Tenisová raketa bez výpletu TFIGHT RS300 černo-bílá

4 799 Kč

Tenisová raketa pro zkušené hráče na razantní údery. V prodeji bez výpletu.

Tato raketa poskytuje dokonalou rovnováhu mezi razancí a kontrolou odpalu potřebnou k tomu, abyste na kurtu mohli excelovat.

Barva: Bílá / Černá / Modrá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Přesnost

Výplet o ploše 630 cm² zajišťuje kontrolu odpalu.

Stabilita

Díky technologiím RS Section a Xtreme Touch Construction.

Razance

Výpletový vzorec 16 × 19 a průřez RS Section zajišťují razanci.

Omezení vibrací

Pěna v hlavě rakety a materiál Dynacore HD zvyšují pohodlí.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

300 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

32 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

Plocha výpletu

630 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

66 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost raketa, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 299. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

Výplet

16 × 19. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

RS Section

Inovativní technologii RS Section tvoří materiál ve tvaru písmene R s pěti stranami. Jejím hlavním účelem je stabilizovat rám při dopadu míče.

Xtreme Touch Construction

Technologie zajišťující maximální stabilitu při dopadu.

Dynacore HD

Exkluzivní materiál, který tlumí příliš silné nárazy při dopadu míče.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

Schváleno

Daniil Medveděv (č. 4 v žebříčku ATP k 13. 1. 2021), Grégoire Barrère (č. 80 v žebříčku ATP k 7. 10. 2019).

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání