Vlasec Line Abrasion Camo na lov kaprů 1000 m

329 Kč
0,33 Kč/M
8355714

Vlasec je určen pro kapraře, který loví v místech, kde dochází k oděru vlasce.

Vlasec odolný vůči oděru je vhodný na lov v zarostlých úsecích vod (větve, skály atd.). Umožňuje delší náhozy a odolnost při lovu v proudu.

Otázky a odpovědi

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Vlasec se speciální povrchovou úpravou proti oděru.

ODOLNOST VŮČI TAHU

Vlasec se skvělou odolností v tahu i při malém průměru.

PRUŽNOST

Dobrá průtažnost tlumí záškuby ryb.

DOBRÁ VIDITELNOST

Na dně je vlasec díky maskování velmi nenápadný.

VZDÁLENOST

Hladký povrch umožňuje daleký nához.

Technické informace

Technický popis

Cívka Abrasion Camo Grey o délce 1 000 m ze 100% polyamidu a se speciální povrchovou úpravou. Pevnost v tahu podle průměru: pevnost uvedená na cívce odpovídá chartě EFTTA. Ø 0,30 mm – 6 kg – 13,23 lb.
Ø 0,35 mm – 7,8 kg – 17,2 lb.
Ø 0,40 mm – 9,7 kg – 21,38 lb.

Pozor: pevnost vlasce je uvedena na cívce a neodpovídá max. hmotnosti kapra, kterého s vlascem můžete vylovit. Barva: zelená maskovací. Kapacita: 1 000 m.

Proč používat nylonový vlasec?

Jedná se o univerzální vlasec. Nylonový vlasec je vynikající volbou, pokud se věnujete rybolovu v málo zarostlých úsecích. Je totiž do určité míry průtažný. Průtažnost zajišťuje citlivost při souboji s rybou a zabraňuje nechtěnému vyproštění. Usnadňuje také vylovení ryby. Odolnost v tahu vlasce klesá průběhem času a opotřebením. Po návratu z rybolovu tak vždy zkontrolujte, zda není čas jej vyměnit.

Co je odolnost vlasce v kg?

Jedná se o hranici, při níž nylonový vlasec praskne pod tíhou zátěže. Pokud tedy například na vlasec s 9kg odolností umístíte 10kg zátěž, vlasec praskne. To však neznamená, že vlasec s 9kg odolností neunese 15kg rybu. Ta je nadnášena vodou, její hmotnost je tak nižší. Pokud však bude tahat za vlasec, může vyvinout vyšší tah, než je její hmotnost, kterou vlasec nevydrží.

Co je průměr vlasce?

Je vyjádřen v setinách mm. Vlasec o síle 35/100 je tedy silný 0,35 mm. Čím je průměr vyšší, tím je vyšší odolnost v tahu. Vlasec je však méně poddajný i nenápadný. Vlasec o nižším průměru zajišťuje delší nához a vyšší kapacitu cívky.

Jak naplnit naviják?

1. fáze: otevřete překlápěč a uvažte vlasec na cívku pomocí dvojitého uzlu. 2. fáze: po uzavření překlápěče otáčejte klikou, aby se vlasec navinul. Cívku navíjejte ve vodě, zabráníte tak zamotání vlasce. 3. fáze: cívku naplňte nadoraz do 1 až 2 mm od horní lišty navijáku, následně vlasec ustřihněte. Naviják je připraven.

Tip

Pokud chcete jako kmenový vlasec používat pletenku, můžete před ni navázat několik metrů nylonu. Pokud má tedy cívka kapacitu 500 m, můžete použít 200 m nylonu a 300 m pletenky. Tím zajistíte lepší naplnění cívky. Navíc zabráníte protáčení pletenky v cívce.

Hmotnost

30/100 : 0.18 kg
35/100 : 0.21 kg
40/100 : 0.228 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na tmavém místě (chraňte před UV zářením) a suchém místě.

TESTY

Odolnost v tahu a vůči oděru procházejí laboratorními testy. Výsledky těchto testů potvrdily několikaměsíční testy v terénu.

Obrázky

Vlasec Line Abrasion Camo na lov kaprů 1000 m

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi