

Technické informace

Technický popis

Cívka Dark Brown o délce 1 000 m. Složení: 100% polyamid. Pevnost v tahu podle průměru: pevnost uvedená na cívce odpovídá chartě EFTTA. Ø 30 mm 7,1 kg 15,65 lb.
Ø 35 mm 9,1 kg 20,06 lb.
Ø 40 mm 11,3 kg 24,91 lb. Upozornění: pevnost vlasce je uvedena na cívce a neodpovídá max. hmotnosti kapra, kterého s vlascem můžete vylovit. Barva: hnědá. Kapacita: 1 000 m.

Proč používat nylonový vlasec?

Jedná se o univerzální vlasec. Nylonový vlasec je vynikající volbou, pokud se věnujete rybolovu v málo zarostlých úsecích. Je totiž do určité míry průtažný. Průtažnost zajišťuje citlivost při souboji s rybou a zabraňuje nechtěnému vyproštění. Usnadňuje také vylovení ryby. Odolnost v tahu vlasce klesá průběhem času a opotřebením. Po návratu z rybolovu tak vždy zkontrolujte, zda není čas jej vyměnit.

Co je odolnost vlasce v kg?

Jedná se o hranici, při níž nylonový vlasec praskne pod tíhou zátěže. Pokud tedy například na vlasec s 9kg odolností umístíte 10kg zátěž, vlasec praskne. To však neznamená, že vlasec s 9kg odolností neunese 15kg rybu. Ta je nadnášena vodou, její hmotnost je tak nižší. Pokud však bude tahat za vlasec, může vyvinout vyšší tah, než je její hmotnost, kterou vlasec nevydrží.

Co je průměr vlasce?

Je vyjádřen v setinách mm. Vlasec o síle 35/100 je tedy silný 0,35 mm. Čím je průměr vyšší, tím je vyšší odolnost v tahu. Vlasec je však méně poddajný i nenápadný. Vlasec o nižším průměru zajišťuje delší nához a vyšší kapacitu cívky.

Jak naplnit naviják?

1. fáze: otevřete překlápěč a uvažte vlasec na cívku pomocí dvojitého uzlu. 2. fáze: po uzavření překlápěče otáčejte klikou, aby se vlasec navinul. Cívku navíjejte ve vodě, zabráníte tak zamotání vlasce. 3. fáze: cívku naplňte nadoraz do 1 až 2 mm od horní lišty navijáku, následně vlasec ustřihněte. Naviják je připraven.

Tip

Pokud chcete jako kmenový vlasec používat pletenku, můžete před ni navázat několik metrů nylonu. Pokud má tedy cívka kapacitu 500 m, můžete použít 200 m nylonu a 300 m pletenky. Tím zajistíte lepší naplnění cívky. Navíc zabráníte protáčení pletenky v cívce.

Hmotnost

25/100 : 0.15 kg
30/100 : 0.168 kg
35/100 : 0.198 kg
40/100 : 0.234 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Vlasec 100% Nylon Podpěra 100% Polystyren

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na tmavém místě (chraňte před UV zářením) a suchém místě.

TESTY

Odolnost v tahu a vůči oděru procházejí laboratorními testy. Výsledky těchto testů potvrdily několikaměsíční testy v terénu.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi