Uzda 2v1 na drezuru 900 pro koně a poníky černá

1 999 Kč
8579696

Pohodlná uzda/uzdečka, která snižuje tlak na hlavu koně. Jedná se o uzdu i uzdečku (2v1): jakmile se odejmou lícnice, z uzdy je uzdečka.

Anatomický nátylník, tenká čelenka a měkké polstrování.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Anatomický nátylník s můstkem snižuje tlak na týl a oblast kolem uší.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Odolná buvolí kůže podšitá hovězinou zajišťuje dlouhou životnost.

NIŽŠÍ PODRÁŽDĚNÍ POKOŽKY

Výztuhy na nejnamáhanějších místech: na nánosníku a nátylníku.

Technické informace

Design a koncepce

Tuto uzdečku jsme navrhli tak, aby respektovala anatomii koně. Všechny linie jsou navržené a umístěné v souladu se stavbou koňské hlavy, aby uzdečka koni nezpůsobovala nepohodlí. Široký nánosník z lesklého materiálu a ozdobná čelenka dodávají uzdečce elegantní vzhled.

Anatomicky tvarovaný nátylník s můstkem

Týl je zpravidla místem, které je vystavené tlaku působeného nátylníkem i rukama jezdce. Když jezdec zatáhne za otěže, tento pohyb se přenáší i na lícnice a uzdečku, které jsou připojené k nátylníku. Abychom tomuto tlaku předešli, navrhli jsme tvar nátylníku tak, aby vůbec do oblasti týlu a krčních obratlů nezasahoval – po obou stranách týlu jsou podložky z měkké pěny, které jsou spojené můstkem.

Praktický detail

Lícnice jsou odnímatelné. V případě potřeby je tak můžete odepnout.

Anatomicky tvarovaný nátylník a čelenka

Spodní část nátylníku je tvarovaná tak, aby netlačila zezadu na uši, kde je mnoho nervových zakončení a tlak v této oblasti tak často způsobuje nechtěné uvolnění huby. Ze stejného důvodu je čelenka připojena ke spodní části nátylníku co nejtenčím řemínkem a co nejvýše, aby netlačila na nervová zakončení nad skalní a spánkovou kostí.

Anatomicky tvarovaný Nánosník

Nánosník je vybavený kroužky ve tvaru D, díky nimž je možné spodní část umístit správně podle tvaru hlavy každého koně.

Řešení pod hrdlem

Spona nánosníku je umístěna pod lícemi, abychom snížili počet přezek a spon v blízkosti nejcitlivějších míst na hlavě. Díky tomu nezpůsobuje koni nepohodlí.

Nedráždí pokožku

V místech, která nejvíce tlačí na hlavu koně, je pro jeho větší pohodlí uzdečka polstrována měkkou pěnou. Jde o nátylník se speciálním zřetelem na oblast týlu, čelenku a nánosník.

Kombinace s otěžemi

Uzdečka je v prodeji bez otěží, abyste si k nim mohli vybrat otěže o síle a přilnavosti podle svých potřeb. V naší nabídce naleznete otěže a uzdečky z hladké kůže, z hladké kůže s protiskluzovým vzorkem i otěže se zarážkami. Každý si tak může vybrat podle svého gusta.

Padnoucí střih

Tato uzdečka je dostupná ve 2 velikostech – Cob (CS) a Full (FS). Velikost CS je vhodná pro koně s malou hlavu a pro pony sekce D. Velikost FS vyhovuje většině jezdeckých koní.

Nastavení

Podšívka nánosníku je silná a měkká, takže může trvat několik použití, než se přizpůsobí hlavě koně. Je normální, pokud se vám zdá zpočátku tuhá. Časem povolí.

Doporučení k nastavení uzdečky

Nastavení nánosníku má velký vliv na uvolnění koně. Měl by být nastaven tak, abyste mohli prostrčit jeden prst mezi nánosníkem a hřbetem nosu koně, a dva prsty mezi nánosníkem a výběžkem jařmové kosti. Pokud si s jeho nastavením nejste jistí, zeptejte se na radu profesionála.

Doporučená údržba

Aby vám uzdečka dlouho vydržela v perfektním stavu, doporučujeme ji pravidelně čistit houbičkou namočenou ve vlažné vodě s glycerinovým mýdlem. Poté můžete kožený materiál vyživit speciálním tukem, který nanášejte pomocí hadříku. Pokud se vám kůže zdá tvrdá a suchá, můžete ji ještě ošetřit hydratačním mlékem, které jí poskytne hloubkové vyživení.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Hověží kůže Vložka 100% Hovězí kůže - štípaná Přezky 100% Nerezová ocel

Pokyny k údržbě

Perte v ruce

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Uzda 2v1 na drezuru 900 pro koně a poníky černá
Uzda 2v1 na drezuru 900 pro koně a poníky černá
Uzda 2v1 na drezuru 900 pro koně a poníky černá
Uzda 2v1 na drezuru 900 pro koně a poníky černá

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi