Turistický péřový spací pytel MT 900 0 °C

3 999 Kč

8575975

Spací pytel vhodný do třech ročních období s péřovou výplní (výplň s certifikací RDS) pro pohodlný spánek při teplotách kolem 0 °C.

Lehký a hřejivý díky plnivosti péřové výplně 800 cuin. Spací pytel lze také velmi dobře stlačit a výrazně snížit jeho objem. Tvar mumie a anatomicky tvarovaná kapuce, kterou lze stáhnout.

Barva:

Granitová šedá / Hnědočervená

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TEPLOTA POUŽITÍ

Komfortní teplota 0 °C, limitní teplota -5 °C. Norma ISO 23537-1.

SNADNÝ PŘENOS

Pro vel. L. Hmotnost: 950 g.Objem: 7,8 l. Kompresní obal.

KVALITA SPÁNKU

Tvar mumie, anatomicky tvarovaná kapuce. 1 dlouhý zip (levá strana) se 2 jezdci.

Vodoodpudivost

Vnější materiál s povrchovou úpravou proti pronikání vody.

Hřejivost

Peří s certifikací RDS o plnivosti 800 CUIN. 90 % prachové, 10 % drané peří.

KOMPATIBILITA

Spací pytel nelze spojit s jiným.

Technické informace

Co je to komfortní teplota?

Na všech modelech našich spacích pytlů uvádíme komfortní teploty stanovené nezávislou laboratoří (AITEX) podle evropské normy ISO 23537-1:2022.
Komfortní teplota je minimální teplota, při níž se uživatel ležící v napřímené poloze nachází v teplotní rovnováze, jinými slovy mu není ani zima, ani teplo (stanoveno pro standardní ženu a běžné podmínky použití).
Spací pytel vybírejte podle těchto údajů.

Co je to limitní teplota?

Limitní teplota je spodní hranice tepelného pohodlí, při níž je osoba ve skrčené poloze v tepelné rovnováze (tj. člověku není ani zima, ani příliš teplo). Tato teplota je vypočtena pro standardního muže a standardní podmínky použití. Pro optimální tepelný komfort doporučujeme použít izolující karimatku.

Důležité upozornění týkající se normy ISO 23537-1

Při testování komfortní a limitní teploty spacího pytle byla použita karimatka, jejíž tepelná odolnost odpovídá hodnotě R 4,8.
Pokud tedy se spacím pytlem použijete méně izolující karimatku, jeho hřejivost bude nižší. Pro optimální tepelný komfort doporučujeme použít izolující karimatku.

Jak se ve spacím pytli zahřát?

Oblékejte se jednoduše (stačí 1 vrstva oblečení).
Zahřejte si ruce, nohy a hlavu: čepice, rukavice, ponožky, hřejivé polštářky, tření… Láhev s teplou vodou může posloužit jako termofor (ujistěte se, že je nulové riziko, že se nechtěně otevře!). Stahujte svaly (70 % spotřebované energie se přeměňuje v teplo), ale dávejte pozor, ať nevytvoříte průvan.
Optimálního tepelného komfortu můžete docílit i použitím vložky do spacího pytle (zároveň chráníte spací pytel před častým praním).

Tvar

Mumiový tvar vylepšuje izolační vlastnosti spacího pytle (dovnitř neproniká téměř žádný vzduch zvenčí, proto nedochází ke ztrátám tepla) a jeho skladnost.
Max. šířka u ramen 72 cm, výška u nohou 26 cm ve vel. L.

Hmotnost a rozměry

Vel. S: 750 g, až do výšky postavy 160 cm. Rozměr obalu: Ø 15 × 34 cm. Objem 6,1 l. 380 g peří.
Velikost M: 850 g, uživatel měří 160–170 cm. Rozměr obalu: Ø 16 × 34 cm. Objem 6,9 l. 440 g peří. Velikost L: 950 g, uživatel měří 170 cm–185 cm. Rozměr obalu: Ø 17 × 34 cm. Objem 7,8 l. 500 g peří. Velikost XL: 1050 g, uživatel měří 185–200 cm. Rozměr obalu: Ø 18 × 34 cm. Objem 8,7 l. 560 g peří.

Technické vlastnosti

Anatomicky tvarovaná kapuce se šňůrkou na stažení. Klopa podél zipu brání únikům tepla. Zip se dvěma jezdci pro optimální odvětrávání.
Pouzdrový tvar zamezující úniku tepla.

Výhody výplně z kachního draného a prachového peří

Díky nadýchanosti peří je spací pytel vhodný do hor ze tří důvodů: 1. Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch). 2. Je velmi lehký (peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty). Spací pytel tak příliš nezatíží váš batoh. Je velmi skladný.

Jak se měří plnivost péřové výplně?

Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Je vyjádřena jednotkou cuin.
Čím má peří větší plnivost (čím vyšší má číslo cuin), tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje. Spací pytel s výplní 90 % prachové a 10 % drané peří má index plnivosti o hodnotě 800 cuin či více (mezinárodní norma IDFB).

Co je to certifikace RDS?

RDS neboli „Responsible Down Standard“ je mezinárodní certifikát vydávaný nezávislou organizací chovatelům, kteří o něj dobrovolně zažádají a splní požadavky.
Díky tomuto standardu známe původ peří a víme, že je v souladu s našimi závazky v oblasti využívání materiálů. Naši dodavatelé se zavazují dodávat nám peří od drůbeže chované výhradně na maso a oškubané až po porážce.
Více informací: https://www.forclaz.co.uk/what-is-rds-certification (v angličtině).

Doplňující informace k udržitelnému rozvoji

Na všechny šedé části tohoto spacího pytle jsme se rozhodli použít tzv. Bi-ton vlákna.
Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a odpadní vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom tuto zátěž zmírnili, používáme hromadně barvená vlákna a při tkaní je barvené pouze každé druhé vlákno. Tím se nám podařilo výrazně snížit množství spotřebované vody při výrobě.

Jakou potřebuje spací pytel údržbu?

I když budete pravidelně používat vložku do spacího pytle, jednou za čas jej bude třeba vyprat. Kompletní pokyny k údržbě naleznete na:
https://www.forclaz.co.uk/how-to-look-after-and-repair-a-feather-padded-jacket (v angličtině).

Ve zkratce:
1) Perte v pračce na 30 °C, se 2 nebo 3 tenisovými míčky. Ždímejte na nízké otáčky. Používejte prací prostředek na péřové oblečení. 2) Sušte v sušičce se 2 až 3 tenisovými míčky. Program opakujte 2–3krát, dokud nebude spací pytel zcela suchý.

Jak spací pytel opravit?

Na treku se spací pytel může natrhnout! Dobrou zprávou je, že je možné jej opravit, aby se nezvětšovala a z výrobku nezačala vypadávat péřová výplň.

V případě proděravění doporučujeme použít samolepicí záplaty.Nebo požádejte o pomoc náš servis Decathlon. Další informace: https://www.forclaz.co.uk/how-to-look-after-and-repair-a-feather-padded-jacket (v angličtině).

Záruka

Pětiletá záruka na spací pytel se počítá ode dne uvedeného na účtence výrobku. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma opravíme, nebo vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením. Při uplatnění této speciální pětileté záruky je nutné předložit účtenku.

Hmotnost

S : 0.75 kg
M : 0.85 kg
L : 0.945 kg
XL : 1.05 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 90% Šedé kachní prachové peří , 10% Šedé kachní drané peří Vložka 100% Polyamid Hlavní materiál 100% Polyamid Obal 85% Polyester , 15% Polyuretan Obal na tašku 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Spací pytel skladujte v dodávaném obalu ze síťoviny. Aby si zachoval svou nadýchanost, jež je důležitá pro ochranu před chladem, do obalu ho namačkejte spodní částí napřed. Lze je skladovat položený.

Pokyny pro uživatele

Spací pytel nelze spojit s jiným.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Turistický péřový spací pytel MT 900 0 °C
Turistický péřový spací pytel MT 900 0 °C
Turistický péřový spací pytel MT 900 0 °C
Turistický péřový spací pytel MT 900 0 °C
Turistický péřový spací pytel MT 900 0 °C

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi