Tenisová raketa TR900 černo-červená

1 799 Kč

Raketa pro zkušené hráčky a hráče hledající dobře ovladatelnou raketu na razantní odpaly.

Model TR900 je lehčí než varianta Pro a díky vynikajícímu kompromisu mezi razancí a ovladatelností zvyšuje razanci odpalů. Technologie Soft Feel poskytuje pohodlí při odpalu.

Otázky a odpovědi
Barva: ČERNÁ / Šarlatová červená
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Razance

Razance

Kulatá hlava (s plochou výpletu 645 cm²) pro razantní odpaly.

Ovladatelnost

Ovladatelnost

Vyvážení na střed: 32,5 cm.

Omezení vibrací

Omezení vibrací

Technologie „Soft Feel“ pro optimální pohodlí.

Technické údery

Technické údery

Výpletový vzorec 16 / 19, Spin Concept Technologie

Přesnost

Přesnost

Z vysokomodulového grafitu „HMC“ pro vynikající ovladatelnost.

Obrázky

Tenisová raketa TR900 černo-červená
Tenisová raketa TR900 černo-červená
Tenisová raketa TR900 černo-červená

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

285 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

32,5 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

70 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 265. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

Výplet

16 × 19. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

Technologie Spin Concept

Technologie „Spin concept technology“ zaručí, že výplet bude při odpalu pružnější a míčku se snadněji udělí rotace.

Technologie Soft Feel

Díky technologii „Soft feel“ s konstrukcí ze dřeva z balzovníku nabízí vynikající pohodlí při odpalu.

HMC

High Modulus Carbon, vysoce kvalitní grafit, dodává raketě tuhost.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplet 55% Karbonové vlákno, 45% Epoxidová pryskyřice Rukojeť rakety 100% Polyuretan Grip 100% Polyuretan Rám 100% Polyamid 11 Struna 100% Polyethylentereftalát Konec rukojeti 100% Polyamid 11

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

TESTY

Rakety jsou testovány v laboratoři i v praxi. Tato raketa byla testována stovky hodin našimi inženýry a následně technickými partnery a tenisovými kluby se státním osvědčením. Testovali: Nicolas Escudé (bývalý 17. hráč ATP), Steve Darcis (38. hráč ATP v singlu k 22. 5. 2017), Oliver Marach (2. hráč ATP v deblu k 28. 5. 2018), techničtí partneři Artengo a další profesionální hráči.

Schváleno

Steve DARCIS (38. hráč ATP v singlu k 22. 5. 2017).

VIDEO

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty