Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá

2 799 Kč

8650738

Tenisová raketa pro zkušené hráče, kteří hledají především dobrou kontrolu při hře. Raketa byla vyvinuta ve spolupráci s Gaëlem Monfilsem. V prodeji bez výpletu.

Raketa TR960 Control Pro je 300g raketa, která poskytuje stabilitu a kontrolu při úderu a zároveň je univerzální. V prodeji bez výpletu.

Barva:

Černá / Tmavě šedá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

PŘESNOST

Rám s úzkým profilem a vyvážením do ruky pro lepší kontrolu míčku při odpalu.

STABILITA

Raketa váží 300 g. Švihová hmotnost 270 zaručuje větší stabilitu při doteku s míčkem.

Ovladatelnost

Díky vyvážení do ruky 31,5 cm je raketa dobře ovladatelná.

VÝKON

Univerzální raketa s tuhostí 69 Ra a výpletovým vzorem 16 × 19.

Omezení vibrací

Technologie Softfeel tlumí vibrace a poskytuje lepší pohodlí při odpalu.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

300 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

31,5 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

69 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 270. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

Profil

Obdélníková sekce: 23 mm / 23,5 mm / 23 mm.

Technologie Soft Feel

Díky technologii „Soft feel“ s konstrukcí ze dřeva z balzovníku nabízí vynikající pohodlí při odpalu.

HMC

High Modulus Carbon, vysoce kvalitní grafit, dodává raketě tuhost.

Výplet

V prodeji bez výpletu.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplet 55% Karbonové vlákno , 45% Epoxidová pryskyřice Racket handle 60% Ocel, 40% Polyethylen Bumper Grommet 100% Polyamid Grip 100% Polyuretan Racket String 100% Polyester Racket end cap 100% Polyamid

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

TESTY

Rakety jsou testovány v laboratoři i v praxi. Tato raketa byla testována stovky hodin našimi inženýry a následně technickými partnery (hráči na vysoké úrovni) a tenisovými kluby se státním osvědčením.

Obrázky

Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá
Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá
Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá
Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá
Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá
Tenisová raketa TR960 Control Pro bez výpletu černo-šedá

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi