Tenisová raketa Wilson Ultra 100L V4 bez výpletu modrá 280 g

4 399 Kč

Ovladatelná raketa na razantní údery vhodná pro zkušené hráče. V prodeji bez výpletu.

Tenisová raketa Wilson Ultra Team 100L V4.0 dobře kombinuje razanci a ovladatelnost. Raketa je přepracovaná, nově má v sobě technologii FortyFive, která zaručuje lepší stabilitu při nárazu míčku.

Barva:

Tmavě modrá / Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VÝKON

Technologie PWS, Powerprofile a Sweet Spot Channel zvyšují razanci.

Ovladatelnost

Hmotnost 280 g a střední setrvačnost pro lepší ovladatelnost.

STABILITA

Patentovaná technologie FortyFive zvyšuje stabilitu při dopadu míčku.

TECHNICKÉ ÚDERY

Výpletový vzorec 16 × 19 napomáhá dodávat míči rotaci.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

Hmotnost 280 g. Hmotnost se měří v gramech. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

32 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (vyvážení do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale zároveň i hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (vyvážení do ruky), tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň méně razantní a stabilní při dopadu.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

70 RA. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 270. Švihová hmotnost (anglicky swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost udělovat míči energii odpalu (tj. razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň je méně razantní. Má výrazný vliv na hmotnost, vyvážení a délku rakety.

Výplet

16 × 19. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

Průřez rakety

Průřez (v mm): 23/26/23

Fortyfive

Patentované technologie FortyFive s novinkou Carbon Mapping umožňuje bezkonkurenční poměr pružnosti a stability.

Powerprofile

Klíčová technologie nové řady Ultra, geometrie PowerProfile, zahrnuje tři geometrická vylepšení navržená pro zvýšení stability a snazší využití síly produkované strunou.

Integrovaný PWS

Integrovaný systém PWS nahrazuje aktuální technologii PWS (Perimeter Weighting System) a rozkládá sílu na větší plochu výpletu, čímž maximalizuje výkon při zachování stability.

Sweet Spot Channel

Kanál Sweet Spot má na vnitřní straně rámu dutinu, která prodlužuje příčnou strunu o 3,5 mm a zlepšuje tak razanci a reaktivitu.

Inverzní Power Rib

Geometrie obráceného středu Power Rib zvyšuje torzní stabilitu, čímž zajišťuje ještě vyšší razanci a snižuje deformaci rámu.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání