ECODesign
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8

Turistické větruodolné rukavice Trek 900

599 Kč

Hřejivé rukavice vhodné na treking v zimním a větrném počasí.

Dotykové hřejivé rukavice, které jsou odolné a větruodolné a mají šňůrku (leash), díky které se nemusíte bát, že byste je při sundávání ztratili.

Otázky a odpovědi
Barva: Černošedá / Černá / Černá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Hřejivost

Rukavice vás ochrání před chladem a větrem. Úroveň 2/5.

Ecodesign

Materiál podšívky byl barven postupem výrazně úspornějším na spotřebu vody.

Větruodolnost

Větruodolná membrána.

Zručnost

Strečový materiál a pružná dlaň neomezují obratnost ruky.

Odolnost vůči odření

Odlišná textura na dlaních a prstech pomáhá zlepšovat odolnost vůči oděru.

Snadné oblékání/nazouvání/umístění

Nastavitelná a odnímatelná šňůrka (leash), díky které rukavice neztratíte.

Dotyková účinnost

Vodivý materiál na ukazováčku a palci umožňuje používání dotykové obrazovky.

Technické informace

Jak jsme vylepšili ekologičnost rukavic?

O rukavicích MT 900 jsme velmi diskutovali, rozhodli jsme se, že zapracujeme zejména na snížení dopadu jejich výroby na životní prostředí.
Od zimy 2020 je vnitřní podšívka barvena technologií Dope dyed (vlákna jsou barvena hromadně už při jejich výrobě), tím můžeme snížit emise CO₂ oproti staršímu modelu až o 12 %.

Odolnost rukavic

Speciální tvar rukavic umožňuje dobré uchopení holí i snadnou manipulaci s vybavením při turistice i bivakování. Semiš na dlani a celkové provedení rukavic slouží k tomu, aby se omezil oděr kolem palce a ukazováku, které jsou při manipulaci s předměty nejpoužívanější.

Snadné použití

Praktické detaily:
Popruh, který usnadňuje natahování pomocí druhé ruky, pásek na prostředníčku pro snazší sundávání ale také efektivní sušení (připnuté na karabině),
jednou rukou nastavitelná odepínací šňůra (leash), díky které si můžete rukavice sundat bez obav ze ztráty, přezka na sepnutí obou rukavic při přenosu nebo skladování.

Co u rukavic značí obratnost?

Volnost pohybu u rukavic značí schopnost v nich manipulovat s předměty. Naše rukavice dostaly při testování v laboratoři známky na stupnici od 1 do 5. Čím byla známka vyšší a čím více se blížila známce 5, tím byla manipulace s předměty v rukavicích snazší a srovnatelná s manipulací holýma rukama. Testovali jsme například, jak snadno dokážete v rukavicích zapnout a rozepnout bundu.
Snadná manipulace s rukavicemi je hodnocena známkou 2 z 5.

Co navíc přináší větruodolné rukavice?

Věděli jste, že vítr zvyšuje pocit chladu? Při venkovní teplotě 0 °C a větru o síle 20 km/h pociťujete teplotu -10 °C. Větruodolné materiály tento efekt eliminují a zmenšují tak tepelné ztráty spojené s větrem či rychlým pohybem.

Jak se zjišťuje hodnota doporučené minimální teploty?

Všechny naše rukavice jsme laboratorně testovali na termické ruce. Minimální teploty (doporučená a limitní) vzešly ze studie, během které bylo 23 účastníků při chůzi vystaveno teplotám od 5 °C do -20 °C a větru o rychlosti 10 km/h. Komfort při zjištěných teplotách je zaručen pouze při aktivní chůzi.Větruodolné rukavice MT 900 dostaly na stupnici hřejivosti známku 2 z 5. Doporučená teplota: -4 °C. Limitní teplota: -10 °C.

Co dělat, aby ruce neprochladly?

Ochranu rukou proti chladu můžete optimalizovat principem vrstvení. Tedy když si pod rukavice natáhnete ještě tenké spodní rukavice, budou vás před zimou chránit dvě vrstvy vzduchu místo jedné. Aby tento princip fungoval správně, musí být rukavice dostatečně velké, aby nestlačovaly prsty, ve kterých by pak došlo ke zhoršení cirkulace krve.

Jak udržet ruce v teple díky vhodnému oblečení?

Tělo při námaze vytváří teplo, které tepelně izolované oblečení dokáže udržet. Pokud zvolíte nevhodné oblečení, tělo se ochladí a krevní oběh zpomalí, zejména v končetinách, protože tělo se bude soustředit na to, aby v teple udrželo trup se životně důležitými orgány. Vaše oblečení tedy hraje zásadní roli při udržení těla (a rukou) v teple.

Zmokli jste?

V tom případě nechte rukavice uschnout na suchém místě, ale neumisťujte je na zdroj tepla. Tím byste mohli poškodit vlákna a zdeformovat je!

Hmotnost

XS : 0.086 kg
S : 0.088 kg
M : 0.092 kg
L : 0.096 kg
XL : 0.102 kg
2XL : 0.102 kg
Pár.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Vložka 100% Polyester Hlavní materiál 100% Polyester Dlaň 60% Polyamid, 40% Polyuretan Potítko 80% Polyamid, 20% Elastan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Ukládejte na suchém a čistém místě.

TESTY

Naše vývojové středisko se nachází na úpatí hory Mont Blanc ve francouzském regionu Horní Savojsko. Naši vývojáři během celého roku navrhují a vyvíjejí vzhledově zajímavé, jednoduché a funkční výrobky. Ty jsou následně podrobovány těm nejnáročnějším testům. Jsme totiž přesvědčeni, že jen díky testování v praxi můžeme výrobky neustále vylepšovat.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Podobné produkty

Obrázky

Turistické větruodolné rukavice Trek 900
Turistické větruodolné rukavice Trek 900
Turistické větruodolné rukavice Trek 900
Turistické větruodolné rukavice Trek 900

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi