Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape

4 990 Kč −9%
4 499 Kč
*Od 24. 11. 2022 až do vyčerpání zásob
8397797

Prkno pro rychlé a silné snowboardisty, kteří jezdí na sjezdovkách, mimo ně i freeride. Pozor, tohle prkno vám dá zabrat!

Klasické prohnutí a vysoká torzní tuhost poskytují vynikající přilnavost při vysoké rychlosti. Dlouhá špička, 35mm setback a rocker na jízdu v prašanu a dynamickou jízdu na sjezdovce.

Otázky a odpovědi
Barva: Medová / Oranžová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

40 % sjezdovky, 60 % volný terén, 0 % snowpark.

Ovladatelnost

Vysoká torzní tuhost: maximální přilnavost v širokých obloucích.

Vztlak

Vynikající vztlak (dlouhý rocker, inserty se setbackem 35 mm).

PŘILNAVOST

Prohnutí a vysoká torzní tuhost pro skvělou přilnavost ve vysoké rychlosti

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Délka 160 cm: 169–177 cm. 166 cm: 175–185 cm.

TUHOST

Tužší flex 8/10, dřevěné jádro: živé při přechodu z hrany na hranu.

TOLERANCE

Vysoce tuhý flex je méně tolerantní při chybách hranění.

KVALITA SKLUZU

Sintrovaná skluznice z PEHD zaručuje vynikající kvalitu skluzu.

Technické informace

Slovo produktového manažera

Snowboard Dreamscape je vhodný na sjezdovky i mimo ně. Není radno jej podceňovat! Je materiálově i technicky velmi zdařilý. Jeho jedinečné vlastnosti okamžitě poznáte při rychlé jízdě. Tento snowboard byl časopisem SnowSurf označen jako Top of the POP prkno roku 2018. Děkujeme.

Typ terénu / použití

Snowboard Dreamscape je určen na dva typy terénu:
- na sjezdovku pro jízdu dlouhými oblouky: jeho vykrojení, tvar directional, tuhý flex a zejména vysoká torzní tuhost zajišťují vynikající přilnavost, - mimo sjezdovky:
díky výraznému přednímu rockeru a 35mm setbacku si užijete jízdu v prašanu.

Snowboard „directional“

Prkno má tvar – shape – zvaný „directional“ (směrový). Znamená to, že je u snowboardu rozlišená špička a patka, není symetrický. Zadní část snowboardu je o něco užší než jeho přední část a vázání, stejně jako kontaktní body se sněhem, je posunuto mírně dozadu (setback). Tvar directional poskytuje dobrou přilnavost při zatáčení, umožňuje dobrou kontrolu trajektorie a snadný výjezd z oblouku.

Klasické + Rocker

Snowboard s klasickým prohnutím je pružný, má dobrou přilnavost na každém typu sněhu, poskytuje vysokou dynamiku při jízdě z hrany na hranu a usnadňuje výjezd z oblouku. Zahnutí rocker a kontaktní body se sněhem zajišťují snadnou ovladatelnost snowboardu. Rocker s delší a zvednutou špičkou umožňuje snadnou jízdu v prašanu.

Tuhý flex

Flex je podélná torzní tuhost prkna. U modelu Dreamscape má hodnotu 8/10, prkno je tuhé, takže je dynamičtější při přehraňování i v odrazu.

Vysoká torzní tuhost

Torzní tuhost ve středu prkna Dreamscape je přibližně 8/10, je proto velmi tuhé a dynamické. Poskytuje vynikající přilnavost a usnadňuje ovladatelnost v oblouku i na velmi tvrdém sněhu a v plné rychlosti. Na druhou stranu však ovládání snowboardu Dreamscape vyžaduje velkou sílu v nohách, zejména při celodenním ježdění.

Setback 35 mm

Setback znamená, že body kontaktu prkna se sněhem nejsou stejně vzdálené od středu prkna, ale jsou posunuty více dozadu. Vázání je tedy rovněž posunuto o stejnou vzdálenost směrem k patce. 35mm setback => výrazné posunutí vhodné pro prkna directional na freeride. Napomáhá vyjíždění z prašanu, neboť je snowboard zatížen v zadní části. Špička se přirozeně zvedá a prašan mizí pod prknem. Rovněž odlehčuje zadní nohu.

Technické parametry

Délka: 160 cm wide.
Šířka špičky: 297 cm. Šířka středu: 251 mm. Šířka patky: 28,9 cm.
Rádius: 10,0 m (ve velikosti 160 cm).
Délka efektivní hrany: 1 170 mm.
Počet insertů: 10 + 10 (trojí možné umístění vázání, rozchod 20 mm).
Doporučené umístění: 560 mm.

Doporučené vázání

Existují 2 možnosti. Vázání Illusion 700 je tradiční výkonné snowboardové vázání, které se hodí jak na sjezdovku a carving, tak do volného terénu. Sklon spoileru lze upravit. Vázání Endzone 500 nabízí stejnou míru zpevnění, ale je možné jej v případě zájmu nastavit měkčí.

Jak často je třeba snowboard voskovat?

Snowboardy Wedze se prodávají navoskované. připravená k použití. A jako všechny ostatní snowboardy nebo lyže následně vyžadují pravidelnou údržbu. Ideální je voskovat skluznici po každém pátém výjezdu, minimálně pak alespoň jednou ročně.
Voskovat je možné na začátku sezóny pro zlepšení skluzu nebo na konci sezóny – skluznice vosk během léta absorbuje.

Jak vybrat velikost prkna?

Pro freeride vybíráme poměrně dlouhý snowboard, o 10 až 15 cm kratší (např.: osoba měřící 174 cm může sáhnout po prkně dlouhém 159 nebo 164 cm).
Kratší snowboard je lépe ovladatelný a Delší prkno poskytuje lepší stabilitu při rychlé jízdě. Upozornění: rocker zkracuje délku snowboardu. 160cm prkno odpovídá spíše 157cm snowboardu a 166cm prkno spíše 163cm snowboardu. 160 cm (60 až 90 kg) => od 169 cm do 177 cm; 166 cm (75 až 110 kg) => od 175 cm do 185 cm.

Kvalita skluzu sintrovaná skluznice

Skluznice jsou vyráběny z polyetylenu (PE) , existují však 2 odlišné způsoby výroby:
extrudovaná skluznice s nižší hustotou polyetylenu a slinutá (sintrovaná) skluznice z polyetylenu s vyšší hustotou (méně pórů, více PE). Sintrované skluznice jsou kvalitnější, takový Rolls Royce mezi skluznicemi. Na takové skluznici je kluz opravdu exkluzivní.

Co u snowboardu znamená označení „Wide“?

Snowboard s označením „wide“ je o něco širší než běžná prkna, díky tomu jezdcům s větší velikostí bot nepřesahují boty z prkna ven, což jinak může přivodit nejeden pád. Snowboard „Wide“ je doporučován všem od vel. bot 44. Označení „wide“ se odvíjí od šířky prkna přímo uprostřed. V Decathlonu používáme následující označení:
do 254 mm šířky je to normální prkno / vel. bot 36–43. Šířka 255–264 mm nese označení mid wide / vel. bot 41–45. Od šířky 265 mm a výš jsou tzv. wide prkno / vel. bot 43–49.

0 % Park: mohu na tomto prkně skákat?

Ano. Určení 0 % Park pouze znamená, že toto prkno nemá vlastnosti uzpůsobené primárně pro freestyle: prkno není krátké, není symetrické... I na tomto prkně samozřejmě můžete předvádět freestyle prvky (rotace, skoky, dopadání a odjezd na switch), jen to na ně není to nejlepší prkno. Na druhou stranu na sjezdovce a mimo ni samozřejmě můžete skákat, co hrdlo ráčí (skoky bez rotací).

Je možné nechat si vázání na prkno namontovat přímo v prodejně?

Ano.
Najdete zde odkaz na instruktážní video k namontování vázání, nicméně vázání si můžete nechat namontovat už přímo v prodejně. Nezapomeňte si však přinést své snowboardové boty, jinak nebude možné nastavit tyto dva parametry:
1) Předozadní vycentrování vázání, aby boty nepřesahovaly buď špičkou nebo patou prkno nerovnoměrně. 2) Nastavení pásků, aby bylo možné vázání dobře dotáhnout.

Hmotnost bez vázání

Délka 160 cm: 3000 g +/- 6 %. Délka 166: 3170 -+/-6 %.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska 40% EPOXIDOVÁ PRYSKYŘICE, 30% SKELNÉ VLÁKNO, 20% DŘEVO, 10% POLYETHYLEN

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Na konci dne vysušte hrany, abyste zabránili vzniku rzi. Voskujte po každých pěti použitích. Přes léto chraňte před sluncem. Vázání můžete ponechat na desce snowboardu.

Obrázky

Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape
Unisex snowboard na sjezdovku a freeride Bullwhip 700 Dreamscape

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi