Tenisová raketa Babolat Pure Drive Lite modrá 270 g

3 799 Kč

8626030

Ovladatelná raketa na razantní údery vhodná pro zkušené hráče.

Nová raketa Babolat Pure Drive Lite je vybavena systémem HTR (High Torsional Rigidity), což je technologie zlepšující předávání energie. Každý odpal je tak o několik řádů razantnější. Hmotnost 270 g.

Barva:

Modrá / Tmavě modrá / Bílá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Ovladatelnost

Díky nízké švihová hmotnosti je dobře ovladatelná.

VÝKON

Systém LHTR zvyšuje tuhost rakety a dodává jí na razanci.

Omezení vibrací

Technologie Cortex Pure Feel snižuje vibrace.

Technické informace

Hmotnost (bez výpletu)

Hmotnost 270 g. Hmotnost se měří v gramech. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

Vyvážení (bez výpletu)

33 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (vyvážení do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale zároveň i hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (vyvážení do ruky), tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň méně razantní a stabilní při dopadu.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

Tuhost

72 RA. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

Švihová hmotnost (bez výpletu)

SW = 270. Švihová hmotnost (anglicky swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost udělovat míči energii odpalu (tj. razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň je méně razantní. Má výrazný vliv na hmotnost, vyvážení a délku rakety.

Výplet

16 × 19. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

Délka

68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

Průřez rakety

Průřez (v mm): 23/26/23.

HTR System

Tento systém zajišťuje vysokou odolnost vůči kroucení (High Torsional Rigidity, HTR). Je součástí rámu a zvyšuje jeho tuhost, čímž přispívá k lepšímu pocitu razance a výbušnosti.

SWX Pure Feel

Nová technologie, která zvýrazňuje vlastnosti technologie SMAC, revolučního antivibračního systému, který je součástí rakety a umožňuje zlepšit pocity při dopadu míče.

Eliptický rám

Eliptický průřez poskytuje optimální odolnost a celkovou tuhost, čímž zvyšuje razanci úderů.

FSI Power Technology

Systém, který usnadňuje interakce mezi rámem a výpletem. V kombinaci s otevřeným výpletovým vzorcem 16 × 19 a průchodkami ve tvaru diamantu zvětšuje sweetspot a dodává maximální razanci.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot.

Obrázky

Tenisová raketa Babolat Pure Drive Lite modrá 270 g

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání