Tenisová raketa TR960 Control Tour 18x20 bez výpletu

2 799 Kč

8646292

Tenisová raketa pro zkušené hráče, kteří hledají především dobrou kontrolu při hře. Raketa byla vyvinuta ve spolupráci s Gaëlem Monfilsem. V prodeji bez výpletu.

Hrajte jako profíci: raketa Artengo TR960 Control Tour 18x20 je model, se kterým na turnajích hraje Gaël Monfils! Raketa poskytuje optimální kontrolu nad odpalem a velkou stabilitu.

Barva:

Černá / Tmavě šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

KONTROLA TRAJEKTORIE

Poddajná raketa s úzkým profilem, plochou hlavy 630 cm² a výpletovým vzorem 18x20.

STABILITA

Švihová rychlost 285 (bez výpletu) pro vynikající stabilitu při kontaktu s míčem.

Ovladatelnost

Raketa má dobrou ovladatelnost díky vyvážení do ruky.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

305 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

31,5 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

Plocha výpletu

630 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

65 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost raketa, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 285. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

Výplet

18 × 20. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

Profil

Tenká obdélníková sekce: 22 mm / 22 mm / 22 mm.
Constant Beam 22.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplet 55% Karbonové vlákno , 45% Epoxidová pryskyřice Racket handle 70% Ocel, 30% Polyuretan Grip 100% Polyuretan Bumper Grommet 100% Polyamid Racket String 100% Polyester Racket end cap 100% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

TESTY

Tato raketa byla testována stovky hodin našimi inženýry v laboratořích a následně v praxi našimi technickými partnery a tenisovými kluby se státním osvědčením.

Schváleno

Gaël Monfils

Obrázky

Tenisová raketa TR960 Control Tour 18x20 bez výpletu
Tenisová raketa TR960 Control Tour 18x20 bez výpletu
Tenisová raketa TR960 Control Tour 18x20 bez výpletu
Tenisová raketa TR960 Control Tour 18x20 bez výpletu

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi