Tenisová raketa Wilson Burn 100 LS V4 černo-oranžová 280 g

2 499 Kč −8%
2 299 Kč
*Od 1. 8. 2023 až do vyčerpání zásob

8597168

Tenisová raketa pro zkušené hráče na razantní údery.

Raketa Wilson Burn 100 LS V4.0 je ideální pro hráče, kteří hrají liftované údery a hledají ovladatelnou a razantní raketu.

Barva:

Černá / Oranžová / Světle šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

TECHNICKÉ ÚDERY

Díky výpletovému vzorci 18 × 16 a technologii FSI Spin.

Ovladatelnost

Díky vyvážení a hmotnosti je raketa snadno ovladatelná.

VÝKON

Vyšší razance díky výpletovému vzorci 18 × 16.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

Hmotnost 280 g. Hmotnost se měří v gramech. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

32,5 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (vyvážení do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale zároveň i hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (vyvážení do ruky), tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň méně razantní a stabilní při dopadu.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 270. Švihová hmotnost (anglicky swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost udělovat míči energii odpalu (tj. razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň je méně razantní. Má výrazný vliv na hmotnost, vyvážení a délku rakety.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Výplet

18 × 16. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

Tuhost

69 RA. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

X2 Ergo

Rukojeť lze přizpůsobit pro obouruční bekhend.

Parallel Drilling

Jedinečný způsob výpletu zajišťuje vyšší pružnost a odpouští chyby při zasažení míče mimo střed.

High Performance Carbon Fiber

Karbonová konstrukce pro větší výkon a razantnější odpaly.

Hodnocení zákazníků

Načítání